GEMENGDE BERIGTEN. Ik twijfel niet, zoo schrijft een correspondent aan den Times, of Oostenrijk zal al het mogelijke doen om ecne afbreking der conferentien Ie verhinderen en het oogenhlik te verschuiven, wanneer bel genoodzaakt zal worden om zich bepaaldelijk te verklaren en de op zich genomen ver- pligtingen ten uitvoer te brengen. Naar men zegt moet er een fransch koerier hij den heer Druoiu de Lhuis zijn aan gekomen, met den slelligeu last van keizer Napoleon om aan deze onzekerheid een einde te maken. Uit de Krim wordt gemeld, dat de verwachte ver sterking van russische troepen aldaar is aangekomen; dal de bondgenootenna een bombardement van 14 dagen, van eene bestorming der weikeu van de vesting Sehastopol hebben moeten afzien; maar dal de Kussen ook geen volk hebben gespaard om deze werken in staal van tegenweer te houdenom Ie herstellen en Ie vervangen al hetgeen beschadigd of onbruikbaar geworden was en daardoor niet minder dan 1000 dooden en 2000 gewonden hebben be komen. Uil Rusland wordt herig!, dat indien de russische provinciën aan de Oostzee door eene landing van troepen der bondgenooten mogten worden bedreigd, do strijdkrachten zich rondom Riga zouden zamenlrekkenvermits Nerva cn Reval als minder houdbaar worden beschouwd. In de proviucirn van duitschen oorsprong vleit men zich met meer belangstelling van de zijde des nieuwen keizers, dan door diens vader aan deze landschappen is betoond. Du benoeming van den generaal Rüdiger, die zeker niet tot de oud russische pat lij behoort, lol opperbevelhebber van de garde cn van de grenadiers, heeft in die streek veel genoe gen gegeven. Ook in Polen vleit men zich met meer toegeeflijkheid iu hel belang van het behoud der poolschc nationaliteit. Het Journal de St. Pelerbourg beval het volgende berigt van prins Gortschakoff uit Sebaslopol: Den 15 April liet de vijand 3 diukkogels springen in de nabijheid van hel bastion No. 4 en gedurende den nacht naderde hij onze approehes. Op (feu 16, 17 cn I8den duurde het schieten van de belegeraars voort, maar met minder hevigheid dan de vorige dagen. Van onze zijde was hel vuur insgelijks minder hevig, met uitzondering van hel terrein voor bastion No. 4. De schaden, aan onze batterijen toegebragt, werden telkens des nachis met den groolsten ijver hersteld en de gedemonteerde stukken door andere vervangen. Du bekwaamheid, waar mede de artillerie der vesting bediend werd, belette den vijand met kracht te opereren tegen basiion No. 4 en yerschafle aan onze vrijwilligers eene gelegenheid om zich le onderscheiden. In den nacht van 18 op 19 April deden 100 vrijwilligers en 3 kompagnien infanterie onder den majoor Prikola een uitval, welke met den besten uitslag be kroond werd. Eene aldeeling wierp zich op den trechter van den naasten mijneen ander op den weg die daar mede in verband stonden de twee overige bleven in reserve. De twee eerste afdeelingen schoten den vijand die er zich in bevond, ten getale van 3 kompagnien, of viel hem met de bajonet aan cn vernietigde de voltooido werken. Bij do aankomst van de vijandelijke reserve kwamen de Russen uit «le trechter eu de approche en lokten de Frauschcii tot onder hel schrootvuur van bastion No. 4. liet verlies des vijands bij deze gelegenheid, was zeer aanzienlijk hel onze daarentegen betrekkelijk gering. By dezen uilv.il hebben zich vooral ondeischeiden de kapitein Stoliione en de lui tenant PissarefI, welke gekwetst werden. De majoor Pnkola voerde met de grootste dapperheid en bekwaamheid deze onderneming uit. Over het geheel zijn onze verliezen sedert den 15 A pril minder dan vroegere dagen. Op de andere punten van de Krim is mets belangryks voorgevallen. In de militaire laboratoriums te Frankfort wordt gierig gearbeid om hel contingent op den voel van oorlog te brengen. Alles wordt in gereedheid gchragl, om ook bij ecne even tuele mobielmakiug gereed te zijn. Eene telegrafische depêche uit Warschau van 2 Mei meldt dut 32000 grenadiers uit Polen naar Litthaueri op rukten; de keizer, de grootvorsten Nicolaas ou Michael en Ju gen. Rudigcr werden le Warschau verwacht. De amnestie was aldaar ontvangen. Uit Genua schrijft men, dal de inscheping tier expe- ditietroepen in de haven dier stad voortging. Deze troepen werden regelregl naar Balaklava gorigt en niet eerst naar het kamp van Maslak bij Konslaiilinopelzoo als men vroe ger gemeld had. Burgerlijke Stand van 38 April 5 Mei 1855. GEHUWD: G. Moorman en M. J. Jonker. E. Ëlout en P, Lemoine. M. Zalm en C. C. J. van Sanen. BEVALLEN: M. E. Wallin geb. Groenewoudt Z. J. Bijl geb. Barends D. - G. Hillenius geb. Jonker D. G. Verheij geb. Borst D. J. C. H. Mackaij geb Chappuijsi Z.M.Laan geb. Zwaan Z. S. Bakker geb. Bakker D. M. London geb. Steeman Z. S. Sevenkuijsen geb. Grijm D. A. Oltlioff Z. D. Edelenbosch D. OVERLEDEN: A. Klein 5 d. J. Gauw 19 m, B. Zar- kel 47 j M. J. Grooff 7 j. Het voorloopig verslag betreffende het ontwerp op het middelbaar en lager onderwijs wordl in gereedheid gehragl. De T. K. zal den 8 Mei hare werkzaamheden hervatten. In de o. indische beriglen komt voor, dat den 7 Maart Sbangaï door de keizerlijke Chinezen en de Franschen was bezet. Uil Finland wordt gemeld, dat hel ijs voor Hel- singfors den 10 April nog de (iikle had van eene el. De fransche regering heeft het groot amerikaansch clipper» schip de Great Kcpublic gehuurd om troepen naar de Krim o«er te brengen 2000 soldaten kunnen daarin goed gehuis vest worden. De opening van de tentoonstelling le Parijs, welke op 1 Mei was bepaald, is tol den 15n uitgesteld. De jichtige lord Panmure heeft zijn ontslag gevraagd als minister van oorlog. De beruchte zceroover Panglima Amal is gevankelijk naar Batavia opgezonden. Een Italiaan heelt op keizer Napoleon, terwijl hij in de Champs-Elysécs zijn gewonen wandelrid deedtwee pistoolschoten gelost

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1855 | | pagina 2