HELDER EN HET KIEDVEDIff. M 12. VM DEN 1856. Dit Weekblad wordt eiken maandag-morgen uitge geven bij G. BAKKER Bz., te Nieuwediep. De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkantoren zijner woonplaats. MAANDAG ADVERTRNTIUN gelieve men ongezegeld aan de. Uitgever in te zendenuiterlijk Zaterdags des middagr ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen, voor eiken regel meer 15 centenbehalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. VEERTIENDE JAARGANG. 17 MAA11T. 1TI E U "W S TIJ D 11T 3 W HELDER en NIEUWEDIEP, IS Maart 1836. In de zitting van den Gemeenteraad op jl. Dingsdag den 11 dezer was <le heer K. Metselaar afwezig. De vergadering werd voorgezeten door den Biirgemecsler. De notulen der voorgaande vergadering werden gelezen en goedgekeurd. Uit het voorgestelde viertal werd met 8 legen G slcmmen tot plaatselijk muzijkmecsler benoemd de heer C. A. Beklcer te Bolsward. l)e heer J Polak alhier bekwam 6 slemmcn. Tot plaatselijke ambtenaren werden ter vervulling van vacaturen met algemeene stemmen benoemd, vijf commiezen der rijksbe lasting, onlangs alhier gestationeerd. Het primitief kohier der hondenbelasting voor de dienst van 1836 werd aldus vastgesteld, 98 honden a ƒ5 en 217 honden i ƒ1, te zamen bedragende ƒ311. Tengevolge van door Heeren Gedeputeerde Stalen gemaakte be denkingen werden enkele wijzigingen gebragt in de verordeningen op de publieke buizen en tapperijen. Als een gevolg van bet nieuwe Reglement voor bet algemeen Weeshuis, werden op voordragl van Regenten en Regentessen van dat gesticht, de vaderen moeder J. Schuurman en zijne vrouw, in hunne betrekkingen bevestigden verleende de vergadering hare goedkeuring aan de regeling der belooningeu voor de beamb ten van bel geslicht. Voor verschillende uitgaven werd, onder goedkeuring van Heeren Gedeputeerde Sinten magliging verleend tol bel doen van eenige betalingen uit en afschrijvingen van den post voor onvoorziene uitgaven der bcgrooling voor 1833. Aan de vergadering werd voorgelezen een afschrift, van 'sKonings besluit van 19 Fcbruarij 11., No. 51, waarbij, onder zekere voor waarden, lol het verlichten der slralen binnen deze gemeente, door middel van steciikolengas vergunning wordt verleend. Na deliberatie, werd bij meerderheid van stemmen besloten, met ultimo Junij dezes jaars cene buitengewone aflossing te doen, ten bedrage van ƒ10000 in de gcldlcening van ƒ23000, zoomede tot de aflossing op gezegd tijdstip der 2 aandeden elk ad ƒ500, waarvan de uiterste termijn van aflossing was bepaald op ultimo December dezes jaars. Twee leden, die zich tegen dit voorstel verklaarden, kenden hunne goedkeuring hechten aan ceue buiten gewone aflossing van slechts /60Ü0. Aan de vergadering werd inededeeling gedaan van de gevoerde briefwisseling over den Openbaren Verkoop van de gronden in de zoogenaamde Nieuwslad, en op voorstel van Burgemeester co Wethouders met algemeene stemmen besloten, pogingen aan te wendi n ten einde die gronden in eigendom bij de gemeente te verkrijgen. De uitvoerbaarheid van het zoo dikwijls besproken, langge- wensebte plan om een spoorweg van deze gemeente naar Amster dam aanleleggen, schijnt thans eenige meerdere zekerheid te heb ben bekomen. Een voornaam bankier uit Parijs en een hollamlsche ingenieur hebben in de afgeloopcn weck, met bet oog op deze gewiglige onderneming, de localileit dezer plaats opgenomen. Men vleit zich met de hoop, dat de opnemingen en opmetingen, welke genoemde heeren hebben doen bewerkstelligenniet vruch teloos zullen gedaan zijn. De werkzaamheden aan de duinwaterleiding zijn jl. maandag hervat. Gister is van bier naar Batavia vertrokkenbel schip Nieuw- Holland, kapt. 'luk, aan boord hebbende een detachement kolo niale troepen, sterk 250 man, onder bevel van den beer H. baron Bentinck. jl. Dingsdag is van bier vertrokken naar Genua, bet kof schip Felicilas, gezagvoerder M. Wilde boeraan booid lubbende cene lading victualie voor Zr. Ms. schepen van oorlog iu de Mid- dcllaiidschc Zee. Z. M. heeft vergunning verleend aan den kapitein-luitenant ter zee titulair J. A. B. Tadsencquipagicmceslcr der marine te Amsterdamtol bet aannemen en dragen der versierselen van ridder der Zwaard-orde van Zweden en Noorwegen. Z. M. heeft pensioen verleend aan Mr.D.J.van Ewijck gewezen commissaris des konings iu de provincie Noordbolland van ƒ4000 's jaars. Het wetsontwerp op de loodsdicnst wordt door de commissie van rapporteurs onderzocht. lil Frankrijk maakt tegenwoordig de opschik der vrouwen, vooral de ergernis der geestelijkheid gaande; van bijna alle preek gestoelten wordt een algemeene kruislogt ondernomen tegen de vrouwelijke kleedij. Een van de beroemdste predikers heeft dezer dagen den cntzcllcndcn omvang der japonnen op cene schilderach tige wijze voorgesteld, als opgevuld met ongcregligheden.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1856 | | pagina 1