GEMENGDE BERIGTEN, de hoofdstapelplaats der geallieerde armee blyvcn zal en den 20ste» Oct. werd te Konstantinopel last gegeten om den noodigen proviand en (ourage voor 18,000 paarden zoo spoedig mogelijk naar Eupatoria te zenden. Tot den 20slen Oct. waren nieuwe versterkingen naar Kinburn gezonden, wier aantal volgens verscheidene opgaven tusschen do 12 en 20,000 man beloopt. Zeker is het echter dat slechts een klein gedeelte dezer troepen werd ontscheept, en het groot ste gedeelte zich nog steeds aan boord der vloot bevond. Het kamp van Malask ontving den 20sten Oct. reeds bijna 14,000 man Iransche troepen. De reserve-armee, die zich aldaar moet concentreren, zal, naar men zegt, op 30,000 man gebragl worden. De Moniteur behelst een artikel over de wegen ter verbinding der beide russische hoofdsleden. Peter de Groote ontwierp hel plan, om Petersbnrg met Moskou door eenen hoornweg te verbinden een groote weg, die 260 uren gaans uit naast elkander gelegde boomstammen zou bestaan. Toen in het jaar 1743 de philanlhroop Jonas Hauway door Rusland reisde, was deze weg eerst ongeveer 100 engelsche mylen gevorderd. Volgens zijne berekeningen waren er over de twee roillioen boomen tot deze 100 engelsche mij len verbruikt geworden. De reiziger Daniël Clarke, die dezen weg in het begin der negentiende eeuw tot op de hoogten van de Waldai betrad, klaagde over de heillooze stooten op dezen hoorn weg, ofschoon de tusschenruimlen tusschen de stammen zorgvuldig met zand en aarde opgevuld waren. De over blijfselen dezer boschverwoesteude ondernemingen zijn thans nog maar een voorwerp der nieuwsgierigheid. Hier en daar ziel men ze nog van den groolen getnacadamiseerden weg, die nu de beide hoofdsleden verbindt; overal grocijen gras en struikjes tusschen de rottende stammen. De chaussee is een waar prachtwerk. De spoorweg die onder Nikolaas 1 door een amerikaanschen ingenieur werd aangelegd, komt eerst onder den tegenwoordige» Keizer voor het publiek langzamerhand ten nutte. Bij zijnen aanleg dacht de rege ring slechts aan zich zelve. Toen czaar Nikolaas zoo meldt de Moniteur om de rigting des wegs gevraagd werd, nam hij een liniaal en trok op de kaart ecne regte lijn van Petersburg naar Moskou. Zoo geschiedde hel, dal stations en bruggen dikwijls midden in stille woestenijen liggen en het publiek weinig baten, daar hetzelve van de plaatsen dikwijls een grooten afstand lot aan de stations af te leggen heeft, eer het de baan bereikt. Hel russisch gezinde dagblad le Nord beval in een brief uit Pelersburg van 22 Oct., het gerucht, dat de generaal Kleinmicheldie de belangryke betrekking van opperdirecteur van wegen en middelen, zooveel als minister van openbare werken, bekleedt, zijn ontslag zoude gevraagd hebben. In een brief uit Petersburg, voorkomende in hel fiansche dagblad la Presse, worden eenige bijzonderheden omtrent het bestuur von dezen hoogen russischen staatsbeambte medegedeeld, welke schijnen aan te duiden, dal de grove misbruiken in Rusland zeer hoog opklimmen bij hendie aan het bewind slaan en dat het verzoek van den graaf Kleinmichel, om ontslag, daaraan zyn oorsprong kan te danken hebben. De bedoelde brief verzekert namelijk, dat de graaf Kleinmicheltengevolge van de buitengewone be wegingen van troepen in zuidelijk Rusland, waardoor zich gebrek aan kasernen begon te vertoonen om de troepen onder dak te brengen, het besluit nam, om eene groote kaserne in den omtrek van Kreinetchug le doen oprigten waarvoor de kosten door hem op 3 millioen roebels werden begroot. Dit voorstel werd goedgekeurdde aanbe stedingen gedaan en de geraamde kosten gedurende 4 jaren aan hem uitbetaaldmet nog ceno buitengewone toelage van 60,000 roebels voor kosten en onderhoud. Toen echter in het laatste jaar weder groote bewegingen van troepen in zuidelijk Rusland plaats hadden, werd de genei aal-inspecteur Roehrig afgezonden om de bedoelde kaserne, die reeds zoo vele millioenen had gekost, op te nemen en thans bleek het, dat de kaserne in bet geheel niet bestond en dat de eerste steen er nog van gelegd moest wordenja zelfs was de plaats, die voor het bouwen dezer kaserne was voorge steld, geheel ongeschikt voor dit doel! Burgerlijke Stand van 2* Octobcr3 Xovcmbcr 1855. GEHUWD: H. J. Theuret en J. W. Hellegers. P. Vermeu len en J. van de Velde. C. F. Poulie en E. C. J. Reemer. L. C. E. van der Brugh en L. Duinker. W. Spaeter en T. Schenser. K. A. Kuiper en N. Rank. BEVALLENH. van den Broek geb. van Duuren D. P. F. Kramer geb. de Jong Z. T. H. Eggen geb. Kiers Z. M. Metzelaar geb. de Jong Z. J. Vreken geb. Bos D. J. A. van Santbrink geb. Laffra Z. A. W. Phafl geb. van Reigers berg Versluijs D. H. A. S. Hoppesteijn geb. Herckenrath Z. A. H. Ruel geb. Dinger D. C. Groot D. OVERLEDEN: E. van Haaren 4 j. C. Budde 8 m. J. H. Eilers 35 j. De sterkte van de geallieerden in de Krim (behalve de Turken) wordt op ruim 200,000 man geschat. Te Veghel is eene trekschuit door overwigt gezonken de passagiers en meeste goederen zijn gered. Een burgerwoning te Groot Schermer is tol den grond afgebrand door ecne onbekende oorzaak. De Schiedammers requeslreren tegen eene be lasting op de inkomsten.Keizer Napoleon heeft gen. Canro- berl belast om den koning Oscar van Zweden de insignien van het grootkruis van 't legioen van eer oveitcbrengen* In de nabijheid van Fontainebleau is een man, die zijne heide dochters uitgehuwelijkt en haar zijn gehcele vermogen geschonken had, door zijne schoouzoons met stokken dood geslagen. Op de munt te Parijs is eene bronzen medaille geslagen ter herinnering aan de inneming van Kinburn. De weslersche mogendheden vreezen dat noordaroerikaanscho vrijbuiters met russische kaperbrieven hunnen zeehandel af breuk zullen doen. Te London zyn 3 bankiers wegens fraudeleus bankroet tot 14jarige deportatie veroordeeld. Generaal Simpson wordt door Sir William Codrington als opperbevelhebber des britschen legers in de Krim vervangen. Z. M. heeft aan de besturen der roaalsrh. van landbouw vrijdom van port toegestaan voor de briefwisseling over zaken tan landbouw, De met roem in onze letterkunde

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1855 | | pagina 3