gende: dal de dame, ahorens op de door haar verlangde wijze in 'l bezit van den knoop te kunnen komen, mis schien wat al te lang geduld zou moeten nemen, waarom hg verzocht haar dezen maar iti afwachting te willen doen geworden. Een brief uil Berlijn meldt, dat keizer Nicolaas in zijne laatste woorden tol de keizerin, in het franscb nagenoeg op de volgende wijze gesproken heeft: Zeg aan Frederik (den koning van Pruissen) dal hij voortga mei Rusland toegedaan te zijn evenals hij lot dusver geweest is en dal bij nimmer hel woord zijns vaders vergele." Deze woorden moeten een groolen indruk aan het pruissische hof gemaakt hebben. De fransche Monileur berigtdat een concert, het welk den 8sten dezer op bel paleis der Tuilerien zou ge geven wordenop bevel van den Keizer afgezegd is. De Constitutionel voegt hierbij dat do politie hel rondventen cf verhalen betrekkelijk den dood van keizer Nicolaas ver boden heeft. In Frankrijk vooral zegt het ministeriële blad behoort men jegens de doodcn met den verschul digde!) eerbied te handelen." De Globe berigt dat de oorlogsvloot, die zich thans te Portsmoulh vereeniglaldra hel cijfer van honderd wim pels de sterkte der uit Engeland naar do Oostzee bestem de zeemagtbereiken zal, cn dal aan boord daarvan waarschijnlijk ook een vrij sterk corps mariniers zal in gescheept worden om voor de operatien te lande te dienen. Behalve de Oostzee-vloot schijnt er in de engelscbe oor logshavens ook eene Kanaal-vloot gevormd te worden om voor de veiligheid der britsche kusten te waken voor het geval dat aan de Oostzee-vloot groole rampen mogten wedervaren. Te Sl. Petersburg zijn van regeringswege heriglen uil de Kritn openbaar gemaakt, loopende tol 26 Februarij jl. In den nacht tusschen 21 cn 22 Februarij is, zoo leest reen daarin, door de Russen eene nieuvse schans aan de linker flank der vestingwerken van Sebaslopol opgeworpen. Dit geschiedde zoo schielijk en onverwachts, dat de vijand den arbeid niet in het minste belemmerde hij begreep echter aldra hoe belangrijk dat nieuwe werk voor de ver dediging was, en deed in den nacht tusschen 24 en 25 Februarij met eene aanmerkelijke krijgsmagl eenen aanval op hetzelve, maar werd afgeslagen, en verloor daarbij niet minder dan 600 man. Dezelfde berigten zeggen, dal do belegeraars niet langer arbeiden aan de mijnwerken, die zij met zoo weinig geluk begonnen waren legen de vesting aan te leggen; en dal van Eupaloria geen nieuws van belang vernomen was. Het schijnt dat met den dood van keizer Nicolaas eene gehecle verandering komt in hel beleid der russisehe krijgsmagt op hel oorlogstooneelhetzij tol die verandering thans eerst of wel reeds vroeger besloten is. Eene lolegra- phische depêche uit Warschau verzekert, dal de vorst Gorlschakuff tot opperbevelhebber der geheele krijgsmagt iu het zuiden des Rijks is benoemd, en dal onder hem hot bevel in de Krim door den generaal Oslen-Sackcnen aan de Prulh door den generaal Luders zal gevoerd worden. Ook do londenscbe Times vermeldtop grond van bij zondore berigten uil Berlijn, de bovenstaande benoemingen, alsmede de afzetting var. den vorst Menlschikofl. Dezelfde berigten verzekeren, dat de russisehe minister van oorlog, de vorst Dolgorucki, vervangen is door den generaal Rudiger, die laatstelijk in Polen onder den veldmaarschalk Paske- vvilsch bevel voerdeen dat ook de russisehe minister van biniienlundschc zaken scheen te zullen vervangen worden. Tijdingen uit Marseille van jl. maandag melden dat er in de laatste dagen veel artillerie-materieel, paarden en ammunitie ingescheept werd voor het leger in de Krim reeds waren een 25Lu 1 zeilschepen volgeladen, waarvan een ook eene vervoerbare drukkerij aan boord had; terwijl ver scheiden grooto stooin-lransportschepcn nog in lading lagen. De Morning Chronicle beval eene depêche uit Weenen met berigten uit Konstanlinopel van 22 Febr, De jongste uitvallen der Russen zijn met goeden uitslag afgeweerd. De Russen hadden den toren van Malakolf vernield. Aan den generaal Bosquct was berigt gegeven van een aanval legen Balaklava, dien de Russen voornemens waren te doen. Dien ten gevolge waren maatregelen genomen lol een krachtigen alweer. De opheffing van de blokkade des üonaus was officieel geratificeerd. De uitvoer van granen uit do turk- sehe provinciën zoude, naar men zegt, verboden worden. - Een van de londenscbe oppositiebladen berigt, dat het fransche gouvernement geprotesteerd heeft legen bet parlementair onderzoek naar den toestand der britsche krijgsmagt voor Sebaslopolmet verklaring dat zulk een openbaar onderzoek verdere zarnenvverking der Fianschen met de engelscbe troepen zou onmogelijk maken. Volgens particuliere berigten uil Parijs van 7 Maart bij de ludépendance Beige ontvangen, heeft de overgang der russisehe kroon geen verandering in hel reisplan van keizer Napoleon gebragt, en zou hij waarschijnlijk legen het midden dezer maand riaar de Krim vertrekken. Burgerlijke Stand vair 3 141 Maart ISS5- GEHUWD: \V. N. de Eoos en J. H. M. Cox. F. L. van der Haagen en A. Koomen. BEVALLEN: M. Lakke geb. Overdijk D, A. Koning geb. Schermer D. J. Sehendelaar geb. Kraak Z. J. Visser geb- Schouten D. M. dc Graaf geb. Visser D. M. van Hoek geb. Prins D. D. Mcerens gcb._ Londen Z. "VV. van Dalen geb. Paules Z. B. Rensma geb. Schel D. J. J. Verstegen geb. Sep D. G. Cornelisse geb. Smit Z. J. Gerritsen geb, Koer Z. OVERLEDEN: A. Bierhaalder lj. Juda 18 j. J, Bakker 62 j. - T. J. Breet 56 j. G. Huisman 57 j. J. Hendriks 3S j. G. van Vleuten 6 j. D. Ean 69 j. A. Mulder 60 j. GEMEMGBE BEEIGTEM, Keizer Alexander II heeft aan hel russisehe volk zijne troons beklimming bij proclamatie bekend gemaakt en de hulde der dignitarissen en des legers ontvangen, - Het ned, hof heef!

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1855 | | pagina 2