WEEKBLAD van den M 8. 1856. M HET f AANBESTEDING. ITI EU W S T IJD 1IT 3E IT. HELDER en NIEUWEDIEP, 16 Februarij 1856. Dit Weekblad wordt eiken maandag-morgen uitge geven bij G. BAKKER Bz., te Nieuwediep. De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkantoren zijner woonplaats. MAANDAG VEERTIENDE JAARGANG. ADVEISTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen t voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegolregt voor elke plaatsing. 18 FE 15 RUAlt IJ. Op Donderdag den 28 Februarij 1856, des namiddags ten lialf drie ure, zal, onder nadere approbatie, door den Commissaris des Konings, in de Provincie Noordholland, of, door een der leden van de Gedeputeerde Statenin tegenwoordigheid van den Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat, aan het lokaal van het Provinciaal Bestuur te Haarlem, worden aanbesteed: 1. Het bouwen van eene Kerk voor de Protestantsche en van eene Kapel voor de Roomsch Katholijke Eeredienst bij het geneeskundig Krankzinnigen-Gesticht Heerenberg. 2. Het aanbouwen van eenige lokalen ter uitbreiding van dat Gesticht. Deze aanbestedingen zullen geschieden bij enkele inschrijving, gelijk is vermeld in artikelen 14 en 18 van de bestekken, welke ter lezing zullen liggenbehalve aan het lokaal van het Provinciaal Bestuur en aan het gesticht Meerenberg voornoemd, in de loge menten en koffijhuizen waar de bestekken van waterstaatswerken gewoonlijk worden nedergelegd. Acht dagen vóór de besteding zalvoor zoo veel noodig aanwijzing in loco worden gedaan; inmiddels zijn verdere informatien te be komen bij den heer van der Linden Architect ingenoemd gesticht. In de zitting van den Gemeenteraad op jl. dingsdag den 12 dezer waren afwezig de heercn J. Bakker en P. B. Keeringh. De vergadering werd voorgezeten door den Burgemeester. De aanleckeningen van liet verhandelde in de vorige bijeenkomst werden gelezen en goedgekeurd. Ter tafel werden gebragt de ingekonicne sollicitaliën naar dc betrekking van plaatselijk muzijkmeeslcr, en besloten in de vol gende bijeenkomst uit ren voorgesteld viertal eene kenze te doen. Werd vastgesteld een suppletoir kohier der plaatselijke belasting op de honden over 1855, tot ccn bedrag van /T6. Aan den voormaligen weesvader B. Beugeling werd eene gra tificatie voor céns verleend van f 50. Voor beloonden ijver, bet behartigen van dc belangen der ge meente en het instellen van bekeuringen wegens overtredingen der plaatselijke belastingen in 1855, werd, ten behoeve van 15 ver schillende commiezen, eene somnie van f200 voor gratificatiën bestemd. Naar aanleiding van bet daartoe ingekomen adres, werd bij meerderheid van stemmen, aan den beer A. Vallesonder wijzer voor dc bijzondere school van de 2de klasse, aan de Bin nenhaven, in bet belang van het onderwijs op dit punt, gedurende 5 jaren eene toelage van fo00 per jaar toegekend, lot. aanschaf fing van een geschikt schoollokaalten genoege van bel gemeente- bestuur. Onder zekere voorwaardewerd bet verzoek van den insliluleur Bloklol uitbreiding zijner school, toegestaan. öp voorstel van Burgemeester en Wethouders werd besloten, aan Z. M. den Koning ten adres van adbaesie intezenden, ten aanzien van bel. door den Gemeenteraad van Amsterdam gedaan verzoek, dat aanelke gemeente de verpligling worde opgelegd, om ingeval liet heffen van belasting als middel ter bestrijding van plaatselijke uitgaven noodzakelijk is, daarloe in de eerste plaats te doen strekken de beffing van 150 opcenten op de rijksbelasting van liet gcdisteleerd. Op voordragt der Commissie voor het ontwerpen van strafveror deningen, werd vastgesteld eene verordening op de publieke huizen de herbergen en tapperijen in de gemeente. Het dagelijkscb Bestuur deed mcdedecliug van de gedane aanbie dingen voor dc straatverlichting der gemeente door middel van steenkolcngaz. Na geboudeue beraadslaging werdmet 11 tegen 2 stemmen beslolendie verlichting voorloopig te gunnen aan de minste inschrijvers de heercn D. A. Schretlin §r Co. te Leiden, voor ƒ40 en fol per jaar per lantaarn, bedoeld bij art. 6 en 8 der voorwaarden, onder bepaling, dat die gunning eerst dan zal zijn definitief of volkomenwanneer de vergunningen of goedkeu ringen welke nog van hoogere of andere Autoriteiten dan bet Gemeentebestuur, voor de daarslclling der gasverlichting en der daarloe dienende fabriek niogten noodig zijiizullen zijn verkregen. Voorts werdonder meer anderenmcdcdeeling gedaan van de navolgende ingekomene stukken 1. Verslag der plaatselijke teckenschool over 1855. 2. Proces-Verbaal van de verificatie der gemeentekas, op den 4 Januarij 11. 5. Missive van den heer Commissaris des Konings in deze provincie, houdende kennisgeving, dat bet getal der door deze gemeente te leveren manschappen voor ^..ligling der nationale militie van 1856, bedraagt; ~'Ay.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1856 | | pagina 1