WEEKBLAD van den HELDER en het HWED1EP. Jfë 10. vwVl>'«S«n h*t MAANDAG 3 MAART. Bij dit nommer wordt gratis uitgegeven voor de geabonneerden een bijvoegsel, bevattende een artikel van het Burgerlijk Armbestuur. 1TIE-JWS7IJDI1TÖ31T. Dit Weekblad wordt eiken maandag-morgen uitge geven bij G. BAKKER Bz., te Nicuwediep. De prijs is 80 cents in de drie maanden eu voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkantoren zijner woonplaats. VEERT IE NDE J AARGA AG. ADVERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zendenuiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegclregt voor elke plaatsing. HELDER en NIEUWEDIEP, 1 Maart 1850. Volgens een particulier berigt van Port Malion van 13 Feb. zou Zr. Ms. fregat Doggcrsbank naar Spezzia vertrekken, aldaar nog eenigen tijd vertoeven en omstreeks het begin der maand April naar bet vaderland lerugkeerenom in den aanstaanden zomer weder eenen kruistogt met den Kroonprins te ondernemen. In de zitting van de Tweede Kamer van jl. woensdag is ingekomen een wets-onwerp lot verhooging van hoofdstuk VIII der staatsbegrootiug voor 1836, (lot het daarslellen vaneen droog dog op 's rijks werf alhier.) In het engelsche graafschap Weslmoreland bevielen onlangs op den zelfden dag, op hetzelfde uur en in de zelfde woning moeder en dochter, ieder van een welgeschapen zoon; de vroed vrouw, en ieder begrijpt, dat het goede mensch het zeer vtl- handig had! legde beide kleine wereldburgers zonder erg in de zelfde wieg, en keek zeer vreemd op: toen elk der moeders om haar zoontje vroeg. 't Was een consciëncieus menschdie vroedvrouw, ik heb hier wel twee jongensmaar wie de moeder van dezen of dien is weet ik niet." Men zoekt nu een Salomo om hierin van goeden raad te die nen. Vindt men dien niet, dan zit welligt de kleinzoon op den schoot der moeder en laaft zich de broeder aan de borst der zuster. In de Courrier du Pas de Calais leest men het volgende: In Cambrin kwamen twee mannen in eene herberglieten zich koflij zetten en vielen, toen zij het eerste kopje gedronken hadden, beiden dood neer. De herbergierster liet de politie halen, die van vergiftiging sprak. Hoe is dat mogelijk?" zei de vrouw, zij hebben maar cén kopje koflij gedronken en dat kon hun geen kwaad." Onmiddelijk diinkt zij zelve een kopje, om de onscha delijkheid der koflij te bewijzendoch naauvvelijks heeft, zij het gedronken, of ook zij valt dood neder. Men onderzoekt de koflij- kan en vindt op den bodem een doosje lucifers liggen. In de eerste zitting van het vredescongres is besloten lus- schen de oorlogvoerende legers een wapenstilstand te sluiten, die regtens 51 Maart zal eindigen. De bestaande of de nog inlestellen blokkades zullen echter gehandhaafd worden. De Moniteur bewaart het stilzwijgen omtrent de verdere werk zaamheden van het congres; naar men meldt, heeft het woensdag geene zitting gehouden. De klokketoren van St. Marcus te Venetie is wereldbekend; ook is het bekenddat men dien zeer gemakkelijk kan beklimmen. Dit laatste had echter op den 17 Feb. op eene zonderlinge wijze plaais. Drie heeren deden dit, ingevolge eene weddingschap, te paard, in plaats van te voet, zooals andere gewone menschen- kinderen plegen tedoeu, enkeerden eveneens te paard weibehouden terug. Het was wel geen kunststuk, maar een geval dat veel opziens baarde, drie ruiters den Marcustoren te zien op- en af rijden. Volgens de overlevering, heeft ook Napoleon den zonder lingen rid volbragt. Tc Berlijn werd dezer dagen een der gevaarlijkste sujetten op eene bijzondere wijze gevangen genomen. Ecu onderwijzer aldaareen uitstapje makendehad zijne woning toevertrouwd aan een huisknecht, en deze maakte op zijne beurt ook een uitstapje. De deur sloot hij echter goed toe, althans zoo meende hij. Toen hij terugkwam, vond hij de deur geopend en drie dieven bij den lessenaar zijns meesters. Was de huisknecht ontsteld de dieven waren onthutst, zóó zelfs dat een hunner uitriep: »«u zal de heer ook wel spoedig komen!" en allen de trappen afstormden. De knecht echter, tot bezinning komende, sprong in ééns van boven naar beneden en had het geluk om ruiter te worden op de schouders van een der schavuiten, dien hij met zooveel kracht bij de keel pakte dat hij hem bijna worgde. De polilic nam den patiënt uil banden van den knecht over en de anderen ontsnapten. De gearresteerde is een beruchte boosdoener, die, door den commissaris van politic gevraagd wat hij in de woning des onder wijzers deed, antwoordde: »ik wilde privaat onderwijs ne

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1856 | | pagina 1