E.\ IIET F WEHBLAD VAN DEN MAANDAG 28 JANUARIJ. Belasting op de Honden. 1T X S TJ TT S T IJ D 11T G 2 II. V13 Dit Weekblad wordt eiken maandag-morgen uitge geven bij G BAKKER Bz., te Nieuwediep. De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkantoren zijner woonplaats. YEERTIK DE J VARGA G. A DVEIiTEN'TIEN gelieve men ongezegeld aan de.i Uitgever in te zendenuiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centent voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegolregt voor elke plaatsing. De BURGEMEESTER der gemeente Helder brengt ter kennis, dat in de volgende maand Februarijte beginnen op Maandag den 4den, de beschrijving zal worden gedaan van de in de ge meente aanwezige honden, wegens de belasting voor het loopende jaar. Bij die beschrijving is elk vcrpligt de noodige opgaven en in lichtingen te geven. leder belastingschuldige die overgeslagen n;ogt zijn, is gehouden vóór of op den laatslen dag der volgende maand, ten kantore van den plaatselijken ontvanger, schriftelijke aangifte te doen. De belasting bedraagt voor een losloopende houd en voor een houd die voortdurend vastgelegd is Losloopende bonden zullen een halsband moeten dragenvoor zien van den naam des eigenaars. Helder den 26 Jauuarij 1866. De Burgemeester voornoemd STAKMAN BOSSE. HELDER en MEUWEDIEP, 26 Januarij 1866. jl. Woensdag hield men in eene gewone vergadering der rederij kers-kamer Olympia, onder de zinspreuk Niet Volmaakt," alhierde eerste vereenigdc werkzaamheden van de werkende leden der kamer en der liedcrtafcl Arli et Amicitiae." Moglen sprekers en zangers het genoegen smaken de meest welgemeende bewijzen van toe juiching na hunne voordragten te ontvangenniet minder was dit genoegen slreclend, daar een zeer talrijk, maar ook hoogst aan zienlijk publiek, waaronder ook elders wonende personen, de ver gadering bijwoondezoodat deze nieuwe vereenigdc werkzaam heden tevens moglen worden geacht als zeer schoon te zijn ontworpen. Wij mccnen de grootste voorzigligheid te moeten aanbevelen hij het ontvangen van 4 pCt. coupons van een kapitaal groot ƒ1000, aangezien opnieuw met een vervalschle dergelijke coupon bedrog is gepleegd. In een lyonsch dagblad leest men liet volgende »Een zijdewever uit onze stad is dezer dagen naar Munchcn vertrokken om van de erfenis van een rijken logementhouder bezit te nemen. De zaak had zich aldus toegedragen: Den 16 Aug. bevond zich deze logementhouder te Lyon en woonde in een bootje de vermakelijkheden te water hij, die aldaar hij gelegen heid van den geboortedag des keizers gegeven werden. Door een ongelukkig leeval viel hij in het water en zou zeker omgekomen zijn, zoo hij niet door den zijdewever met levensgevaar gered was. De vreemdeling verliet eeuige dagen daarna de stad terwijl hij zijnen redder verzekerde, dat hij deze dienst niet vergeten zou. De Munchenaar heeft woord gehouden. Hij stierf voor ongeveer eene maand zonder regtstreeksehe erfgenamen natelalen in zijn testament had hij bijna zijn geheel vermogen aan den werkman vermaakt, wien hij zijn leven te danken had." Ecu bij den parijschen Constitulionnel ontvangen schrijven uit St. Pelcrsburg van den löien dezer meldt, dal in den a oa 1 van dien dag onder het publiek aldaar de aanneming van hel oosleurijksclie vredesvoorstel hekend werd, en zegt verder»Wclk eenen induik deze tijding op de bevolking der hoofdstad maakt, laat zich met weinig woorden opgeven, de lagere volksklassen willen niet geloovcu, dat het berigt waar is; dehuogerc, die heler met den tcgenwoordigen slaat der zaken hekend zijn, vernemen het met groole bevreemding en met eenige blijken van misnoe gen. Op de straten ontmoet nten groepen uicnschenin druk gesprek over de groo'.e lijding; sommigen ontveinzen hunne blijd schap niet, maar de oud-russisch-gczinuen zijn in verslagenheid. De brilsche postadministratie heeft voor de briefwisseling lusschen Engeland en Indie liet briefport verlaagd. Voor eenen brief van de gewone zwaarte zal voor het vervoer lusschen Enge land en de plaats van bestemming in britseh Indie slechts zes pcnce betaald worden. Deze porlverlaging komt ook ten goede aan de brievendie door tusschenkomsl der brilsche postadminis tratie naar Java, Sumatra, Borneo, Laboan en de philippijnsche eilanden verzonden worden. Zij komt mol Februarij aanstaande in werking. Men verzekertdat keizer Napoleon persoonlijk zeer verlangt naar het herstel van den vrede, en dal wel om verschillende redenen. In de eerste plaats vleit hij zich, dat, ingeval hem, na hel sluiten van den vrede, een mannelijk erfgenaam werd ge schonken de paus herwaarts zou koincn kind te doopCh en tevens den keizer kerkelijk te bevesjA^en. V'i&tis stelt, Z. M. groolcn prijs op een congres te J^irijs. HEinifeh|k, moet de binncnlandsche toestand van Frankrijk eeuige hekomitrnring baren en worden sedert de laatste maanfen eene spaniiiirgpjïii onrust '.3 h v

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1856 | | pagina 1