WEEKBLAD es HELDER bs het NIEUWEDBP. a besïeöln W°. 41 1855. SERTIËKUE JA.IRUAS». \N? UEt g0 Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgén uitgegeven bij C. BAKKER Bz., te Jüieuwedicjp, De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Mest abonneert tich bij de Boekhandelaren en Postkan» toren zijner woonplaats. W- - fDÜ A 1B A Cr. ADVERTENTfEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zaturdags de« middags ten 12- ure; da prijs vr.n 1 tot 4 regels is 60 centen, voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. 8 0 51T0CE K. Do BURGEMEESTER tiei' gemeente Heldervestigt hij tieze tie aandacht tier belanghebbenden op de heden ge dane publicatie ten aanzien tier Quarantaine-maatregelen die even als vroeger' van den '15 dezor tot en met 15 April 1856 zullen bchooren le Morden in acht genomen; welke publicatie op de gebruikelijke plaatsen is aangeplakt. Helder, 6 October 1855, De Burgemeester voornoemd S TAKMAN ROSSE. Op Donderdag den lSden October 1855, des namiddags ten twee ure, zal, onder nadere approbatie, door den Commissaris des Koningsin de Provincie Noordholland, of, door een dei- leden van de Gedeputeerde Staten, in tegenwoordigheid van den Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat, aan het lokaal van het Provinciaal Bestuur te Haarlem, worden aanbesteed: Plet onderhoud tot ultimo April 1856 van de bakens in het IJ en de Voorzaan, en het hersteilen van gebreken aan de steencn oeverwerken langs het Westzaner Buitenland. Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrijving, gelijk is vermeld in artikels van het bestek, waarop zij zal plaats hebben hetwelk ter lezing zal liggen, behalve aan het lokaal van het Pro vinciaal Bestuur voornoemd, in de logementen en koffijhuizen waai de bestekken van waterstaatswerken gewoonlijk worden nedergelegd. Acht dagen vóór de besteding zalvoor zoo veel noodigaanwijzing in loco worden gedaan; inmiddels zijn verdere informatien te be komen bij den Ingenieur van den Waterstaat P. J, II. Haytoard, te Alkmaar, en bij den IToofd-Ingenieur van den Waterstaat E. de Kruyff te Haarlem. IJ SB U W g T ET'D lïï H, HELDER en NIEUWEDIEP, 6 October 1855. Do nieuwe leden der Kamer van Koophandel en Fabrie ken in dezo gemeente, hebben, na installatie door den heer Burgemeester, op den lslen dezer maand, hunno betrekking aanvaard, Tot voorzitter der Kamer is benoemd, de heer D. Bakker Bztot diens plaatsvervanger do heer D. de 1857, 1858, Lange, terwijl do heer L, Verheij tol secretaris is gekozen. De aftreding der leden zal zijn: Met het einde van 1856, do heer A. J. van Kelckhoven. i) J. E. Jansen en D. de Lange. D, Bakker Bz en NVennix, - Gisteren morgen te 6| uur is hij stormachtig weder in het Westgal gestrand do porlugeescho schoener Improvisto, kapt. Trier van Sevilie naar Hamburg gedestinoerdmei eene lading van 93 fust zoete olie, Eene loodsboot was spoedig, oji het vertoonen van de seinvlag van den kustlicht- toren, lot hulp afgezonden; doch kon het schip onmogelijk naderen. Tweo man van do cquipagie dio zich in de sloep hadden begeven, zijn door het omslaan van dezelve verdronkendo 4 overigen zijn naar do loodsboot gezwom men en behouden aan wal gebragt, In do zitting van do Tweede Kamer van 5 October zijn aangenomen wetsontwerpen van naluraüsatioo. a. van den heer J. FG. T, Kluge. Naar wij vernemen, kan aan de miliciens van de figting van 1852, vergunning worden verleend, tol het aangaan van een huwelijk, onder voorwaarde, dal zij vooraf hunne schuld op het kleeding- en reparaliefonds hebben aan gezuiverd. Onlangs vermeldden de dagbladen, dat engelsche en franscho ingenieurs, door ondernemende kapitalisten onder steund aan den onderkoning van Egypte een plan aange boden hebben ter verkrijging van concessieom do rivier den Nijl le mogen afsluiten, zoodanig, dat men bij magie zoude zijn ter geschikter tijdmet hel alles bevruchtende Nijiwaler, (luizende en (luizende bunders land te kunnen besproeijen en onmetelijke woestenijen daardoor vruchtbaar le maken. Een planda! waarlijk grootsch mag hecten en den ontwerpers eer aan doet. Doch do onderkoning, do technische waarde van het ont werp niet kunnende beoordeelen bepaalde, dat bij de uit-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1855 | | pagina 1