WEEKBLAD VAN DEN HELDER n HET NIEEWEDIEP. M 6. 1856. KIEZERSLIJSTEN. MAANDAG 4 FEBRUARIJ. IT X 35 "J 77" T IJ D X 1T 3 S 1T. Dit Weekblad wordt eiken maandag-morgen uitge geven bij G. V5AKKER Bz., te Nicuwediep. De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkantoren zijner woonplaats. VEERTIENDE JAARGANG. ADVERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zendenuiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen, voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegolregt voor elke plaatsing. De BURGEMEESTER der gemeente Helder gelet op liet be paalde bij artikel 7 der wet van 4 Julij 1850, (Staatsblad No. 57) betrekkelijk het opmaken der lijstenaanwijzende de personen die tot het kiezen van leden van de Tweede Kamer, van de Provin ciale Stalen en van den Gemeenteraad bevoegd zijn Noodigl de inwoners der gemeente uil, om, zoo zij elders in de directe belastingen zijn aangeslagen, daarvan vóór den 15 Februarij aanstaande, te doen blijken. Helder den 28 Jauuarij 1856. De Burgemeester voornoemd S VAKMAN BOSSE. HELDER en N1EUWEDIEP, 2 Februarij 1856. Het concert jl. woensdag door de muzijkale vereeniging Apollo" alhier, ten voordcele der armen gegeven, heeft, na aftrek van de noodzakelijkste onkosten(welke nog al belangrijk- zijn) p. m. 140 gulden opgebragt. Een talrijk en aanzienlijk publiek woonde dit concert bij en elk die zijne talenten daarloe ten beste bad gegeven, mogl luide bij valsbetuigingen inoogsten. Wij worden verzocht te melden, dat de christelijke afgeschei dene Gemeente alhier 250 zielen telt en niet 140, zoo als abu- sivelijk aan het bestuur der zangvereeniging Nut en Genoegen was opgegeven. Zr. Ms. fregat Doggersbank is 17 Jan. jl. van hier le Port Mahon aangekomen, had veel storm doorgestaan, en twee man der equipage verloren. Bij Zr. Ms. besluit is aan den ln luitenant oppervuurwerker bij de marine alhier, H. La Forsop het daartoe door hem ge daan verzoekvergund het aannemen en dragen van het versiersel van ridder der orde van St. Slanislas der 5e kl., aan hem door Z. M. den keizer van Rusland geschonken. Z. M. heeft pensioen verleend aan J. Ogelivight, visiteur alhier. Wij hebben in No. 51 van den vorigen jaargang gemeld, dat dit en het volgend jaar te Parijs eene algemeene tentoon stelling van vee en gevogelte, landbouwkundige werktuigen en voortbrengselen zal worden gehouden. Thans willen wij uit het daartoe door den fransehen minister van handel, landbouw en openbare werken uitgeschreven programma datgene ontleenen, wat voor onze belanghebbende lezers dienstig kan zijn. Het fransch gouvernement wenscht de goede vruchten, reeds aanvankelijk van de eerste proeve iii 'tafgeloopen jaar geplukt, te bestendigen, door op nieuw eene expositie van bovenstaande voorwerpen voor alle natiën te openen. Hel heeft om dc deel neming aan die tentoonstelling zoo gemakkelijk mogelijk te maken o. a. de volgende bepalingen gemaakt. 1° Het vervoer der ten toon te stellen voorwerpen komt, van de fransche grenzen af, voor rekening der tentoonstelling. 2° Het vee wordt gedurende de dagen der expositie kosteloos gestald en gevoederd, evenals de landbouwkundige werktuigen en producten geduieudc dien lijd gratis geborgen worden. 5° De uitgeloofde belooningen voor bekroonde voorwerpen zijn behalve goudenzilveren en bronzen medailles a Voor runderen: 4 prijzen van 1000 tot 500 francs voor stieren en 4 700 500 koeijen. (Het hollandsch ras, dat in het progamma speciaal genoemd wordt, is mede in 4 klassen verdeeldde prijzen voor dit ras zijn 900 a 500 francs voor stieren en 600 a 500 francs voor koeijen. b.) Voor schapen: hollandsch en tcxelsch ras, 5 prijzen, als 500 a 500 francs voor rammen en 500 a 200 francs per koppel van 5 schapen. c.) Voor varkens: huitenlandsche rassen 5 prijzen, als 500 a 100 francs voor beeren en 200 a 100 de wijfjes. dVoor gevogelteals hanen, kippen, kalkoenen, eenden enz. prijzen van 125 a 25 francs. e.) Voor landbouw-werktuigen Prijzen van 500 a 75 francs, terwijl voor in 'tprogramma on voorziene, maar nuttig bevonden werktuigen eene som van 1000 francs aan de Jury is toegekend. f.) Voor producten als granenboterkaaswol, honig enz. Gouden en zilveren medailles. 4° De tentoonstellingen zullen gcbnjRJen.wvprdcu in 1856 van 25 MckToÏ 7 Jun'ih. 1857 22 6" I 5° De aangifte der tentooutestcllen voorwerpen tnott uiterlijk

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1856 | | pagina 1