GEMEÏTÖDE BSHI3TE1T. O weken vóór de opening der expositie bij den franschen consul of consulaire agenten geschied zijn. Voorts dient nog opgemerkt: dat het ten toon te stellen vee alleen het zoodanige omvat, dat geschikt en bestemd is voor de fokkerij, zullende eigenlijk gezegd slagtvce en overdreven vette beesten slreugelijk geweerd worden dat de mededingende stieren of bullen vóór 1 Mei 1858 en de koeijen vóór 1 November 1854 geboren moeten zijn,de varkens vóór 1 Octobcr 1855; dat elk bekroond beest met een bijzonder merk zal worden voor zien, ten einde het bij volgende gelegenheden te kunnen onderkennen. dat de aanfokkcr van een bekroond beest, na levering van behoorlijk bewijs, aanspraak op de zelfde medaille maken mag, als aan den eigenaar, die het ten toon stelt, werd toegekend; dat er eene som van 5000 francs ter beschikking der Jury is gestelduit te dcelen onder die veeknechtenwelke zich door verstandige en zorgvuldige behandeling der bekroonde beesten zullen onderscheiden hebben, gelijk ook eene som van 1000 francs en zilveren medailles voor de ineester-knechtendie lot de ver vaardiging van bekroonde werktuigen nuttig zullen hebben mede gewerkt. Belanghebbenden kunnen nadere inlichtingen bekomen aan het vice-consulaat van Frankrijk te dezer plaats. In de gemeente Moergestel heeft een zonderling voorval plaats gehad. Zeker persoongeheel in het wit gekleedver toonde zich aan een landbouwersgezinvoorgevende dat hij een geest was en verzoekende, dat het huisgezin met hem tot lafenis zijner ziel drie rozenkransen zou biddentoen middelerwijl zijne geestverwanten den boer zijne aardappelen enz. ontvoerden. De gemeenteraad van Parijs geeft, namens de hoofdstad, de wieg voor de kleinedie verwacht wordt door de keizerlijke echtgenoolen. Het hout voor die wieg is van de edelste soort en kost met den arbeid daaraan te verrigten ongeveer /"50,0t)0; de versierselen van goud en zilver enz. zullen welligt 70,000 en de kanten, het bekleedsel en wat er overigens voor het logies van het keizerlijke kind uoodig wordt geacht, ongeveer /'2Ü0,000 beloopen. Uit Belgrado wordt de volgende anekdote verhaald »De fransche consul aldaar had dezer dagen in een winkel cenige goederen gekocht en daarvoor een dukaat gegeven. Daar de prijs echter minder dan een dukaat bedroegkreeg de consul een zilveren roebel terug. Daarover geraakte deze in toorn, wierp den roebel op straat en verliet den verbaasden koopman. De haat der krijgvoerende natiën strekt zich zelfs tot de klinkende munt des vijands uil!" Te Mont-Saint-Aignan heeft de volgende zondcilinge zelf moord plaats gehad. Zeker bejaard inwoner besloot aan zijn leven een einde te maken. Hij bezat echter een hond waarvan hij veel hield, en het denkbeeld, dat deze na zijnen dood, in het bezit van een slechteren meester kon gerakenkwelde hem zoo danig, dat hij eerst den hond en toen zich zelvcn ophing. Russische dagbladen spreken van een merkwaardig natuur verschijnsel, dat den 22sten December 11. de bewoners van Stau- ropol (Kaukasus) in verbazing zette. Omstreeks 5 ure na den middag verscheen de maan in al haren luister en helderheid aan den horizonen drie vierde uurs daarna vertoonde zich dit lig- chaam nog met groote helderheid in het middelpunt van een groot kruis, welk verschijnsel gedurende een uur aanhield. Daarna deed zich een nog prachtiger verschijnsel voorde maan werd omgeven door een lichtkranste midden waarvan zich een schitterend kruis vertoonde. Zoo als men weet, zag keizer Konstantijn in de 4de eeuw bij de belegering van Rome een soortgelijk verschijnsel hetwelk den geheelen nacht aanhield. Koningin Victoria heeft jl. donderdag in persoon het 'parlement geopend, met eene troonrede, waarvan de belangrijkste zinsnede, die, welke op het oostersche vraagstuk betrekking heeft, luidde als volgt: Na den val van Sebaslopol heb ik de bemiddeling van Oostenrijk aangenomen. Zekere bepalingen zijn vastgesteldwelke naar men mag hopentot grondslag zullen worden van een alge meen vredesverdrag. De onderhandelingen zullen zeer spoedig te Parijs worden geopend. Het doel van den oorlog zal daarbij niet uit het oog worden verloren; de oorlogstoehereidselen zullen wor den voortgezet tot dat de vrede zal zijn gesloten. Er bestaan om trent de uitvoering van het verbond met Zweden de gunstigste uitzigten. Burgerlijke Stand van 20 Januari) 3 Februari} 1856. GEHUWD: Geene. BEVALLEN: J. Kunst geb. Drent D. T. Leen geb, Annes Z. C. Gomes geb. Dito Z. J. Peters geb. Oudt Z. J. Bruin geb. Kuiper Z. M. Dalmeijer geb. Huibcrts D. M. Dalmeijer gel). Kalis D. T. W. Koningstein geb. de Wijn Z. OVERLEDEN: P. Kraft 10 m. J. Leen 5 d. P. Bak kers 4 m. Een onbekende drenkeling. Uit particuliere berigten van Batavia wordt de terugkomst aldaar uit Japan van Zr. Ms. stoomboot Gedeh medegedeeld. Te Rome heeft het gewone taalfeest der propagandisten plaats gehad. In Algérie zullen 5 nieuwe dorpen geslicht worden. Prins Gortschakoff is te Pelcrsburg aangekomen. Aan den franschen schilder Adolph is opgedragen eene schilderij te vervaardigen voorstellende de zitting van den krijgsraad, met den keizer aan 't hoofd. Verwacht eene regtslrceksche scheepvaart tusschen Havre en Calcutta. Parijs zal de zetel der vredesonderhande lingen worden; men maakt op het Elysée reeds de kamers gereed voor de leden van het congres. De weddingschappen voor den vrede tegen oorlog staan in Engeland als 5 lot 1. Het getal Protestanten in Frankrijk bedraagt 2,004,600. De wijnbouw aldaar houdt van de bevolking bezig. In Neder-Californie is eene nieuwe vrijbuitersexpeditie gelandverscheidene gevechten hebben tusschen de blanken en Indianen plaats gehad. Uit Washington wordt gemeld, dat de Vereenigde Staten de diplomatieke betrekkingen met Groot-Brittanjc willen afbreken. Berigten uit Mexico gewagen van roof, moord en ontevredenheid. Engeland heeft besloten het indischc' koningrijk Oude onder sequester te stellen. In de russische Oost zee-havens wordt een levendige handel gedreventen gevolge der buitengewoon zachte weersgesteldheid. Koning Ollo heeft sedert de kabinetsverande ring schitterende feesten gegeven. Te St. Malo is een gedeelte der wallen van 20 ellen lengte en 17 ellen breedte eensklaps ingestort. Voor Pélissicr wordt eene woning te Parijs in orde gemaakt. Volgens den brilschen ingenieur Slephcnsonzouden de rails der engelsche spoorwegen, aan elkander gelegd, een ijzeren gordel om den aardbol kunnen vormen. In den haarlemmcrmeerpoldcr staan wel 5000 bunders land onder water. In de polygoon van Melz heeft het springen van cenen con- grevischcn vuurpijl 5 kanonniers gedood en 4 gewond. Onder de Kabijlen heeft zich weder eenige gisting vertoond. De gouver neur-generaal van Algérie heeft troepen gezonden, om de orde te herstellen. De laatst overgebleven soldaat van de lijfwacht van Washington is te Ncwburgh overleden in den ouderdom van 99 jaren. De burgemeester ad interim te Schagcn en zijn wethouder voerden jl. zalurdag morgen zulke hevige debattendat de een den ander in de glazen wierp. Door tusschcnkomst van andere heeren is de rusie gestild en zijn ongelukken voorgekomen. Uit Petersburg wordt geschrevendat het mocijehjke punt in

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1856 | | pagina 2