Rucphen, (Noord-Braband) een huisje afgebrand, waarbij de be woonster, eene hoogbejaarde weduwe, in de vlammen is omge komen. Men vond het verkoolde overschot der ongelukkige onder de puinhoopen. Naar men verneemt is zondag jl. in eene boerenwoning Ie Koudekerk een achttienjarig meisjeterwijl de overige bewoners naar de kerk waren, vermoord geworden. De parijsche correspondent van de Times maakt gewag van pogingen door de nederlandsche regering in bet werk gesteld, om zich mede bij de conferentie le doen vertegenwoordigen, opgrond van den invloeddien des Kenings bemiddeling op de vredelie vende beslissing van keizer Alexander II zoude hebben uitgeoefend. De heer Poggialede voornaamsle drogist en professor in de chemie le Val de Gracebeeft de fransche en amerikaansche meelsoorten scheikundig onderzocht. Hel resultaat der proeven is geheel ten voordeele van het amerikaansche meel uitgevallendat geene schadelijke of vreemde bestanddcclen bevat, maar integen deel alle goede hoedanigheden bezitwelke aan de beste meel soorten eigen zijn. Dezer dagen heeft in den schouwburg te Londen een ijzingwek kend voorval plaats gehad. Terwijl de solo danseres Ch. Leinsitt op het punt stond, om in het ballet Aladin op te treden, deed de ongepaste handeling van iemand achter de coulissis haar bedeesd op zijde treden, doch zoo doende te digt bij eene gaslamp komen, ten gevolge waarvan hare kleeding in een oogenblik in vlam stond en de bekoorlijke 20jarige actrice, na 44 uren lijdeus, den geest gaf. De Courrier de Lyon deelt bet volgende voorval mede, dat in een dorp nabij Lyon heeft plaats gehadEen boerenleider verzocht des avonds nachtverblijf in de eenigc herberg van het dorp. De waard weigerde eerst, doch gaf eindelijk toe, en de beer werd in het hondenhok gelegd, terwijl de hond op eene andere plaats gebragt werd. Midden in den nacht boorde men om hulp schreeuwen. Men snelt toe en vindt een man tusschen de voorpoolen van den vergramden beer. De beerenleider ontrukt den ongelukkige met moeite aan de gevaarlijke omhelzing. Nu heldert zich de zaak op. Gedurende den nacht zou een vet varken gestolen worden. Om zich te overtuigen of de hond in zijn hok lag, misschien ook wel om hem daarin op te sluiten. naderde de dief, doch werd terstond door de klaauwen van den beer bij de kraag gepakt en zoo aan zijnen regter overgeleverd. Er worden in Frankrijk proeven genomen met een middel om de droes der paarden te genezen, welke zeer goed zijn gelukt. De regering zal het middel bekend maken. Onlangs is het naar Nieuw-Zeeland bestemde schip Joscphine Willis nabij Folkeslone in botsing gekomen met het ijzeren stoom schip Mangerlon, met dit ongelukkig gevolg, dat eerstgenoemd vaartuig in weinig tijds naar den grond ging en vele passagiers, men weet nog niet hoe vele, in de diepte mede nam. Men heeft de verschrikkelijke mare vernomendat het op den 4den Januarij van New-York vertrokken en naar Havre be stemde stoomschip St. Denis, reeds twee dagen daarna door zulk een geweldigen storm werd overvallen, dat het, ondanks alle po gingen tot behoudin de diepte verdweenwaarbij 55 personen het leven verloren, wordende slechts 11 anderen, na lang rond zwerven in hunne boot, door het schip Napels gered; de waarde van het schip was 65,000 dollars, waarvan slechts 20,000 dollars was verzekerd. Uit New-York schrijft men dd. 11 Januarij II.: Velen zijn de ongelukken die gedurende den sneeuwstorm voorvielen. Onder de behoeftigen zijn verscheidene mcnschcn omgekomen door ge brek aan vuur en kleeding tegeu de strenge koude. Een loodsboot die tien man aan boord had, kwam gisteren binnen met slechts drie in leven; een had zijn graf in de golven gevonden, zes aan boord geblevenen bezweken door de felle vorst, de drie overigen hadden zich in eene jol gezet en werden geredzijnde hunne ooren bevroren. De sneeuw was zoo hoog gevallen en opgekruid, dat in de naauwe stralen alle vervoer met sleden zelfs ondoenlijk was; de Wallslrect verkeerde gedurende vijf dagen in dien toestand iets dat ten minste gedurende de laatste veertig jaren niet gebeurd is. De meeste spoorwegen waren ontoegankelijk, en onze veer- booten waren uren onder weg om zich van de eene naar de andere zijde der rivier door te werken. Op liet oogenblik is het sterk aan het dooijengisteren teekeude de thermometer op het warmste gedeelte vaii den dag 56 graden. Wij zien met ongeduld uit naar de zuidelijke post, die sedert dagen niet aangekomen is. In een brief uit Parijs leest men het volgende »Ilet is ongelooflijk hoe ver men bij ons reeds buiten de per ken gelreden is, waarvan de eerbiediging anders de trots van Frankrijk was. Het is thans niets ongewoons, dat de man zijne maitres in de wereld brengt, en de vrouw daarentegen zich voor diamanten prijs geeft. De dochter cener hertogin in den faubourg St Germain trouwt met een muzikant der laagste klasse, een ander knoopt betrekkingen met den kamerdienaar liarcr moeder aan, ontvlugt met hem, en trouwt eindelijk. Van zoodanige histories en meer andere van dien aard hoort inen thans gedurig gewagen." De maatregelen der grieksche regering hebben de roovers in het npauw gebragt. Een groot gedeelte hunner is uit Livadie over de lurksche grenzen getogen. Hun getal bedraagt 200. Op de oostelijke grenzen is een hoofdman der roovers in een gevecht met de geregelde troepen gedood. In Engeland begint men met toenemend nut de grootegele, grootbolligezaadkorrclrijke zonnebloemen op de beste wijze te verbouwen en winstgevend te maken. Eerst oogsten de bijen uit hunne ontelbare kleine zaadbloesems (elke zaadkorrel heeft eene bijzondere) overvloed van honing en was. De zaadkorrels geven, als lijnzaad behandeldgroote massa's van de beste olie voor tafelgebruik enz. ook bijzonder voor schilders, die voor blaauwe en groene verwen geen beter olie kunnen vinden. Tol vetmesting van gevogelte is er geen beter middel, dan zaad van zonnebloe men. De zeep van zonnebloemenolie is een voortreffelijk schoon heidsmiddel voor de huid, welke ze weeker, zachter en blanker maakt. Als hardzeep is ze de voortreffelijkste. Faisanten door dit zaad gevoedkrijgen een zachter, veelkleuriger gevcderte. Het meel uit de zaadkorrels geeft het fijnste baksel en aan het brood eene groolere voedzaamheid, terwijl het ligter te verteren is. Eindelijk krijgt men uit de plant de fijnste vezelendie wegens hare zijdeachtigheid in China menigvuldig onder de zijde gemengd worden. In groote menigte verbouwt men ze tusschen aardappelenwaar ze na het laatste behakken tusschen de voren 12 voeten van elkander worden geplant. In China verhouwt men honderdduizenden centenaars zonneblomzadeuen bereidt er voed sel, zijde en olie uit. De plant zou ook geschikt zijn om er papier van te maken. De Arauer Zeilung deelt een merkwaardig voorbeeld van de trouw en het instinct van het hondengeslacht mede, dat men voor eenigen tijd in het kleine vlek Kula, 6 uren van Thercsiopel verwijderd, zag: »De zoon van een welgezeten boer ging met zijne drie jaglhonden op de jagt en kwam op dien dag, zoo als dikwijls gebeurde, in het geheel niet naar huis terug. Des ande ren daagstoen het begon te schemerenkwam een der wind honden en blafte voor den vader van zijneu meester, die hem echter niet begreep en de deur uitjoeg. Den tweeden dag kwam de tweede hond, waarmede hetzelfde gebeurde; den derden dag echter kwamen alle drie en lieten den ouden man geene rust,

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1856 | | pagina 2