OPENBARE VERKOOPING, Meubeien en Huisraad GEMENGDE BERIGTEN, VERGADERING A d v e r l e n t i n. BEVALLENT. J. de Ruiter geb. Kok D. G. Peterse geb. Daalder Z. G. Bakker geb. Reinderman Z.J. Hen geb. Boon D. H. Eelman geb. Snooi D. V. S. Klazes geb. Wiggers D. J. Groet geb. Visser D. OVERLEDEN: H. B. Kramer 4 d. W. M. Brouwer 2 j. A. Budde 22 m. C. Schager lj. J. Zip 67 j. P. J. Hillen 8 w. T. Kuiper 20 m. J. van der Wal 2 j. Ambtshalve ingeschreven 1. Te Groningen heeft zich een arbeider pogen te vergiftigen niet lucifers, die hij schijnt opgegeten te hebben. Men hoopt, dat hij er het leven zal afbrengen. Huiselijke on~ cenigheid schijnt hem daartoe te hebben genoopt. De Constitutioneel beweertdat de door de N. R. C. mcdege- gedeelde geruchten nopens ministeriële veranderingen ten eenenmale ongegrond zijn. De geruchten betreffende vredesonderhandelingen beginnen te verflaauwen; alleen de duilsche dagbladen houden zich daarmede nog bezig. Onderscheiden riviertjes in Vlaanderen zijn buiten hare oevers getreden. In hel Luxemburgsehe en het zuidelijk gedeelte der provincie Luik heeft het dezer dagen gesneeuwd. - Men verwacht eerlang de keizerlijke garde uit de Krim in Frankrijk terug. Op de jagt te Fontainebleandoor Napoleon gehouden, zijn gedood 775 fazanten 14 reebok ken, 25 hazen en 80 konijnen. De keizer alleen heeft 175 stuks wild gedood. LI. zaturdag heeft langs do kust tus- schen Harwich en Cromer wederom een geweldige storm geheerscht, waardoor vrij wat schade aan de scheepvaart is tuegebragt en menig zeeman hel leven heeft verloren; in bet geheel moeten meer dan 50 vaartuigen op liet strand of legen de rotsen zijn geworpen. In de Uilenburgerstraat te Amsterdam heeft zich een manspersoon het leven benomen door het gebruiken van zwavelzuur. Uil de voorhaven van het noordhollandsch kanaal is het lijk opgehaald van een heer, te Amsterdam woonachtig, die van eene reis naar Purmerend terugkeerende door de duisternis in het water geloopen is. Hij laat eene weduwe met 7 kinderen na. Op de hoogte van Marken is door eene stoomboot in den grond gehoord, eene schuit, waarin zich vier visschers van het eiland Urk bevonden, welke gered en met de boot aan wal gebragt zijn. Z. M. heeft twee Franschen tot ridders van den ned. leeuw benoemd. Een onbekende smokkelaar heet 50 naar den Haag gezonden ten behoeve der miris. De burgemeester van Veenendaal heeft een vet beestdal dol geworden was, op een geruimen afstand doodgeschoten. (HBTe Leeuwaarden is eene bezem- makerij in twee uren afgebrand. Aan de iersche kust is een russisch schip buit gemaakt met eene lading huiden. In Parijs is eene ministeriële crisis ophanden. - De voorhoede van bet leger van Omer Pacha is legen Darabat opgerukt. Verwacht een onderzeesche telegraaf tusschen de brilsche kust en Jutland. De opstandelingen in Tripoli zijn ver slagen en teruggedrongen naar de woestijn. De generaal Vaillanl is lot gouverneur van Sebaslopol aangesteld. De beruchte Rembrandtsmolen te Alphen a /d. Rhijn is door de vlammen verleerd. De koning heeft den heer Filmore, ex-president der Ver. St. bij zich ten eten gehad. In Engeland zijn 2 Samaritanen aangekomen, door hun volksstam in Syrië afgevaardigd om ondersteuning voor hnnne geloofs- genoolen te zoeken. Te Gloucester is een Mormon, wegens het houden eener voorlezing over de veelwijverij uit de zaal op straat geworpen. Volgens de jongste officiële telling heeft Frankrijk 97,662 blinden. Pélissier is met de le en 2e lcgerafdeeling der geallieerden in de vlakten van Baiakluva afgedaald. De admiraals der bondgenoolen hebben met 31 stoomschepen den Bug in de rigting van Nicolujeff verkend. Prins en prinses Frederik zijn den 6 November uit Pelersburg le Potsdam aangekomen. Men verwacht, dat do beraadslagingen over de ontwerpen der slaalsbegrooling voor den jare 1856 nog in de volgende week een aanvang zullen nemen. H. M, de Koningin- Weduwe is van Weimar le Potsdam aangekomen en aan het paleis afgestapt. Do schouwburg van Reval is zaturdag avond afgebrand. Dezer dagen is de rcgtstreeksche spoor weg ingewijd, die over Namen, Charleroi en Sl. Quenlin van Keulen tot Parijs loopt en 507 mijlen lang is. Napoleon III is in den laatsten tijd zeer opgeruimd, hij spreekt van niets dan van jaglpartijen en aanbouwen. In Pui de Dome (Frankrijk) is zooveel sneeuw gevallen, dal de spoor treinen allen te laat zijn aangekomen. De generaal Can- robert is jl. maandag to Stok hol m aangekomen en aldaar door do bevolking bij zijne ontscheping met geestdrift ont vangen, Omgeroepen in een dorp op Texel: versch spek in de koeksleeg, en later in de kerksteeg. Een fransch ingenieur, Frave genaamd, heefteen plan ontwor pen, om eenen spoorweg tusschen Engeland en Frankrijk onder de zee door aan te leggen. Hij berekent, dat de tusschenruimte tusschen de gewelven van den tunnel en de zee op geen punt zelfs niet op de diepste plaatsen van het kanaal, minder dan, 25 ellen zou bedragen. Het scliutgewelf zou zijn van graniet met ondoordringbare mortel, daarover zou komen eene bedekking van ijzeren platen, voorzien met kunstige ze\en, om de meeste inzij- pering des waters te verraden. Hij acht dat het werk in 5 jaren zou kunnen voltooid zijn en maar 100 millioen zou behoeven te kosten. Mogt het tot stand komendan zullen de reizigers van Engeland naar Frankrijk, en vice versa, (hemelsbreed een afstand van ongeveer 7 uren) in 25 minuten kunnen overkomen. De voertuigen zouden hetzij door stoom, of nog liever dooratmosphe- rischen druk gedreven worden. van den RAAD der gemeente Helder, op Dingsdag den 13 November 1855, des avonds te 7 uur. op Donderdag den 15 November 1855, des voormiddags ten 10 ure ten huize van P. JONGKEES, in de Lange- straataan den Heldervan: als: Piano's, Ladetafels, Tafels en Stoelen, Spiegels en SchilderyenVloerkleeden en KarpettenKagchels, Koper-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1855 | | pagina 3