WEEKBLAD van den HELDER en bet NIEUWEDIEP. /t AANBESTEDING. N°. 45. 1855. DERTIENDE JAARGANG» Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER Bï. te Nieuwediep. De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert tich bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. MAANDAG HEr Co ADVERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen, voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. 5 Ï8ÏEJ1BER. Op Donderdag den S November 1855, des namiddags ten 2| ure, zal onder nadere approbatie, door den Commissaris des Konings in de provincie Noordholland, of bij deszelfs afwezen, door een der Leden van de Gedeputeerde Staten in bijzijn van den heer Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat, aan liet Gou vernementsgebouw, in de St. Jansstraat, te Haarlem, voor rekening van Kerkvoogden, worden aanbesteed: Het doen van eenige vingen en herstellingen aan het Kerkgebouw der Hervormde Gemeente te Westgraftdijk. Deze aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod. Het bestek waarop de bedoelde aanbesteding zal plaats hebben, Zal behalve 'ter Provinciale Griffie van Noordholland, bij Kerk voogden der Hervormde Gemeente te Westgraftdijk en ten Raad- huize der gemeente Graft, op de gewone plaatsen ter lezing worden nedergelegd. Zullende vijf dagen vóór den dag der aanbesteding en alzoo op Zaturdag den 3 November aanstaande door de zorg van den lieer Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat de noodige aanwijzing worden gedaan en inmiddels zoo bij Z.W.E.G. als bij den heer Aspt. Ingenieur A. O. van den Santhemel te Hoorn en bij Kerk voogden de vereischte inlichtingen te bekomen zijn. 1T IS WSXJB X 3.TOS 1T. HELDER en NIEUWEDIEP, 3 November 1855. Jl. dingsdag is alhier binnengeloopen do fransche oorlog- sloomkorvet Lahorieuxkommandant Darascn donderdag do fransche oorlogstoomkanonneerboot Tourmentekom mandant Joumartbeide komende van Chrisliansand. Ge noemde schepen hebben deel uitgemaakt van de geallieerde viool in de Oostzee. Sedert eenigen lijd heeft zekere persoon le Berlyn cene rol onder den naam van prins Leo van Arraenie ge speeld. Zij heefl voor hem een treurig einde genomen. Den wakkeren politieraad Stieber gelukte bet in hem eencn gelukzoeker in hel groot te onldekken, die wapens, doopaltest en andere papieren roet groote behendigheid wist te vervalschen. Bij zijne inhechtenisneming bleek hel onlangs dat hy een hollamlsche jood is, genaamd Jcsepii Joannis, die reeds sedert den jaro 1846 gesignaleerd werd. Hij heeft langen tijd in het Oosten namelijk te Konstantinopei cn in do bollandscho koloniën geleefd, en bezit daardoor ecne naaiiwkeujrigo kennis van de ooslersche betrekkingen en vclo taalkunde. Ook heeft hij le Leiden gestudeerd. Zijn be weren, uit Konstantinopei op bevel der fransche regering als rtissisch spion gebannen te zijn en wel met achterhouding van z>jne pas, en de omstandigheid, dal hij Bodenslcdl en Wagner, die veel in Armenië verkeerden, niet eens bij name kende, hebben de eerste argwaan legen hem verwekt. Het vertrek van het duitsche legioen uit Engeland naar de Krim is gekenmerkt geworden door een romantisch voorval, L!. Maandag avond ontdekte men, dal een der militairen eeno schoonc jongo fransche vrouw was, de echtgenoot van een zwilsersch soldaat van dit rcgeinent. Dezo moedige vrouw was langs den gewonen weg in dienst genomen en in den wapenhandel geoefend, doch eerst aan boord van liet schip ontdekte men hare sekse, waarop do kolonel beval haar aan den wal le brengen; zij smeekte echter zoo vurig en hare bede werd zoo sterk en zoo algemeen door de kame raden haars mans ondersteund dal haar werd vergund hem als soldaat le vergezellen, naardien zij uitdrukkelijk ver langde nevens haren echtgenoot le strijden of to sterven. De geestdrift van het geheelo regeroent over dit voorval is algemeen en eenige bezoekers Tan het schip waren door de kordaatheid en hel fiksche voorkomen dezer braTe vrouw derwijze getroffen, dat in een oogenblik ruim 20 yoor haar werd bijeengebragt. Do Times van jl. Dingsdag zegt in zyn beursberigt De deze week uil Ncw-York ontvangen handelsberiglen bevestigen de verwachting dal Noord-Araerika in do eerst volgende maanden waarschijnlijk eene ruime hoeveelheid meel en graan voor Europa beschikbaar zaj^tWCtTea.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1855 | | pagina 1