meestert! en met behulp van den Ambtenaar Pijl, ge- stationeerd te fVeiwerd, in handeu tier Justitie overgege- ven. Deze arrestatie is voor de maatschappij en voor den b lande van teel belang." Bij Koninklijk besluit van den 11 Oclober 1855, is de heer J. Andreceontvanger der registratie en domeinen te Texel, verplaatst naar Tholen en in zijne plaats te Texel benoemd de heer M. Timmerman. Ten gevolge van de toenemende onderzeesche telegraaf- gemeenschap met het vasteland, heeft men dezer dagen tusschen de engelscho en hollandsche kusten een vierden electrischen draad moeten leggen; deze nieuwe kabel heeft de lengte van 119 mijlen en weegt 238 ton; in 21 uren was de draad gelegd. De Börsen-Zeit. meldt dat de russische regering ten ein de de voor de voortzetting van den oorlog benoodigde gelden te bekomen aan do noord-amerikaansche vrijstaten hel voorstel tot afstand der russische bezittiugeu in IN.-Amerika legen eene som van 40 millioen zilveren roebels, heeft ge daan, terwijl zij levens aan den n.-amerikaanschen handel verscheidene voorregten hoeft beloofd. Men voegt er bij, dat de onderhandelingen over deze gewigtige aangelegen heid nog hangende waren, en dat zij waarschijnlijk lol ecu voor Rusland gunstig resultaat zouden leiden. -- De correspondent van een engelsch dagblad geeft de volgende beschryving van den maarschalk Péiissier: Ik was over hel uiterlijke van den franscben opperbevelheb ber eenigzins verwonderd. Ik ineendo een jong levenslustig man voor mij te zien. Maar de maarschalk Péiissier is een vrij dik man, met zeer wit, kort afgesneden haar. Hij is zoo dik dat hij het rijden niet lang kan uithouden. Hij zal in een open rijtuig dal met vier gryze paarden bespan nen was, en door twee voorrydende soldaten en een Arabier in een wit, ruim gewaad werd vergezeld. De maarschalk was in eeno met orden versierde uniform, waarover hij een witten mantel droeg, gelijk aan die, welke men by de ara- bische hoofdlieden ziet. Péiissier is niet grooten zyn ge- zigt beeft eeno vriendelijke uitdrukking, geheel verschillend van diewelke men wegens zijne antecedenten in Afrika en in de Krim zoude verwachten." Naar aanleiding der geruchten, zegt een bij de Indé- pendance Beige ontvangen schrijven uil Parijs van den lOden dezer: De jongste borigten uit Sebastopol zeggen, dal de bezetting van het noorderfort al minder en minder scheen te worden, en dat de mortieren, die door de Franschen binnen de stad in batterij gesteld zijn, een geducht vuur op de noordzijde der haven riglen. Dit een en ander, gevoegd by heigeen men weet van do zeer sterke positien der gealli eerden en van het langzaam maar zeker voortschrijden der fransche troepen, maakt het meer en meer waarschijnlijk dat de Russen, indien zij al niet terstond uit de Krim trekken, hel noorderfort en al hunne positien op do kust benoorden Sebastopol zullen ontruimenom hunne strijd krachten in de verschansingen tusschen Butschi-Seraï en Siropboropol lo vereeniger. Do oersto eenigzins belangrijke tijding uit de Krim, na de inname van Sebastopol vernomen, is het telegrafisch herigt van maarschalk Péiissier, het ruitergevecht van den 29 September bij Kutchi (5 eugelsche mijlen ten N. O van Eupatoria) meldende, tusschen eene russische afdeeling ka- vaüerie, onder generaal Korff en de fransche ruiterij onder aanvoering van generaal d' Allonville. Zes stukken geschut, 12 amrnunitie-wagenseene veldsmidse met de paarden, 160 gevangenen en 250 paarden Yan de Uhlanen zijn den Franschen daarbij in handen gevallen; terwijl de Russen 50 duoden, waarvan 1 kolonel, op hel slagveld achterlieten, en 't verlies, aan fransche zijde, 7 dooden en 27 gewonden bedraagt. !)e plaats, waar dit gevecht geleverd werd, schijnt aan te duiden, dat de operatieu van maarschalk Péiissier ten doel hebben het russisch leger in den rug Ie bedreigen en zijne gemeenschap met Perekop af te snijden.In allen gevalle wordt dit gevecht als de voorlooper van groolere en meer beslissende beschouwd. Het Journal de Constanlinopleeen orgaan van het turkscho gouvernement, behelst eencn brief uit Kars van 7 September, waaruit blijkt dal hel garnizoen dier vesting toen reeds zes honderd paarden geslagt bad, om zich mot het vleesch derzclvo te voeden, en dat het alleen door een spoedig ontzet voor hongersnood zou kunnen behoed worden. Volgens berigteu te Stockholm ontvangen, zyn de Rus sen ijverig bezig de beschadigde vestingwerken van Sweaborg te herstellen en uit te breiden, zonder dat zy daarin door den vijand worden belemmerd. Men zal gedurende den winter nieuwe kruidtorens bouwen; verscheidene magazijnen die vroeger uit hout bestonden thans in stovig metselwerk optrekken het arsenaal wordt naar eene andere meer veilige plaats verlegd en zelfs is men voornemens de rots Longörn waar de Franschen met zoo good gevolg eene mortier-batlery oprigtten, tot eene citadel in lo riglen. Een brief uit Therapia in den Monileur bevat de vol gende opgaven omtrent de bevolking in de Krim. De man nelijke bevolking van dit schiereiland bedraagt in een rond gelul niet veel meer dan 200,000 zielen, waaronder 156,000 Tartaren. Van deze laalsten zijn 80,000 boeren of herders 16,000 imans en moilahs, tegelijk priesters 'en reglers, 10,000 mirzas of edelen en 50,000 in de steden wonende burgers en kleinhandelaars. De christelijke bevolking bedraagt niet meer dan 22 a 23,000 zielen en is uitsluitend van europeschen oorsprong. Het getal der Russen schat men op niet meer dan 3000, die meerendeels nering drijven en zich sedert de verovering in de Krim gevestigd hebben. Turkije en vooral Konstantinopel heeft een contingent van ongeveer 10,000 Grieken geleverd, die zich groolondeels te Eupatoria en Balaklava gevestigd hebben. Hoogstens 5000 Armeniërs hebben hun voorbeeld gevolgd, en 6000 Polen, Duilschers en Franschen, die echters naauwclijks lol de vaste bevolking kunnen gerekend worden, moeten hier nog bijgevoegd worden. Beriglen uit noordelijk Zweden melden, dal de eu gelsche oorlogschepen het bovenste gedeelte van de botnische golf geheel verlaten hebben en dal dus de blokkade feitelijk opgeheven is. Aan do zweedsche kust kwamen den 22sten September 5 finsche schepen, uit verschillende bayens, met

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1855 | | pagina 2