WEEKBLAD van den bet NIEUWEDIEP. aERTlËH9£ N°. 48. ,lttGo Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen uitgegeven bij G. BAKKER Bz., te Nieuwediep De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert tich bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. HAAIDAG 1S55. ADVERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zaturdags de» middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen, voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. 26 NOVEMBER. ITIB'JWSTIJDIlTg-SlT. HELDER en NIEUWEDIEP, 24 November 1855. Een aan de Tweede Kamer medegedeeld verslag van deskundigen, betreffende het drooge dok op 's rijks werf alhier, houdt in, dat hun meer en meer is gebleken, dat er een onderloop bestaat beneden do schipsluis; dat zij overtuigd zijnzonder zich echter bepaaldelijk daarvoor verantwoorde!ijk te kunnen stellen, dat dit dok zal kunnen worden hersteld voor eene som van f 400,000, gelijkelyk te verdeelen over de jaren 1856, 1857 en 1858. Z. M. heeft den heer Duijmaer van Twist eervol onlslag verleend als gouverneur-generaal van Ned. Indie; den heer Pahud als zoodanig benoemd en den heer mr. P. Meijer de betrekking opgedragen van minister van koloniën; een en ander ingaande met 1 Janu- arij a.s. Te Hoorn had 21 dezer een zelfmoord plaals, waarvoor weinige redenen te gissen zijn. De kruidenier D. die onlangs eene aanzienlijke erfenis ontving, besloot, daar zijn huis bouwvallig was, hel geheel van den grond af op nieuw op lo bouwen. Die opbouw nu byna afgeloopen zijnde en een sierlijk winkel- en woonhuis op het schoonste gedeelte der stad daarstellendeschijnt op hot zwakke gemoed van den ongelukkige eene verkeerde uitwerking gehad te hebben; want men vond hem des morgens in zijn pakhuis hangende en zich zelf zoo den dood gege ven hebbende. De daad blijft allezins vreemd, dewijl de ongelukkige nog betrekkelijk jong is, eene vrouw en nog zeer jonge kinderen heeft, en zoo ver men weet, zijne za ken goed stonden. Ook was hij, zoover bekend is, geen dronkaard. - Den 22 dezer had te Arnhem een ijssclijk ongeval plaats. Een der knechts op den waterkorenmolen bij Sonsbcek had namelijk het ongeluk dat do band, waarmede zijn voorschoot was vastgemaakt, zich om de spil van hel molen rad slingerde en bij daardoor, ondanks alle gedane moeite lom zich van do voorschoot Ie ontdoen, naar bet rad werd gelrokken met hel noodlottig gevolg, dat het bovenste ge deelte van het ligchaam er tusschen geraakte. Dit ongeval spoedig door aanwezigen bespeurd zijnde, is de molen stil gezot en heeft men den ongelukkige, die deerlijk aan hoofd en borst verwond was, er uilgehaald. Men koestert thans de hoop dat de rampzalige, wien terstond heelkundige hulp is loegebragl, niettegenstaande de grooto verminking, in het leven zal behouden worden. Een der grootste boomen op de wereld is ongetwijfeld een Eucalijpte aan den voet van den berg Wellington bij Ilobartlown op van Diemensland. De doorsnede van dezen reus der planten is aan het dikste gedeelte 30 engelsclie voeten de hoogte heelt men nog niet kunnen melen, maar men kan die gerust óp 250 voet stellen. Het dagblad van Madrid van 14 November bevat de volgende mededeeling over de inhechtenisneming van den vermelelen carlistischen aanvoerder MarsalMarsal had met den carlistischen aarinvoerder Mas en een onder officier der opstandelingen in een huis van Orriol, dat tusschen Girona en Pignerac ligtovernacht. De bevelhebber der militie, Monteli, werd hiervan onderrigt en nam alstoen zijne maatregelen. Marsal was als boer verkleed; toen hij de militie zag, maakte hij eene beweging, alsof hij naar iets zocht. De miiiliens legden onder den kreet van Leve de koningin"" op hem aan, hij trok een pistool cn nam eene houding aan, alsof hij zijn leven zoo duur mogelijk wilde verkoopen. Eensklaps echter laat hij hel pistool vallen en zeide tegen de miiiliens: Schiet niet, ik heb geene wapens!"" Zy maakten zich daarna van hem meester, en den volgenden morgen werd hij met zijne beide kame raden te Girone gefusileerd." Volgens do Epoca vond men by Marsal 11 oneen goud en 900 realen ou bij Mas 1800 realen. De jongste berigten betreffende hel ooslerscho vraag stuk zijn eenigzins belangrijker dan zij in den laatsten tijd zijn geweest. Zoo verzekert de IndépentUpeón Pruisen

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1855 | | pagina 1