OPENBARE VEREOOPLNG, OPENBARE VERItOOPING~ FETTIIjLtBTOIT. Jherte vrouw van 900 dollars, £DTSET21TTÏS1T. vernield en een vcertiglal koeijen omgekomen zijn. De verhe vene Porte bevindt zich weder in volslagen geldverlegenheid. De graaf van Vlaanderen zal trouwen met ecue engelsche prinses. De parijsche politie heeft eene fabriek van valsche bank noten ontdekt. Hel getal vondelingen in Frankrijk wordt geschal op 123U00. Naar de nederlandsche ovrrzecsche bezittingen, zullen in den loop van dit jaar 1400 militairen worden uitge zonden. Op Wielingen zal een grindweg worden aangelegd, van het Oost- tot het West-einde. Van de stoomboot Har- lingen "is een passagier in zee gesprongen, maar door de equipage gered. De despotische radja van Lombok heelt 230 mcnschen laten krissen. De gravin Monlijode moeder van de keizerin van Frankrijkis te Parijs gearriveerd. Men heeft het plan een spoorweg aanleleggen van Parijs over Zwitser land lllyrie en Herzcgowiua naar Konslantinopel. Te Schar dam is eene burgerwoning totaal afgebrand. Men verneemt dat een soldaat een aanslag op bet leven van den maarschalk Pélissicr heeft gepleegd. Prins Mentsehikoff is sukkelende. Deschach van Perzie maakt zich gereed een aanval van een cngelsch eskader afteweren. De Vereenigdc Staten hebben, volgens de laatste volkstelling, 21767075 inwoners. De uitrustingen der russi- sche regering duren voort. Prins Jerome is op nieuw door eene lievige ontsteking aangetast. Uit Brabaud en Henegouwen zijn 560 landlieden niet hunne gezinnen naar Nieuw York ver trokken om zich in Wisconsin te vestigen. Pélissier is naar Parijs ontboden. Eene londensche vrouw is van vier kinderen, drie meisjes en een jongen verlost. In Noorwegen is een handelscrisis uilgebroken, 22 huizen hebbin hunne betalingen gestaakt. Te Balaclava is een revue gehouden over 5ÜÜU0 man engelsche troepen. In Klein Azie is een karavaan van 80 personen ouder de sneeuw bedolven. De hoofddirecteur van politie Ie Herlijn is in een duel op de pistool met een luitenant doodelijk getroffen. Een pholograaf te Lyon heeft uilgevonden om op alle voor emaille bruikbare metalen niet alleen portretten maar ook landschappen, gebouwen, schilderijen en staalplaten te photografiereu. De bekende amerikaansche ondernemer Harnuin is failliet. Prins Nicolaas van Nassau is in den Haag afgestapt, heeft audiëntie gehad bij Z. M. en aan het hof gedineerd. Hel galabal, dal jl. maandagavond ten liove heeft plaats gehad, werd door ruim 700 personen bezocht en duurde tot laat in den nacht voort. De gevlugte democraten, die te Londen ver blijf houdenzijn in 'de weer om Engeland te bearbeiden in den zin van de révolulion universelle. Eene depêche uit Herlijn meldt, dal Pruisseu officieel is uitgenoodigd om deel te nemen aan het vredescongres. Te Dublin is een oud huis in wollen goe deren met 20000 cC gefailleerd. Keizer Soulouquc heeft zijne troepen naar hunne haardsteden teiuggezondcn. Een met garsl gemeste os van de schiedamsche tentoonstelling wegende 2500 pond, is voor f 840 aan ecu slager verkocht. De Tweede Kanier is voor 5 weken uiteengegaan. In de opéra coinique te Parijs is ecue vrouw in de engelenbak onverwachts van een dochtertje bevallen. Eene jeugdig geneesheer van Massachuselts ondernam eene reis in het zuidelijk deel der noordamerikaausche Unie en hield zich geruimen lijd in eene stad in den Missisppi-slaat op. Hij nam daar zijn intrek in een kosthuis, dal bewoond werd door eene zeer schoone jonge vrouw, waarop hij smoorlijk verliefd werd. Hoewel de dame juist niet zeer blank was, zag de doctcr daarin geen bezwaar om haar zijne hand aanlcbiedcn, die ook aangeno men werd. Het huwelijk werd in stille gesloten en na verloop van een paar dagen vertrok het jonge paar naar Washington, waar de geneesheer zich dacht te vestigen. Niet lang hadden zij daar vertoefdtoen op zekeren morgen een heerdie het voorko men van een gentleman had, hel studeervertrek van den docter binnen trad en, na gegroet te hebben, de onbescheiden vraag deed: Mijnheer hebt gij niet uit het zuiden eene vrouw meege nomen?— Mijnheer, ik begrijp u niet, antwoordde de docter op kouden eu belecdigden toon. Wat, vroeg de vreemdeling, kwam uwe vrouw niet niet u uit Missisippi Ik geloof, dal zij in dien slaat geboren is, antwoordde de docter. Nu dan Mijn- heer, uwe vrouw, zoo als gij haar noemt, is mijne slavin, eo wanneer gij mij niet oogenblikkelijk 900 dollars als losgeld betaalt, maak ik haar morgen als weggeloopen slavin bekend. Uwe sla vin riep de docter met verwondering uit, dal is niet mogelijk I Gij moogt hetgeloovcn of niet, ik verlang uw besluit te vernemen, óf haar terug te leveren, óf haar te betalen. Is hel geld niet binnen 24 uren iu mijn logement bezorgd, dan zult gij den naam uwer vrouw als weggeloopen slavin in dc dagbladen lezen. Hij noemde zijnen naam en vertrok. De docter, die zijne vrouw zeel lief hadging terstond naar haar toe en vraagde haar of zij bij hun huwelijk slavin was. Ja, dal was ik, bekende de jong© vrouw met tranen in de oogen. Waarom hebt gij mij zulks niet vóór het huwelijk bekend? lk durfde niet; hoe kon ik verwach ten, dat gij uw lot aan dal eener slavin zoudl verbinden? Welnu, lieve vrouw! ik zal de 900 dollars voor u betalen; dat is voor eene vrouw als gij zijt niet te veel, antwoordde dc docter en kuste hare gloeijeude wangen. Voor hij haar echter verlietvernam hij naar den naam van haren voorinaligen meester en beschreef den man, die hem zoo even verlaten had. Jadat is hijriep zij getroffen uit, dat is hij! IIij is meer dan mijn meester, hij is mijn vader! Heden morgen overleed, na een langdurig en smartvol lijden, mijne dierbare Echtgenoote COBNELIA MOORMAN. Slechts 24 jaren en 8 maanden mogt zij bereikenwaarvan ik ruim 5 jaren allergelukkigst met baar vereenigd was. Nielweuiep, 14 Maart 1836. T. J. LEI-WENS, mede uit naam der naaste Bloedverwanten. OM KONTANT GELD OP Diagsdag den 25slen Maart 1856, des avonds ten 7 ure, in bet Lokaal Tivoliaan den Helderten overstaan vau den Notaris J. SCHOON, vau: Het hechtesterke, snelzeilende, kopervaste, eiken SCHOONERSC111Pgenaamd üora Anngroot 50 Rogge- lasleu, varende onder Deensche vlag, zijude zoo goed.als nieuw; hebbende nieuw staand Want en voorzien van Atv- kers, Keltings, Sloepen verder toebehooren; liggende in de gemeente Helderin de Koopvaarders binnenhaven. Inmiddels UIT DE IIANI) TE KOOP. Nadere informatica zijn te bekomen bij den Heer J. "W. de HEERaan den Helder. Brieven franco. OP Woensdag, den 19den Maart 1856, des avonds ten 7 are, in hel lokaal Tivoli aan den Helder, ten overstaan vau den Notaris J. SCHOON, van: 1. Een HUIS, STAL en ERF, iugcrigt tot Broodbakkerij

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1856 | | pagina 3