WEEKBLAD van den HELDER en bet NIEÜWEDIEP. DERTIENDE JtAIUiAVK. Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER Bs., te Nieuwediep. De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men •bonneert tich bij de Boekhandelaren en Postkan toren sijner woonplaats. M X X TS D A ADVERTENTIES gelieve men ongeiegeld aan den Uilgever in te zenden uiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen, voor eiken regel meer 15 cemen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. AÜGUSTÜ wiBTrwsTiJpiargaiT. HELDER en NIEÜWEDIEP, 25 Augustus 1855. In de zitting van den Gemeenteraad op jl. dingsdag den 14 dezer vraren afwezig do heeren S. LastdragerJb. Bakker, J. Papineau, J. S. Janzen en C. Bakker Bz. De vergadering werd door den heer Burgemeester voor gezeten. De aantcekeningen van hot verhandelde in do vorige byeenkomst werden gelezen en goedgekeurd. De geloofsbrieven der nieuw gekozen raadsleden do heeren G. Bakker Bz.J. Haremaker, P. A. Beels en Mr. K. J. C. Stakman Bosse, werden onderzocht en in orde bevonden. Bij monde van den heer Reeringh werd verslag uilgebragl nopens het onderzoek der gemeenlerekening over 1S54, naar aanleiding waarvan hel bedrag der ontvangsten en uit gaven voorloopig aldus werd vastgesteld: Ontvangsten /"83448.6S Uitgaven 76037.19 Goed slot ƒ7411.49 Daarna werd goedgekeurd do rekeningen en verantwoor dingen over 1854 van het Algemeen Weeshuis en Algemeen Armbestuur en hel bedrag der ontvangsten en uilgaven vastgesteld Van het Weeshuis: Ontvangsten 9212.03J Uitgaven 9211.07 j Goed slot ƒ0.96 Van hel Alg. Armbest.Ontvangsten 19913.3G< Uilgaven: 19251.49 Goed slot ƒ661.871 Overeenkomstig het bepaalde bij art. 4 der nieuwe ar menwet werd horzien en met eenparige stemmen vastgesteld, het reglement voor het algemeen Weeshuis in deze gemeente, Voorts werd aan do vergadering mededeeting gedaan eener missive van heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie, betrekkelijk de afschafling op primo Jannarij 1856 van den rijksaccijns op het gemaal, waardoor de heffing van opcenten van dien accijns voor de gemeente, met dat tijdstip niet anders dan als plaatselijk eigenmiddel kan plaats hebben. Na ecnige beraadslaging werd besloten deze missive in handen te stellen van do Commissie tot herziening van het plaatselgk belastingstelsel, ten einde over hel al of niet behouden der belasting op het gemaal voor de gemeente, een voordragt aan den Gemeenteraad te doen. Daarna werd de vergadering gesloten. O O O - De jaarlijkschc algemeens vergadering van de school- onderwgzers in hel 9e district van Noordholland werd gis teren alhier in het lokaal Tivoli gehouden, onder het voorzitterschap van den hoor Schoolopziener. Er waren 51 onderwyzers opgekomen, terwijl de beer President van de commissie van schooltoezigt in deze gemeente als genoodigde de vergadering met zijne tegenwoordigheid vereerde. De Schoolopziener opende de vergadering met eene ge paste en hartelijke aanspraak herinnerde aan het genoegelijke van de vorige bijeenkomst, en betuigde zijne tevredenheid over de goede opkomst der leden. Na het lezen en arresteren der notulen, werd het vierstemmig koraalgezang O zuivere straal (van Smits) aangeheven, onder de leiding Tan den onderwijzer C. V. Morrawaarna de onderwijzer Jongeboer Schaap als redenaar optradsprekende over de hooge waarde'van goede gezelschappen in het algemeenen van onderwijzersgezelschappen in het bij zonder." In het eerste deel zijner rede toonde de spreker aan, dal een afgezonderd leven onaangenaam, nadeeiig, gevaarlijk, onredelijk en onverantwoordelijk is, en noodigde de zangers uit te zingen het hart naar boven," (van Krculzer.) In het tweede deel betoogde de redenaar de hooge waarde van goeiic gezelschappon in hel algemeen en van onderwijzcrsgczelschappen in het bijzonder, en ci:idi^^*jï

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1855 | | pagina 1