HELDER es het NIEUWEDIEP. L) I m m 42. E DE54TIESI8E <4 »«.r0 e. 1855, Oil Weekblad wordt eiken Maand,ig-niorgen uiigegeven bij C. BAKKER Bz., le Nieuuiediep De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men sbonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. ADVERTENTIES gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot i regels is 60 centen, voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. 51 A A S 0 A G S5 OCTOBER. Sii ''Bi 5 A Op Donderdag den ISdeu October 1855, des namiddags ten twee ure, zal, onder nadere approbatie, door den Commissaris des Konings, in de Provincie Noordholland, of, door een der leden van de Gedeputeerde Staten, in tegenwoordigheid van den Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat, aan het lokaal van het Provinciaal Bestuur te Haarlem, worden aanbesteed: Het onderhoud tot ultimo April 1856 van de bakens in het IJ en de Voorzaan, en liet herstellen van gebreken aan de steenen oeverwerken langs het Westzancr Buitenland. Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrijving, gelijk is vermeld in artikel 9 van het bestek waarop zij zal plaats hebben hetwelk ter lezing zal liggen, behalve aan het lokaal van het Pro vinciaal Bestuur voornoemd, in de logementen en koffijhuizen waar de bestekken van waterstaatswerken gewoonlijk worden nedergelegd. Acht dagen vóór de besteding zal, voor zoo veel noodig, aanwijzing- in loco worden gedaan; inmiddels zijn verdere informatien te be komen bij den Ingenieur van den Waterstaat P, J. II. llayicarcl, te Alkmaar, en bij den Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat Pi. de Kruyff te Haarlem, WIHTXTTSTUDUSTG': HELDER en NIEUWEDIEP, 13 October 1855. In de zitting van den gemeenteraad op Dingsdag den 9 dezer waren afwezig, (ie heeren J. Lastdrager en Jh. Lakker. De vergadering werd geopend en «omgezeten door den Burgeniecsler. De notulen der voorgaande vergadering werden gelezen en goedgekeurd. Bij monde van den heer Reeringh werd verslag gedaan nopens hel onderzoek der hegrooting van inkomsten en uit gaven voor 1856, in de afdeelingen van den gemeenteraad waarna dezelve aldus werden vastgesteld Voor de go- meenlo Ontvangsten ƒ90022.99 Uilgaven 90022.99 Saldo Nihil Voor het Voor het Algemeen Weeshuis Armbestuur ƒ9640.96 ƒ16750 9640.96 16750 /Nihil Nihil. Werd voorgelezen eerie missive n Hoeren Gedeputeerde Stalen dezer provincie, houdende cenige bedenkingenlegen sommige artikelen der verordening op de invordering der plaatselijke belasting op bet gemaal; zoomede legen het besluit tot beding van belastingen op voorwerpen van ver bruik. Op voorstel der Commissie tol herziening van het plaatselijk belastingstelsel, werd besloten, gemelde stukken, overeenkomstig het verlangen van Heeren Gedeputeerde Stalen, te wijzigen. Na do medcdeeling van verscheidene ingekomen stukken word de vergadering gesloten. Wij vernemen dat de Buitengewone Vergaderingen van hel Depart. Helderdor Maats. t. nv. A.op aanst. Vrijdag (19 Oct.) in Tiooliweder feestelijk zullen worden geopend en dat bij die gelegenheid eeno zilve ren Medaille pleglig zal worden uitgereikt aan den Rijks ambtenaar S. Leopold, die den 9den Aug. 1854, in eene der grachten van het fort Erfprinseen knaap van 15 jaren [S. Rijkershet leven heeft gered. Van denzelfden S. Leopold, las men voor ecnigo jaren in de Prov. Gron. Ct. (No. 60, 29 Julij 1845.): Winschoten 27 Julij. Heden in den vroegen morgen, omstreeks 2g ure is het den Ambtenaar S. Leopold ga- nlukt, den beruchten sluiker Meindert de Haativan de Nieuwe Pekel Aa le arresteren, terwijl deze met eenige anderen bezig was om sluikgoederen binnen dit Rijk in- levoeren. De genoemde de Haan was door den Heer Hoofdcommies Schuit op een hoofd gelegen in deEcms, >v tegen het dorp Heoeskes gedreven; hiervan hoopte hij door het ter sluikerij gebezigde vaartuig of scheepje te zullen worden geborgen; doch daar de commies Leopold, una hel vertrek van den Heer Hoofdcommies, bij dit hoofd in do Eems post gevat had, werd de Haan door het water genoodzaaktin allerijl de vlugt to nemen. Zich echter even spoedig door den commies Leopold ach- tcrvolgd ziendo, sprong hij tot aan jJf^borsT*5ii eene sloot p. o hij werd toen door Leopold iliy'nem'iebgent)i\keljjjc 'in do sloot volgde, gegrepen, na/fcenigerworslelirig iover-.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1855 | | pagina 1