Gewoon contingent 55 man. Buitengewoon contingent I Te zamcn 5(5 En ten 4c. Eenc missive van heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie, houdende mededeeling dat de begrooting dezer gemeente voor 185(5, in advies is gehouden, totdat de stukken betreffende de helling van begrafeuisregicnaan Z. M. zullen zijn opgezonden. De Voorzitter berigtle aan de vergadering dat deze aangelegenheid door het dagelijksch bestuur werd voorbereid. Daarna werd de vergadering gesloten. Onlangs werd ecne vrouw te Vianen belast om een hond te verdrinken. Na hem in het water te hebben geworpen, is de hond er weder uitgekomen, tegen de vrouw opgesprongen, zoodal deze in het water viel en verdronk. Zeker heeft zelden eene vrouw zulk een heldenmoed en zulk een tegenwoordigheid van geest aan den dag gelegd, als de huisvrouw van Nauemlorf te Berlijn bij een moorddadigen aanval, op 5 Febr. door den blikslagersgezel NIüller tegen haar gepleegd. I)e vrouw is gelukkig zoodanig behouden geworden, dat zij in staat is geweest, om alle bijzonderheden betreffende bet voorval op te geven. De moordenaar hield zich in hare drie trappen hooggelegene woning ongeveer een halfuur op onder voorwendsel dal hij haar man over zaken wilde spreken. Als toevallig ver zocht hij om een mes, waarmede hij liet puntje van zijne sigaar wilde afsnijden. De vrouw haalde zonder erg hel mes uit de keuken. Naauwelijks had hij het gekregen, of hij paklc de vrouw met een hefligcn greep bij de keelwierp haar over het bed heen en gaf haar verscheidene steken met het mes. Toen trachtte hij haar met het bed te bedekken zeker met oogmerk om haar te doen stikken. Het gelukte de vrouw wel zich onder het bed uit te werken, maar bij den strijd met den moordenaar viel zij op den vloer der kamer neer; hier kreeg zij nieuwe steken met het mes, maar dit brak gclukkiglijkzoodat de niooidcnaar niet meer kon stekenmaar slechts nog met hel in zijne hand gebleven stomp op haar kon lossnijden. Thans kwam de vrouw op de ge lukkige gedachte, zich als dood te houden. Zij hield den adem in en sloot de oogen. De moordenaar boog zich over haar heen, luisterde zorgvuldig aan haren mond en nadat hij zich van haren dood meeude overtuigd te hebben, nam hij den sleutel van de vrouw en ging in de volgende kamer, om de secretaire te ope nen. Dit oogenblik gebruikte de moedige vrouw, om op te sprin gen en door de keuken naar den overloop te ijlenwaar zij met de vuisten tegen de deur der naburige woning sloeg, maar hier ongelukkigerwijze door niemand gehoord wordende, sloot zij hare keukendeur toe om de moordenaar in hare woning op te sluiten. Dan hij had de vlugt van de vrouw bemerkt, liet alles in de steek en nam zelfs de vlugtnadat hij zich met de keukenbijl gewapend had, om alle vervolgers af te weren. Op den overloop werd hij evenwel door de bloedende vrouw aangegrepenwelke met hem in een nieuwen hevigen strijd geraakte. Eindelijk be reikte hij de trap en stortte er zich af. De vrouw had hem met zulk eene spierkracht aangegrependat zij zich twee trappen af liet medeslepen en eerst op den benedensten trapvloer magtcloos ncderzeeg. Hier werd de moordenaar door twee bijgekomen vrou wen opgehouden, maar hij schrikte ze af, doordien hij zemelde bijl dreigde, en ontkwam, met achterlating van zijne overschoe nen, die hij op den trap verloren had. Vrouw Nauendorf heeft wel veel bloed verlorenmaar geen der baar toegebragte wonden schijnen gevaarlijk te zijn. De tegen haar gerigte steken heeft zij meestens met hare vleeschachlige armen opgevangen, een steek is haar door de mondholte gedrongen en. haar hoofdhuid en de reglerwang is op vele plaatsen met hel afgebroken mes gewond en gekorven; maar geen der verkregen kwetsuren, hoewel twintig in getal, heeft edeler deelen getroffen. Inzonderheid in hare vingers ztjn veelvuldige sneden. De vrouw is ongeveer 25 jaren oud, van een aangenaam uiterlijk en eerst sedert ecnige weken moeder. De gclieele moordaanslag geschiedde in tegenwoordigheid van het kind. Den moordenaar zelf is het mes tengevolge der hevigheid bij het terugtrekken der gegeven steken verscheidene malen in de hand gedrongen en heeft hem aan vele vingers in de leden gesneden, zoodat ook hij bloed verloren beeft, tengevolge waarvan niet alleen de kamer, maar ook de trappen op eene buitengewone wijze met bloed bevlekt warenen het gehecle toonccl van den strijd een verschrikkelijk gezigt opleverde. De moordenaar de blikslagersgezel Müller, is wegens een dergelijke misdaad reeds te Koningsbergen in Pruissen voor het gcregl geweest en tot eene straf van ver scheidene jaren veroordeeld geworden. Het is te hopen dat deze gevaarlijke mensch nu voor altijd onschadelijk zal gemaakt worden. Burgerlijke Stand van 9 16 Februari} 1856. GEHUWD: J. Goudswaard en A. de Wijn. BEVALLEN: D. Berg gcb. Abbenes D. A. Wondciiegem geb. Doornbos D. M. Boon geb Kuiper Z. A Slinger geb. Bakker Z. G. Klinkspoor geb. Nuchter D. C. Slorl geb. Faber Z. J. Groen gcb. Veldman Z. Levenloos aangegeven 1. OVERLEDEN: M. Baggerman 67 j N. Pietringa 9 w. A. Lelieveld 7 m. C. de Swart 26 d. J. Visser 15 j. 3EMEH3DE BEBIG-ÏEÏT. De Indiër meldtdat vier ncderlandsche officieren in Japan zijn gebleven om in het marine-wezen onderrigt te geven. In Am sterdam is men in de weer met de oprigling van een christelijk logement voor vrouwelijke personen. De haven van Hoorn wordt uitgediept voor de sloombooleu op Engeland.Tc Koppen hagen heeft eene conferentie tusschen de afgevaardigden van den Sondlol plaats gehad. Aan de beurs van Pelersburg zijn groote aanvragen om talk gedaan. De russische grootvorst Koustantijn houdt zich steeds onledig met het uitrusten en vermeerderen der marine. Volgens de wiener Zeitung bevindt zich de keizerin Elisabeth in gezegende omstandigheden. De politie te Parijs heeft onlangs vier elegant gekleede jongelieden, de voornaamste leden ecner dievenbende, in hechtenis genomen. De Times zegt, dat Engeland nog voor het einde van het jaar, onverschillig of de vrede tot stand komt of niet, genoodzaakt zal zijn eene nieuwe leening van 16 a 20 millioeu «C te sluiten. Mekka is weder in handen der Turken gevallen.Het verder onderzoek naar de aanbesteding der iud. duitenplaatjes is gesmoord. De beraadslagin gen tusschen de buitenlandsche gezanten en turkschc ministersov er de regten van de christelijke onderdanen der porie zijn met een groot banket geëindigd. In Noord-Amerika worden proeven genomen mol bet acclamatiseren van thee. Verwacht een telegraaf van Europa naar Nicuw-Holland. De minister van oorlog heeft aan de kommandcrcnde officieren bevolen het paspoort uiltcreikcn aan de miliciens van 1851. Den 6 Fcbruarij is door den minister van financien de 229sle staats loterij gearresteerd. Te Rangoon heeft een verschrikkelijke brand gewoed; de schade wordt begroot op ƒ240,000. Z. M. heeft den gewezen matroos T. P. Nieuw gratie verleend van de doodstraf. Tc Parijs zal gedurende dé conferentien eene groote revue worden gebonden over 100,000 man. 5 Junij, vergelijkend examen voor leerlingen-telegrafisten in den Haag. Harotamirix heeft pogingen aangewend oin de republiek van Mexico omver te werpen en het keizerrijk te pro clameren. De sultan heeft gemaskerde bals bij den brit- schcu en franschcn gezant bijgewoond. Te Ravenna is men eene beude fabrikanten van valsch papieren geld op het spoor ge komen. De feestelijke opening von den Rijnspoorweg naar Emmerik heeft jl. dingsdag plaats gehad. De voormalige grif fier van den hoogen raad is gepensioneerd met f 4000. De

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1856 | | pagina 2