van gulta-perchavan ventilatie- en andere veiligheids-toestellen voorzien. Barnum zal de eerste proef met zijn vaartuig door een hondde tweede door een zwarte en de derde door een Ier laten neineu; komen deze drie er heelhuids af, dan eerst laat hij het waagstuk door een vrijgeboren Amerikaan uitvoeren. Van deze proefneming wil Barnum eene winstgevende speculatie maken. Lord Palmerslon heeft in het huis der gemeenten op eene interpellatie over het geschil met de Vcreeuigde Staten, geant woord, dat hij er in had bew illigd de kwestie aan de uitspraak van scheidsmannen te onderwerpen. Hierop was door de regering der Vcreeuigde Staten nog niet geantwoord. Engeland wenscht niets liever dan alle geschil met Amerika spoedig te zien ophouden en bij aldien van weerszijden met regtvaardigheid en billijkheid wordt gehandeld, zullen de gegeven ophelderingen voldoende worden geacht. Deze verklaringen van lord Palmerston werden door de vergadering met levendig gejuich ontvangen. Frankrijk heeft, zoo meldt men uit Parijs, zijne bemiddeling aangeboden in het geschil tusschen Engeland en Amerika. Men gelooft, dat die aangenomen zal worden. Onlangs is melding gemaakt van de massa sneeuwdie eenigc weken geleden in Noord-Amerika is gevallen. Aan een particulieren brief van Dedhan (Massachussclts) dd. 21 Jannarij jl., voorkomende in de Utr. C.is het volgende dienaangaande ontleend: »Deze winter is zeker de geslrengste geweest, dien men in 50 jaar hier heeft gehad. De sneeuw is daarbij in den laat- sten tijd zoo dik gevallen, dat wegen en straten geheel onbegaan baar werden. Gedurende twee Zondagen is niemand ter kerk kunnen gaan. Op een dag cn nacht viel de sneeuw onderschei dene voeten hoog. Zaturdag morgen ging alle man aan het werk met spaden en schoppenom een pad te maken. Zaturdag avond ten 7 ure was de sneeuwjagt zoo sterk, dat op alle wegen de rijtuigen werden opgehoudenterwijl de spoortreinen hunnen togt niet konden vervolgen; volgens de dagbladen hebben bijna 5000 menschen in de rijtuigen moeten overnachten, zondereenig voedsel of eenige verversching te kunnen bekomen. Enkelen poog den een weg te banen, en bereikten met schrikbarende moeite en met bevroren ledematen eene schuilplaats. Honderden hebben ge durende de gehcele week op verschillende punten aan de wegen gearbeid om de sneeuw op te ruimen, en hadden reeds de hoop gekoesterd, dat, tengevolge van hun ijver het vertier weder langs de wegen zou beginnen, toen op nieuw de sneeuw met hevigheid begon te vallen en allen verderen arbeid belemmerde. De daken van eene menigte huizen stortten in door de menigte sneeuw, die ze te dragen hadden cn bijna ieder huis leed door liet gewigt van de sneeuw, zelfs de hcchtsten en sterksten. Boomen werden om geworpen en groote schade overal aangebragt. De schepen hebben ook zeer veel geleden en menig mensch is het slagtoffer van de sneeuwmassa gewordendie hen overviel. Om van hier den weg naar Boston van sneeuw te bevrijdenheeft men ontzaggelijk moeten arbeiden, terwijl honderde wagens zijn gebezigd, om de sneeuw uit de stad te brengen. Versperde de sneeuw eerst den weg, later durfde men in de stad zich niet op straat begeven, uit vrees voor de massa's sneeuwdie van de daken afvielen en die de personen, die zich beneden bevonden, dreigden te bedelven." Toen men eenige dagen geledenuit een huis in straat Faubourg-du-Temple te Parijs, het lijk eener vrouw zoude begra ven meende men eenige beweging in de kist te bespeuren. Oogen- blikkelijk werd deze weder geopend, en men denke zich de ver bazing der omstanders, toen zij de kreeten van een jonggeboren kind van onder het lijkkleed hoorden komen. De moeder was na haren dood verlost van een fikschen gezonden jongen. Het kind werd onmiddelijk aan de zorgen eener minne toevertrouwd. Onder den titel: wat het leven van een slaaf waard is," verhaalt de Times, uit een amerikaansch blad, het volgende: Voor eenige weken kwamen twee vrolijke Kcntuckiers ecu hotel te Cincinnatie binnen om er den nacht door te brengen. Zij vonden er ecnslapenden neger, en besloten zich te vermaken, door op zijne zwarte huid den inhoud van eene met kampher-olie gevulde lamp uit te gieten. De vlam kon niet worden uilgebluscht alvorens de olie geheel verbrand was. Het lijden van liet onge lukkig slagtoffer dier barbaarsehe vermakelijkheidbarbaarscher dan de strafoefeningen van Nero, is niet te beschrijven. Men kan volstaan met te zeggen, dat de slaaf eerst stierf na veertien dagen de vrceselijkste folteringen verduurd te hebben. Geen onderzoek is echter ingesteld. De beide jonge lieden betaalden 1200 doll. schadeloosstelling aan den eigenaar van den slaaf en daarmede was de zaak uit. Volgens berigt uit Nieuw-York van 51 Januarij 11. heeft in Kentuekie een treffend voorval plaats gegrepen. Een aantal voort- vlugtige slaven in zeker huis de wijk genomen hebbende, zouden door de gereglsdienaarsgearresteerd worden. De slaven, omsingeld zijnde, vuurden en kwetsten verscheidene toeschouwers. Eene slavin, aan wie de vlugt onmogelijk was, doodde een harer kin deren en verwondde twee andere ernstig. Zes vlugtelingen werden gevangen genomen, acht slaven ontkwamen. In den Courrier des Etals Unis leest men het volgende be treffende den mislukten aanval van keizer Faustin I, tegen de dominikaansche republiek: Men weet, dat Soulouque eene ge duchte expeditie heeft ondernomen tegen het spaansche gedeelte van het eiland. Zijne strijdmagt moet 50,000 man bedragen hebben. Dit leger, met alle mogelijke hulpmiddelen op de been gebragt, werd reeds bij de eerste ontmoeting geslagen. De Haïtï- auen hebben op het slagveld ettelijke honderde soldaten en al hunne beste officieren gelatenterwijl buitendien al hunne levensmiddelen, ammunitie en de krijgskas des keizers in handen der overwinnaars zijn gevallen. Z. M. Faustin I zelf is na den slag verdwenen en er is door den dominicaanschen generaal Santana een prijs op zijn hoofd ge steld; die hem levend of dood overlevert, ontvangt 10,000 du bloenen. Men verzekert overigens, dat de verslagen keizer onge veer de zelfde kansen loopt, of hij inde handen zijner onderdanen dan wel in die zijner vijanden valt. De verbittering tegen hem is zoo zeer gestegen, dat het bijna zeker is, dat hij even goed te Porl-au-Prince als te Santo Domingo gefusilleerd zal worden. Onlangs kwam Juigo Dclvallez een jong Navarrees, die op eene hofstede in de Pyreneën als herder leefdeijlings met zijne kudde uit het gebergte terug, en verhaalde dat hij een beer ont moet had. Alles kwam in beweging en men wilde een algemeene jagt tegen het roofdier organiseren, doch de jonge herder, een voortreffelijk schutter, wenschte de eer om den beer te vellen voor zich zeiven te behouden, en gaat met zijn karabijn gewapend, des avonds alleen naar het gebergte. Sedert hoorde men niets van den herder noch van den beerzoodat men algemeen geloofde dal Juigo de ontmoeting van dat dier verzonnen, en lol voorwend sel genomen hadom zich bij eene spaansche smokkelaarsbende te voegen. Eenige dagen geleden doorkruiste een gezelschap gem zenjagers het gebergte en ontdekte met afgrijzing aan den ingang van een hol twee door de gieren tot geraamten afgeknaagde lijken in krachtige omarming. Ilct was het lijk van den ongelukkigen herder, herkenbaar aan den karabijn, die de ontvleeschle hand nog vasthield. Het andere was van den beer, die waarschijnlijk door Juigo doodclijk getroffen, nog kracht genoeg had overgehouden om zijn bestrijder te omklemmen en te smoren. Burgerlijke §tand van 16 23 Februarlj 1856. GEHUWD: P. Vader en H. Nagelhout. A. de Graaf en G. Friskus.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1856 | | pagina 2