voorwerpen van verbruik, bevallende voorschriften bij het verleenen van teruggave van belasting bij uitvoer, gewijzigd. Zoo ook werd het tarief der belasting voor het gebruik van net heldersch kanaalomtrent het abonnement der belasting, in den geest van heeren Gedeputeerde Staten, veranderd. Na de mededeeling van het koninklijk besluit lol vestiging eener kamer van koophandel en fabrieken in deze gemeente werden tot sten;opncmer3bij de keuzo van leden dier kamer op 13 Augustus aanstaande, door den voorzitter aan gewezen de heeren Seveuhuijsen en Verweijdeen tot plaats vervangers do heeren van Kelckhoven eri Recringh. Do voorzitter gaf kennis dat hel ontwerp-beslek eener aanbesteding voor de straatverlichting door middel van gaz bereid uit steenkolendoor bet dagelijkseh bestuurin gereedheid is gebrugt, waarna besloten werd hetzelve tot aan do vergadering in de maand September o. k, ter inzage van de leden nederteleggcn. Vervolgens werden ecnige ingekomene stukken en daar onder het proces-verbaal der laatst gehoudene verificatie der gemeente kas, medegedeeld en daarna de vergadering gesloten. De uitslag der stemming voor vijf leden van den Gemeen teraad op Diugsdag den 17den Julij 1855 was alhier als volgt Ingeleverd 212 stembriefjes. Van onwaarde verklaard 6 Alzoo geldig 206 b Volstrekte meerderheid 104. Herkozen de heeren: C. Bakker Bz. met 167 stemmen. Jb. Bakker 155 J. Haremaker 149 P. A. Beels 144 Herstemming lusschen de heeren Mr. K. J. C. Stakroan Bosse, die 84 en G. I. Wübbe, die 56 stemmen bekomen heeft. Voorts hebben bekomen de heeren: I). de Lange 19, H. Grijm 15, B. R. de Breuk 14, J. A. Looraeijer 12, L. M. van Gelder 11 en L. den Berger 10 stemmen. Do overige stemmen waren op 66 verschillende personen uitgehragt. De herstemming is bepaald op Dingsdag den 31 Julij 1855. TEXÉL. De uitslag der stemming voor vier leden yan den Gemeenteraad, op 17 Julij 1855, was als volgt: Het getal geldige stemmen 189 Volstrekte meerderheid 95 Herkozen de heeren P. Keijser Sz. met 147 stemmen. IJd. Koppen 124 P. Langeveld 116 Herstemming tusschen de heeren: P. R. Koning die 90 en Mr. W. Bok 70 steramen bekomen heeft. Z. M. heeft benoemd tot plaatsvervangend kantonregter alhier, de heer P. Maat3. Z. M. heeft aan HD. staatsraad in buitengewone dienst Mr. D. J. van Ewijck van de Bilt, op zijn verzoek, op de meest eervolle wgzc en onder dankbetuiging voor de vele en goede dienstendoor hem bewezenontslag verleend als Commissaris des Konings in Noordhollanden hem benoemd tot minister van staat. Uit Warschau verneemt men, dal in den nacht van 10 Julij op den straatweg tusschen Minsk en Kaluschin eene diligence door roovers is overvallen, die den postiljon en den conducteur, ja zelfs de paarden doodden, vervolgens al de passagiers vermoordden, uitgenomen eene jonge dame, die zich door de vlugt wist te redden, en eindelijk nog eene geheele joodsche familie van negen personen, die kort daarna met een vrachtwagen denzelfden weg passeerde, van het leven beroofde. De gendarmerie heeft de roovers ach terhaald en vier hunner gevangen genomen; een vijfde, die ontsnappen wilde, werd doodgeschoten, - Op 3 Julij liep lo Govan (Schotland) van de werf der heeren Robert Napier and Sons hel grootst bekende stoom schip der wereld van stapel de Persia, bestemd voor de vaart op New-York. De laadruimte van dit schip is 3600 tons (1800 last), of de ruimte voor kajuiten machine enz. mede gerekend, 5400 tons; terwijl 2200 tons ijzer aan den bouw van dezo boot verbruikt zijn. 50,000 nieuwsgierigen woonden het schouwspel bij. De Melbourne Argus zegtdal de groote toevloed van Chinezen in Australië eenige ongerustheid veroorzaaktvooral na de onlusten van Ballarat. Uit een ingesteld onderzoek blijkt, dat er niet minder dan 10,000 in de goudvelden bezig waren. Voortdurend komen zij in massa's aanmec-st allen zonder vrouwen of huisgezin. Hunne vreemde gewoon ten, hunne afscheiding van alle Europeanen en neiging tot twist en diefstal maken hen, vooral in zoo grooten getale, tol geene gewenschle metgezellenzoodat men op maatre gelen peinst om hunne vestiging althans eenigzins te be perken. In de afgeloopen weck is door Lyon gekomen een man, oud 121 jaren, die, na 80 jaren in het bagno to hebben doorgebragl, naar Savoye terugkeert. Hij is zoo gebogen, dal zijn hoofd bijna zijne knieën raakt, overigens is hij welvarend. Eenigen tgd geleden werd in het Lagerhuis beweerd dat de pijnbank in britsch Indie nog als een hulpmiddel van gereglelijk onderzoek in gebruik was, en het gouvernement beloofde onderzoek daarnaar te zullen doen. Volgens de jongste berigten uit Indie is dat onderzoek afgeloopen en de daarmede belaste commissie onder dankbetuiging ontslagen, haar rapport was nog niet openbaar gemaakt, omdat het eerst aan hel ministerie van koloniën moest medegedeeld wordendoch volgens den beriglgevcr van de londensche Times behelsde hel feiten, uil welke bleek, dal in meer dan één district van het presidentschap Madras de pijnbank in de daad soms nog gebruikt werd als een hulpmiddel tot inning der belastingen.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1855 | | pagina 2