KAM OOK M ONDEIIBAMIUI AKTES, GELDBELEGGING, GELDOI'llllAG EN ADUIMSTItATIE. FETTILLETOIT. Een avontuur onder de Indianen. ■&.DT3B.T31TTXS1T. arrondissementsreglbank te Amsterdam beeft de Geest, die legen het verbod van Z. M. in liet land was teruggekeerd, veroordeeld tot cellulaire gevangenisstraf van 6 weken. Op 's rijks werf ie Am sterdam worden bekwame scheepstimmerlieden gevraagd voor een oubepaalden tijd. Eenige philosophen willen zich belasten met de redactie van een tijdschrift voor de positive wijsbegeerte in haren geheelen omvang. (HB.) Noordholland moet voor de ligting van 1856 leveren 1502 manschappen. De Indianen hebben in massa Bucnos-Ayres verlaten, medenemende 50,000stuks vee. In Zwitserland beginnen de lawinen in de bergen te vallen en de lente schijnt met kracht in aantogt. In eene gevangenis te Londen is een schuldenaar overleden ilie 44 jaren achter de tralies had gezeten. De Monileur meldt, dat desenaal en het wet gevend ligchaam tegen 5 Maart zijn bijeengeroepen. Een noordamerikaansch blad deelt de volgende anccdote mede, die als een treffend voorbeeld van hooghartige zelfopoffering algemeene opmerking verdient. HeL was op een logt der Gilas, dat luitenant Beall, nadat zijne manschappen zich op eene veilige plaats gelegerd hadden zelf alleen op de jagt ging. Hij bereed zijn lievelingspaard waarvan bij zich dien dag nog niet bediend had en dat nog ge heel vcrsch en vurig was. Ongeveer zes engelsche mijlen van de legerplaats bad bij het geluk, een hert te schieten en hij was afgestegen, om het wild op te laden, toen hij op eenmaal een troep bereden Apatsehen in bet oog kreeg, die hein bespied had den en woest op hem los kwamen stormen. Zij hadden waar schijnlijk het knallen zijner buks gehoord of er den rook van gezienen waren zoo genaderd zonder dat hij het merktemaar hij wist zeer wel, dat, als zij op deze naakte bergen, dat zij hun eigendom noemen, eenafgedwaalden blanke aantreffen, zijn dood zeker is; bij liet dus zijn wildbraad achter, wierp zich ijlings op zijn klein paardop welks beproefde deugd hij zich verlaten kon, en stoof in suizenden galop in de ligting van de legerplaats voort, gevolgd van de huilende wilden, die hun buil reeds zoo goed als zeker achtten; maar hoewel zij wel iets op hem won nen, was de vlugteling vrij zeker overtuigd dal hij bun ontkomen zoude, niettegenstaande hunne paarden verscber waren dan de zijne. Zoo in volle gevoel van zekerheid, maar toch zijn wakker ros met kracht aanzetleude, bad luitenant Beall reeiis de helft van den afstand, die hem van de zijnen scheidde, achter zich, toen hij, over de hoogte eens heuvels jagendelot zijn schrik een van zijn eigen volk ontdekte, die te voet van de andere zijde de helling beklom. Ilij was zijn officier gevolgd, om aan de jagt deel te nemen. Hel zien van den luitenant, die als razend den heuvel kwam afhollen en het geschreeuw der Indianendie van de andere zijde de hoogte op joegenverrieden den armen menscli dadelijk, welk lot hem wachtte, en terwijl bij zich voor het paard wierp, riep hij uit: »0 heer Beall, red mij! Ik ben man en vader van zes hulpelooze kinderen." De luitenant, alhoe wel op leven en dood rijdend, hield zijn paard slaande, zat af en liet liet den man over met de woorden: »Gij moet gered wor den. Jaag, wat gij kunt, en zeg aan ons volk, dat zij althans mijn lijk komen begraven." Zoo scheidden zij de ruiter met het uilzigt van Ie ontkomen, de officier, vm den dood af te wachten, want de heuvel was geheel kaal, zonder ergens een sluiphoek aan te bieden, zoodat 'hij er slechts aan dacht, zijn leven zoo duur mogelijk te verkoopen. Met dit opzet baalde bij zijne pistool te voorschijn en, zich op den grond neerzettende, wachtte hij de wilden af, die in woeslen ren over de hoogte van den heuvil kwamen jagen en toen, lot onuitsprekelijke verbazing van den luitenant, als dol hein voorbij en bij de helling neer renden, zonder hoegenaamd acht op hem te slaan. Inderdaad had niet een enkele van de Indianen hem opgemerkt; hunne oogen waren alleen maar op het paard en den ruiter gerigt, die zij drie mijlen ver vervolgd haddenzij wisten niets van een voetganger, en de zittende gedaante van den luitenant scheen hun welligt slechts een steen of een van de geweluige cactussen toe, welke men op deze woeste gebergten veel vindt. In allen gevalle bleef luitenant Beall door een toevaldat men bijna eene bijzondere beschikking der Voorzienigheid tot zijne redding noemen koude geheel onopgemerkt, en in 't naastvolgend oogenblik waren de Apatsehen hem uit het gezigt, daar zij paard en ruiter naar de legerplaats vervolgien. Deze laatste bragl er te naauwernood het leven af, daar de Indianen hemvoor dat hij de legerplaats bereikte, zoo na op de hielen waren gekomen, dat zij hem eenige ligte pijlwouden toebragteu. Wat luitenant Beall betreft, deze draalde niet, van zijn ongehoopt geluk gebruik te maken. Een omweg nemende, gelukte het hein, de legerplaats ongeveer op 't oogenblik te bereiken, dal dc arme drommel, dien hij gered had, met andere kameraden op weg wilde gaanomzijn ligchaam op te zoeken en eene perlijke begrafenis te verschaffen. Het zou overbodig zijn, over zulk een handelwijze veel te zeg gen; liet is eene daad, welke in de herinnering der menschheid verdient voort te leven, als schitterende wapenfeiten en bloedige overwinningen lang vergelen zijn. Gevestigd aan den IIELDEllDijk, tegenover dc Laan 422. DIBECTEUR REINBACH, Cand. Notaris. De ondergeteekende heeft dc eer Ie adverteren dat hij a'hier heeft opgeriglEen Kantoor van Onderhandse/ie Akten, GeldbeleggingGeldopneming en Administratiewaarvan het hoofddoel bestaat in 1. Het opmaken van alle Akten en Geschriften, zonder onder scheid, waarvan de wet niet gebiedt dat bij authentiek ge schrift blijken zal. liet getal dezer laatslen zeer beperkt zijndezoo zal men, voor bijna alle Akten en Geschriften, aan gemeld kantoor zich kunnen voorzien. 2. Het geven van inlichtingen omtrent opengevallen Boedels en Nalatenschappen, het formeren van Inventarissen en Boedel scheidingen mitsgaders hel opsporen en bezorgen van Erfe nissen en Trouwpapieren. 3. Het opmaken van Memoiien van Aangiften voor de Belasting op het liegt van Successie, Procuratie»Rekwesten en Petitiën. 4. Het houden en doen van Openbare en Ondei handsche Verkoo- pingen en Verhuringen van Onroerende Goederen, Verpachtin gen van Gras- en HooigewassenAanbestedingen als anderzints. Ten aanzien van Publieke Verkoopingen van roerend goed, worden steeds met een openbaar Ambtenaar schikkingen ge troffen en die Verkoopingen dus almede geëffectueerdterwijl de opbrengst wordt gewaarborgd en dadelijk uitbetaald, on verschillig of men al dan niet op lijd verkoope. 5. Het plaatsen en bezorgen van geldenonder verband van Hypotheek enz., tegen billijke Beulen, waartoe door welwil lende medewerking van eenige Kapitalisten bereids eene aan zienlijke som disponibel is. 6. Het administreren van Vaste Goederen en Kapitalen Inkas-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1856 | | pagina 3