GEMENGDE BERIGTEN, A d v e r t e n t i n. Helder L, E. ENZLIN Cz. tollo lading aan en namen ais terugvracht zout in. In het geheel zijn van het einde van Maart 1854 tot het begin van Augustus 1855 door de Engeischen 153 russische sche pen opgebragt en in engelsche havens tot prijzen veiklaard. Tusschen hel engelsche en jfranscbe kabinet heeft eene zeer levendige brief- en dêpeche-wisseling plaats. Daarbij is sprake over het voeren van den oorlog in het open veld De vraag geldt namelijk, of de geallieerde legers afzonderlijk of onder vereenigd opperbevel zullen opereren. Het eerste zou schadelijk zijn en het laatste schijnt te Londen op ma- righeden te stuiten, daar Pélissier hel opperbevel ten deel zou vallen. Daaruit verklaart men het gerucht van hel aangevraagde ontslag van den generaal Simpson. Men hoopt, dat do beide regeringen het spoedig over dit punt eens zullen zijn. Burgerlijke Stand van 6—13 October 1855. GEHUWD: C. H. Mulder en M. A, Krul. H. van Izenburg en C. H. van Werdt. BEVALLENM. Brandt geb. Bijkers D. J. Delver geb. Zander Z. J. Blikkenhorst geb. Oetelmans D. N. Zwaan geb. Breet Z. W. Stol geb. van Bon D. C. C. J. Zalm geb. van Saanen D. T. Schorsij geb. Hoogerduin D, A. Costenoble geb. Boom D. Levenloos aangegeven 1. OVEBLEDEN: P. Sluit 3 j. G. de Graaf 7 m. F. Enzlin 2 j. J. P. Kroeb 3 m. L. Haremaker 17 d. A. C. van Erp 16 m. S. Heeres 5. m. B. J. W. Polier 3 j. A. Kliun 56 j. W. Mack 32 j. M. Keizer 34 j. Hel kanaal van Voorne zal verdiept en verbreed worden. De geallieerden willen alle fortificatiën van Sebaslopol vernielen. Den 29 September heelt te Konghie een schitterend kavalleriegevecht plaats gehad, waarbij de Kussen zijn verslagen. De israelilische aldermau Salomons is tot burgemeester van Londen verheven. Te Rotterdam is een 22jarig meisje, bezig met luijers te spoelen, iu 't water gevallen en verdronken. De Sultan hoeft Pélissier benoemd tot Musschir (maarschalk van het lurksche rijk) en hem een eeresabel en een jaarlijksch inkomen van 200,000 francs geschonken. Te Greenock (Engeland) loeft op dit oogen- blik een man van 104 jaren, die eene volmaakte gezondheid geniet, In de provincie Drenthe is een landgenoot van honger omgekomen. Z. M. heeft nadere bepalingen ge maakt omtrent de kleine tenue van generaals, hoofd- en verdere officieren. De inzameling van zout is dit jaar door de plaats gehad hebbende stormen en plasregens in Portugal mislukt. Het pruisischo leger wordt gedemobi liseerd. Te Madrid is een Franschmandie rustig met zijne vrouw wandelde, door gewapende nationale gardes aangevallen en door verscheidene sabelhouwen verwond. Te Montevideo was den 28 Augustus eene revolutie uitge barsten. Koning Otlo ligt met de vvestersche mogend heden overhoop. De Times wil weten, dal Rusland po gingen in 't werk stelt om nieuwe vredesvoorslagen te doen. De koning van Sardinië is aan de beterhand. In de stad Palermo hebben in éénen nacht 500 arreslatien plaats gehad. Een schilder te Parijs, die uit liefhebberij do sterrekunde beoefent, heeft eene nieuwe kleine planeet ont dekt. De Mouileur berigt dat de keizerin Engéuie de 5e maand van hare zwangerschap is ingetreden. In den Rijngau is de aardappelenoogst zoo voordeelig uitgevallen, dal de oudste lieden zich geen tweede voorbeeld daarvan herinneren. In sommige streken zijn aardappelen >an lij pond zwaarte gevonden. In Londen is eene vrouw overleden ten gevolge van het inslikken eener stalen pen (een zooge naamde magnum bonum.) Het kampereiland is door den stoira en springvloed op het punt geneest van onder to loopen. Te Almelo is een gaauwdief uil bet cellulair huis vau arrest ontsnapt. In Spanje is de staatkundige horizont nog duister. Te Pieve-di-Scalenghe, in Piemont, is eene geheele uit elf personen beslaande familie vergiftigd door hel gebruik van vergiftigde paddestoelen. Drie der ongelukkigen waren reeds overleden en de toestand der overigen bleef zorgbarend. Een dagblad maakt de opmerking, dat Napoleon I, zoo als men weet, den 14 September 1812 met het groote leger zijn intogt te Moskou volbragt, en dat op den zelfden dag in 18B5 Sebasto- pol door de gealliëerden in groote detachementen is bezet. CORRESPONDENTIE. Tengevolge van het niet branden der middelste lantaarn op bet marktplein aan het Nieuwediep, had Vrijdag avond een ingezeten dezer gemeente, vader van een talrijk gezin, een be langrijk ongeluk kunnen krijgen; behalve de schrik, kost het hem toch eene pijnlijke kwetsuur. Sints eenigen tijd brandt genoemds lantaarn niet, omredejzij stuk is; het schijnt dat dit niet hersteld kan worden, Heden overleed, tot onze bittere droefheid, onseenig geliefd Zoontje FRANCISCUS, in den ouderdom van circa 3 jaron. 8 October 1855. H. ENZLIN, geb BUIJSMAN. Ter voldoening aan Art. 1082 B, W.zal de rekening en verantwoording, der onder het voorregt van Boedelbescbrijving aanvaardo nalatenschap van C. STEILBERG, in leven Winkelier, te Helder, ter visie liggen ten kantore van den Notaris P. A. BEETS, te Nieuwediep, tot den 1 November aanslaande, zullende, wanneer in dien lijd geen verzet plaats heeft, daarna, volgens de wet, lot de uitbetaling worden overgegaan. ^pjglglï M. E. TATin de nieuwe PELTERIJEN- FABRIEK, te Nieuwediep, heeft de eer te beriglendat hij ruim gesorteerd is in alle soorten van PELTERIJEN, voorts HOEDEN, Heeren en Jongeheeren WINTER PETTENen al heigeen verder tot dezo vakken behoort. PELTERIJEN en PETTEN worden alle ten zijne huize gefabriceerdalsook PELTERIJEN op nieuw gewasschen en naar den nicuwstcn smaak veranderd.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1855 | | pagina 3