GEMENGDE BERIGTEN. SOIREE MUSICALE, 3- Het leveren en stellen van limietpalen ter afscheiding van de ten vorige jare verpachte provinciale duingronden op Texel. Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrijving, volgens het bepaalde bij het laatste artikel van de voor deze werken opgemaakte bestekkenwelke ter lezing liggenbehalve aan het lokaal van het Provinciaal Bestuur voornoemdin de logementen en kofiij- liuizcn waar de bestekken van waterstaatswerken gewoonlijk worden nedergelegd. Acht dagen vóór de besteding zal, zoo veel noodig, aanwijzing in loco worden gedaan; inmiddels zijn verdere informatien te be komen bij den iloold-lngenieur van den Waterstaat JE. de Krui/ff", te Haarlem,jen bij de Ingenieurs Hayward te Alkmaar, en iiiroot- man te Nieuwedicp. 1T 123 1 W S T IJ D 11T 3121T. HELDER en N1EITWEÜIEP, 14 April 1855, Gister ochtend is eene vloot van ruim honderd enkhuizer en urker vischschuiten uit onze haven naar de Noordzee gezeild <m> schol te vangen, De gezamentlijkohier en op Texel woonachtige vaste en buitengewone zeeloodsen voor de zeegaten van Texel, hebben deze dagen aan de Tweede Kamer der Staten Ge neraal een adres ingediend, waarin zij verzoeken, dal de Leden dier Kamer bij do behandeling van een door de Re gering intedicnen wetsontwerp op het loodswezen de belangen der adressanten in het oog willen houden en hun zoodanige voordeden of' hclooningen toekennen, als waarop hnnne betrekking van zeeloods hen nu en op den ouden dag zou mogen aanspraak n)3ken. De engelsche regering heeft twee schepen der konink lijke britsche marine doen inrigten, het ecno als een molen om graan Ie malen, het andere als eene broodbakkcrij. Hel schip Bruiser zal dagelijks zonder behulp van handen arbeid 7 a 800 schepels graan kunnen malen. Het graan wordt aan eene zijdo van het schip ingchragl en komt aan i!e andere zijde als meel uit hetzelve. De inrigling is naar men verzekert, zoo eenvoudig cn doeltreffend dal hel schip, bij gunstige weersgesteldheid den logt kan voortzettenzonder dal men hel malen behoeft te staken. Aan boord van het schip Abundanco is de broodbakkerij overgebragtdie 20000 brooden dagelijks kan leveren. Niet alleen wordt do inrigling der bakkerij zeer geprezen, maar ook do wijze waarop de luchiverversehing aan boord van dit vaartuig plaats heeft. Beide deze schepen zijn door eene commissie van deskundigen onderzocht en zeer gunstig beoordeeld. Zy zullen dezer dagen naar do Zwarte Zee worden gezonden. Burgerlijke Stand van 7 14 April 1855. GEHUWD: P. van Tonningen en T, Denker. J. Aarsen en A. Bonwman. G. Hulst en E. Bruijgom. BEVALLEN: T. Goos geb. Degeling Z. C. Arts geb. Has- sing D. J. Mulder geb. Kuiper D. - A. Leewens geb. Esbach Z. C. Verweij geb. Martens Z. M. L. Arons geb. Druif D. C. van den Brande geb. Platvoet Z. M. Verberne geb. Zits Z. E. Buis geb. Bruin Z. T. Conneman geb. Bohlen Z. Levenloos aangegeven 1. OVERLEDEN: N. Douwes 47 j. A. Koorn 64 j. F. van de Velde 20 j. M. Mooij Rezel 49 j, J. Riessa 67 j.J. J. Rustemeijer 2 j. M' Mooij 56 j. De koning der Sandwicheilanden heeft de onder handelingen over eene inlijving van zijn gebied in de Ver. Staten gestaakt. - In de wetgevende vergadering van Calil'orriie is eene bill voorgedragen om uil do mijnen te verwijderen personen zonder hurgerregt. In Belgie is een gematigd clericaal ministerie opgetreden met de Decker aan 'l hoofd.Do erf-groolherlogin van Saksen-Meinirigen oudste dochter van prinses Marianne, is op 24jarigen leeftijd in 't kraambed overleden. Ook de bekende stuatsgovan- o gene Dhiepo Negoro is te Makassar gestorven in den ouder dom van 74 jaren.-— In Sebastopol heerscht onafgebrokens werkzaamheid: do straten zijn verharrikadeerdde huizen gecrencleerd en alles is er op voorbereid om de star! voet voor voel te kunnen verdedigen. In Berlijn verzekerde men, dut Rusland niet gezind was om toetegeven. Do britsche kavalerislcn in de Krim hebben hunne paarden verloren en doen dienst te voel. - In Madrid heerscht spanning en verdeeldheidvele voorname lamilien hebben de stad verlaten. Professor Violik is verheven tot ridder van den nederlamlschen leeuw. Eert betlijner kleermaker zal een kleeilingsluk naar de parijscho tentoonstelling zen den, dal naar verkiezing als pantalon, rok of vest kan gedragen worden. Te Tiel heeft de zware os van Van de Kop 136,08 aan accijns opgebragt. In Californie zijne verscheiden koopmans- en bankiershuizen gefailleerd. De Appenijnen blijven steeds met ontzaggelijk veel sneeuw bedekt. De 1'iber heeft do straten van Rome onder water gezet. Te Parijs blijft men steeds eene vrede lievende beslechting der ooslersche kwestie verwachten. De koning van Napels houdt zich neutraal. Te Dalfsen is een landman subiet op de vuurplaat overleden. De gouverneur van Mossel heeft de stad Zako weder ingenomen. Do Sultan heeft eene ligting in Syrië verordineerd. Op Helgoland zijn houten barakken aangekomen voor de huisvesting van hel britsche vreemden legioen. Nabij Nantcs heeft een man zijn vader, zijne moederen zijne vrouw vermoord. Hel op Afrika's westkust gelegen stadje Old Town is door een engclsch oorlogschip plat geschoten; omdat er eeno moorddadige plegtighcid was verrigt, in spijt van de vertoogen der zendelingen. Advertentie n, Heden overleedna ecno smartelijke ziekte van ruim vier weken, mijn geliefde Echtgenoot, de heer MAAR TEN REZEL, in den ouderdom van circa 50 jaren, diep betreurd door mij en zijne hoogbejaarde Moeder. N.'REZEL, geb. WITSENBURG. Nieuwediep 9 April 1855. Eenige kennisgeving. Te geven op Woensdag den 18 April 1855, in de zaal T ivo li aan den Helder, door den Heer en Mevrouw COLBRUN, Baszanger en Sopranozangeres te Parijs,

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1855 | | pagina 2