WEEKBLAD van den HELDER en het NIEUWEDIEP. N°. 2. VEERTIEN WE JAARGlIU. _tv.DlGEN het <*0, Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER Bz.te Nieuwediep De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert tich bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. MAAHDAG ADVERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen, voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 ceDten zegelregt voor elke plaatsing. 8 JAWUARIJ. ITI B TT W S T IJ D IIT ff IT. HELDER en NIEUWEDIEP, 5 Januarij 1856. Lijst van ingekomen schepen op de losplaats Helder, gedurende het jaar 1835. Van Sundcrland met steenkolen 37. Seaham 17. New-Castle 9. Londen in ballast 19. Yarmouth 2. Londen met krijt 1. stukgoederen 1. Liverpool zout 5. Archangel rogge 1. Drammen hout 21. Frederikstadt 12. Brest in ballast 1. Totaal 144 Zijnde 49 MEER dan in 1834, waaruit de meer en meer toenemende belangrijk heid dezer plaats als laad- en losplaats van den handel kan blijken als kunnende door hare gunstige ligging altijd gebezigd worden en de schepen in alles de meest spoedige expeditie erlangen. Buitendien de gewone stoomschepen op Londenwelke van Harlingen en Amsterdam komende, wekelijks alhier vee ten uitvoer inladen, welk aantal in 1833 heeft bedragen: 2240 Koeijen. 1790 Kalveren. 26358 Schapen en 200 Varkeus. Zoomede belangrijke hoeveelheden kaas en andere goederen, vrij van uitgaande regten. - Een telegrafisch berigt uit Spezzia van 31 Dec. meldt dat aldaar den vorigen dag waren aangekomen Zr. Ms. fre gat de Ruiter, komm. kapt. ter zee Slavenisse de Brauw en Zr. Ms. brik de Zeehondkoram. kapt. luit, ter zee van Vreeland. Elat-majors en ekwipagien genoten den besten welstand. Z. M. de koning heeft van den Keizer aller Russen de groote gouden medalje ontvangenwelke is geslagen Ier vereering der nagedachtenis van wijlen keizer Nicolaas. Men berigt uit Hoogeveen: Dezer dagen had alhier het navolgende koddige voorval plaats: Een hand werksgezel, kleermaker van beroep, had de manie om, even gelijk de jonge honden, die alles wal ze maar pakken kunnen, al spelende in hunnestsiepen, lappen en lapjes, groote en kleine, welke van de door hem gemaakt wordende kleedingstukken overbleven, eeno bijzondere bergplaats toe te kennen en wel in zijne kist. Men verdiepte zich in gissingen, waar al die lappen en lapjes bleven, j°nge honden waren er toch niet in huis, vreemdelingen ver keerden er evenmin, en te gelooven dat sinjeur do duivel die lappenkraam steeds inpakte, wilde noch konde men niet, daartoe waren de huisgenoolen te verlicht; enfin, men komt eindelijk op het denkbeeld of onze goede ridder van de naald, ook misschien aan de bewuste manie onder hevig was. Zulks onderzoekende, bedreigt men hem naar zeker iemand te gaan die legen zulke manieren een bij uitstek probalum middel heeft; dit hielp, althans op eenen mor gen (zoo verhaalt men) wordt bij de meeste personen voor welke hij in den laatsten tijd had gewerkt, zeer vroeg aangescheld of op de glazen getikt en hun onder het zeggen hier zijn de overgeschoten lappen," een rolletje ter hand gesteld; maar wonder boven wonder, de lappen hadden zeker fatsoen aangenomen; die een broek had laten maken, kreeg een half vest, die een jas gekregen had, ontving een pijp van een broek, die een vest had laten makende halve mouw van een buis enz. Hartelijk wordt om die passage gelagchenof sinjeur Joost mede in het spel is geweest weet men niet, doch vertrouwt, dat onze held, althans voor het tegenwoordige, wel van die manie zal genezen zijn. Uit Batavia meldt men, dat in den vroegen morgen van den 15dcn Oclobereen afgrijselijke moord plaats had op Passir Boengor, waarvan de oorzaak niet bekendis, Sananeen boedjang van omtrent .&i 'jaren bragt^n© J*'

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1856 | | pagina 1