ÖEMEUÖDE BERIGTE1T. cn sloot zich op eens over (luizende huizen en hunne bewoners. De schok was ook zeer hevig te Simoda, maar schoon die plaats slechts 00 engelsche mijlen van Jeddo verwijderd is, was er den 10 December bij 't vertrek der schooner Paga nog geen officieel bcrigt ontvangen en de mare alleen door den hollandschen tolk verspreid geworden. De gebouwen te Jeddo zijn van écne ver dieping en uit zeer ligle bouwstoffen vervaardigd; de aan de godsdienst gewijde tempels daarentegen waren zeer hoog en van hecht metselwerk. De Oest. Z. meldt de volgende schanddaad uit China: Onlangs hebben de keizerlijken ecne door de aanhangers van Taipaing-Wang bezette stad ingenomen en alles doodgeslagen met uitzondering van 400 jongens, welke voor den opperbevelhebber der troepen gevoerd werden. Deze wendde zich lot een fikschen knaap en sprak: Kleine schavuit, wie is uw vader? Het is een kuischin [een docter van den 2den graad], Tot wien bidt gij? Wij worden geleerd, Schaugli [de benaming van God bij de evan gelische Christenen en de aanhangers van den jongeren broeder van Christus] te aanbidden. Ik zal uduivelskind leeren Schangli te aanbidden gij zult sterven. Toen viel de knaap met vele ande ren den mandarijn te voet en smeekte om genade. Te vergeefs. De kinderen, zoo beval de onmensch, moesten levend begraven worden. Ten dien einde werden zij onder de twee divisieu der kom- maudanten verdeeldelk ontvang er 200. Een heeft het bevel letterlijk uitgevoerd. De knapen werden, niet de handen op den rug gebonden, in een diepen kuil geworpen, waar menigeen weldra armen, bcenen en hals brak en de kuil werd snel met aarde gevuld. Ouder schaterend gelach en geschreeuw stampten de keizerlijken op dit levend graf de aarde ineen en spolteden met den Schangti, welke zoo weinig in staat was zijne vereerders te beschermen. De 500 knapen van de tweede afdeeling zijn er met den schrik afgekomen en men heeft hen tegen een hoog losgeld aan hunne verwanten teruggegeven. jl. Zondag middag ten 5 ure werd op alle muren van Parijs de volgende affiche aangeplakt iiPrcfeclure van Politie, congres van Parijs 50 Maart 1856." »De vrede is heden, ten een ure, in hel hotel van buiten- landsche zaken geteckend. De gevolmagtigden van Frankrijk, Oostenrijk, Groot-Briltanje PruissenRusland, Sardinië en Turkije hebben hunne handteeke* ning gezet onder het verdrag, dat een einde aan den legen- woordigeu oorlog maakt en dat, de oostersche kwestie regelende, de rust van Europa op hechte en duurzame grondslagen vestigt." De prefect van politic, Piétri. In het Journal des Débats leest men aangaande de onder- leekening van het vredestraktaat het volgende: »De plegtige zitting heeft heden namiddag plaats gehad. Alle gevolmagtigden waren in uniform. Ten 2 ure heeft hel geschut der forten in de omstreken van Parijs de onderleekening van het traktaat aangekondigd. Ten 2 j ure hebben de kanonnen van het hotel der Invaliden een salvo van 101 schoten gelost. Ten 5 ure heeft een kamerheer des keizers de gevolmagtigden bcrigt, dat Z. M. gereed was hen te ontvangen. Ten 5j ure hebben de gevolmagtigden zich naar het paleis der Tuilerien begeven." Het engelsche dagblad Punch is in Frankrijk in beslag ge nomen. Het bevatte een carricatuurvoorstellende den keizer der Franschen, staande bij de wieg zijns kinds, terwijl de vrijheid van achteren over de wieg heen ziet en verzoekt doopgetuige van Z. K. II. te zijn. Te Parijs hecrschte den 1 April nog ecne feestelijke stem ming, begunstigd door het fraaiste lenteweder. In Frankrijk is geen feest mogelijk, zonder militaire revues. Die van 1 April had niets buitengewoons wat het aantal troepen betreft, want die waren niet meer dan 50,000 man sterkhet voornaamste wal men wenschle te zien, waren de vreemde officieren. Reeds ten tien ure des morgens waren de Boulevards en de stratendie naar het veld van Mars leidendoor duizende nieuws gierigen bedekt; te gelijker tijd begaven zich de verschillende korpsenuitmakende het leger van Parijsop marsch. De keizer en zijn gevolgallen te paard gezetenverlieten het palcis der Tuilerien even voor 1 uur, en begaven zich over de Place de la Concorde en de kaden naar het veld van Mars. Eene onafzienbare menigte verdrong zich in den tuin der Tuilerien, om den stoet te zien voorbijtrekken, waaronder men bovenal graaf Orloff en zijnen talrijken staf opmerkte. De keizer en zijn stoet arriveerde ten 1 ure op het veld van Mars, waar de linietroepen, de kavallerie en de artillerie reeds geposteerd stonden. De tribune van de Yockey-Clubgeplaatst aan de westzijde van het plein en de vensters van de militaire school, waren opgevuld met personen, tot de bijwoning van dit militaire schouwspel uitgenoodigd. De keizer en zijn stoet reden voorbij het front van al de troepen, hetgeen omtrent een uur duurde; daarop defileerden ce verschillende korpsen voor den keizer. Dit duurde nagenoeg anderhalf uur, zoodat het ongeveer vier ure na den middag was, alvorens de revue was afgeloopen. In het gevolg des keizers bevonden zich bij de revue de prins Napoleon, de prins van Heuss, de graaf Orloff, verscheidene maarschalken, generaals, vele engelsche, russische, pruisische, sardinische, oostenrijksche en turksche officieren. De keizer had paarden uit zijne stallen ter beschikking gesteld van graaf Orloff en zijn gevolg, ten einde de revue bij te wonen. De keizer van Frankrijk heeft een zijner adjudanten naar de Klim gezonden met bevelen voor den maarschalk Pélissier, naar aanleiding van den gesloten vrede. Men gelooft dal de maarschalk Pélissier weldra naar Frankrijk zal terugkeeren. Burgerlijke Stand van 29 Maart 5 April 1856. GEHUWD H. Vos en P. Bakker. F. O. Söderland en G- Douwes. BEVALLEN: H. Nonnekes geb. de Groot D. G. Christoffels geb. Vos I). J. Wessel geb. Veel Z: J. W. Coniju geb. Franx Z. A. Koopman geb. Bakker D. L. Gauw geb. van Marle Z. C. Bakker geb. Boon D.N. Gude geb. Kuijlman D. OVERLEDEN: M. L. Lambruné 55 j. II. Diepediencr 50 j. B. Edge 57 j. H. W. Nolle 46 j. R. Frankfort 56 j. A. Steeman 20 j. M. Flaskamp 68 j. De keizer van Rusland is naar Finland vertrokken. Prins Christiaan van Denemarken zal zich met twee adjudanten naar Parijs begeven om den keizer te féliciteren. De laatste stormen hebben in den Bosphorus talrijke schipbreuken veroorzaakt. De jongste aardbeving in de omstreken van Sivas heeft twee groote dorpen vernield. Het engelsche blad the Sun is in beslag ge nomen. Het verscheen met zwarte randen als blijk van spijt, dat Engeland een vernederenden vrede had gesloten. De turksche minister van oorlog heeft 10,000 karabijnen in Frankrijk besteld. In de nabijheid van Aken is een kruidtoren in de lucht ge sprongen. Al de leden van het vredescongres hebben zich op verlangen van keizer Napoleon laten photografieren. De leden van de Tweede Kamer zijn opgeroepen tegen 8 April. Het 5de ncderl. taal- en letterkundig congres zal den 15 Aug. cn volgende dagen te Antwerpen gehouden worden. De onderwij zer te Ammcrzoden heeft zijn SOjarig jubilé gevierd.Sedert Christus

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1856 | | pagina 2