WEEKBLAD van den I1ELDEB en bet NIEUWEDIEP. DERTIENDE N°. 36. Dit Weekblad wordl eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER Bz.te Nieuwediep. Ile prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert tich bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. ÜAAIVDAG IS35. ADVERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Zalurdags de» middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen, voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 ceolen zegelregt voor elke plaatsing. 3 SEPTEMBER. lYIBïïWSflJDIUgSH. HELDER en NIEUWEDIEP, 1 September 1855. Uitslag der herstemming voor 2 leden der Kamer van Koophandel en Fabrieken in deze gemeente op 27 Aug. 1855. Ingeleverd 18 geldige slembriefjes. Hebben bekomen de heeren J. E. Janzen 13 stemmen. Jb. Bakker 7 W. J. Maalsteed 7 E. J. Vericeijde 6 Zijn alzoo gekozen de heide eerstgenoemde heeren, vermits du heer J. Bakker ouder is dan de heer Maalsteed. De werkzaamheden aan de duinwaterleiding van den Helder en het Nieuwediep zijn jl. woensdag achter de Tuintjes te Huisduinen, aangevangen door de werklieden van do aannemers de heeren Gebr. Janzen met hel slechten van den grondwaarop het gebouw voor de machine zal staan, dut volgens bestek oene lengte van 26 en eene breedte van 7 ned. ellen zal hebben. Zr. Ms. fregat Prins Aleiander der Nederlanden, kapt. J. E. von Romerheeft jl. woensdag de reede verlaten, koers zettende naar Curafao. - Ten gevolge van Zr. Ms. besluit van den 9 Augustus No. 70, waarbij 's Konings tevredenheid en goedkeuring aan den vice-admiraal E. G. van der Plaat is te kennen gegeven over do loffelijke wijze, waarop door hem hel be velhebberschap over 's rijks zeeraagt in Oost-Indie is gevoerd, is die vlagofficier met den 4 Aug. (tijdstip waarop hij hier te lande is terugkeerd) onder dankbetuiging voor zijne in die betrekking aan den lande bewezene, veelvuldige en belangrijke diensten, op iion-aclivilcit gebragt, [Staa tsco urant.) Ecne dame, te Amsterdam, welko jl. woensdag bij een harer bloedverwanten, op den Singel bij de Heisteeg, een bezoek wilde brengen waarschuwde eenige straatjongens die op den sloep van dat huis bezig waren met lucifers te spelen, voor het gevaarlijke daarvan. Een dezer knapen wierp een pas ontvlamde lucifer op de luchtige zomer kleederen dezer dame, welke weldra in lichte laaijo viasn stond. Niettegenstaande zij naar het in het onderhuis zich bevindende kantoor sneldo en daar alles werd aangewend om de vlammen te blusschen, heeft de ongelukkige dame, wier kleederen geheel zijn verbrand deerlijke brandwonden bekomen en is aan de gevolgen daarvan overleden. De baldadige jongens maakten van de ontstane verwarring gebruik, om zich uit de voeten te maken. Dezer dagen is to Haarlem op den Stads Doelen in tegenwoordigheid van Z. E. den heer minister van staal, commissaris des Konings in deze provincie en in bijzijn van eenige stedelijke autoriteiten, eener commissie der bolland- sche maatschappij van nijverheid, en van eenige officieren van het corps hrandhlusschers een proef genomen met eene brandspuit met dubbeld vermogen van geheel nieuwe en verbeterde constructie, die bij veel verminderde krachtaan- wending het water met meerder spoed en aanhoudend, zonder lusschenpozingnaar den brand kan voeren, aldus vereeni- gende al de vereischlen van eene goede brandspuit; zoowel het uitgeoefend vermogen als de uitwendige nette bewerking van deze, in de alombekende brandspuit-fabriek van C. Gerber zoon te Haarlem vervaardigde brandspuit, laten volgens bevoegde beoordeelaars niets te wenschen over. Allo gemeentebesturen worden op deze verbeterde brandspuit opmeikzaam gemaakt. Do postzegels van 15 cents, die ingevolge de wijziging der wet komen te vervallen, zullen, mits ongebruikt, aan elk postkantoor tegen andere kunnen worden ingeruildmaar zijn ook verder gangbaar voor liet frankeren van zwaardere binnenlandschezoowel als voor brieven naar 't buitenland bestemd. Binnen weinige dagen zal de nieuwe, aldus gewijzigde postwet, a 25 cents aan alle postkantoren, ovens in den handel, verkrijgbaar wordejj^gjgsteld. fW-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1855 | | pagina 1