WEEKBLAD van den maandag -a 21 april. aanbesteding. 1t x 3 "j vf s x j 3 1t 3 3 1t. M 17. 1856. M HET f (V. ct.) Dit Weekblad wordt eiken maandag-morgen uitge geven bij G. BAKKER Bz., te Nieuwediep. De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkantoren zijner woonplaats. ADVERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan deo Uitgever in te zendenuiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen, voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. VEERTIENDE JAARGANG. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Helder, zijn voornemens op Vrijdag den 2 Mei 1836, des namiddags ten één ure, aan het Raadhuis der gemeente, in het openbaar, alleen bij inschrijving, aantebestedeu Het BESTRATEN van eenige VOETPADEN in de gemeente Heldermet bijlevering van materialen. Het bestek waarnaar deze aanbesteding geschieden zal, ligt, acht dagen te voren, ter lezing aan de Secretarie, terwijl nadere informaïien te bekomen zijn bij den plaatselijken Opzigter. Helder, 19 April 1836. STAKMAN BOSSE, Burgemeester. L. VERHEIJSecretaris. HELDER en NIEUWEDIEP, 19 April 1836. In de vergadering van den Gemeenteraad op jl. dingsdag waren afwezig de heeren Beets, Ver weij deJBakker en Lastdrager. De vergadering werd geopend en voorgezeten door den Burge meester. De notulen der vorige vergadering werden gelezen en goed gekeurd. Een verzoek van eenige wijnhandelaars om ontheven te worden van de betaling dty met 1 Januarij 11. ingevoerde verhoogde be lasting van den wijn, welke ia hunne bergplaatsen in voorraad was, werd afgewezen. Aan het. kerkbestuur der Evangelische Luthersche Gemeente, werd, wegens den bouw hunner kerk, eene subsidie uit de ge meentekas verleend van ƒ200. Door het dagelijksch Bestuur werd voorgedragen een besluit tot heffing en invordering van begrafenisregten. Vermits de vergade ring zich met. deze ontwerpen niet geheel konde vereenigen werden deze stukken wederom in handen van Burgemeester en Wethouders gesteld om daarin eenige wijzigingen te brengenten aanzien der uitgifte van graven in eigendom. Aan de vergadering werd mededceling gedaan van het. ontworpen concept der voorwaarden voor de ondcrhandsche aanbesteding der straatverlichting der gemeente door middel van gas. Na breed voerige deliberatien werden in dit concept eenige veranderingen gebragt, om daarover met den heer Schretlin te Leiden in nader overleg te treden. Op liet daartoe gedaan verzoek werd aan den hulponderwijzer op de openbare lagere school aan den Helder A. J. Leijer eervol ontslag verleend, en in zijne plaats provisioneel aangesteld de kweekcling 6'. Wijs, op eene jaarlijksche bezoldiging van ƒ130. Na de mededeeliug van eenige ingekomene stukken, waaronder het jaarlijksch verslag der gemeente over 1833 en het proces verbaal der op den 7 dezer gedane opneming der gemeentekas werd de vergadering gesloten. Den 16 dezer is hij het hoog militair geregtshof te Utrecht de sententie in appel gepronuntieerd in de zaak van Bart van Buur enhoudende bevestiging van het vonnis van den krijgsraad, waarbij de gedetineerde als schuldig aan moedwilligen manslag, vergezeld van diefstal op den openbaren weg, met vervallen ver klaring van den militairen stand, is veroordeeld tot de straf des doods met den strop en met bepaling, dat de uitvoering zal plaats hebben aan den Helder, alwaar de misdaad is gepleegd. Op Texel heerscht thans eene onbekende besmettelijke ziekte onder de schapen, welke hij voorkeur de besten aantast, en reeds een groot aantal heeft weggerukt. Daarenboven zijn er, even als elders, uithoofde van de schaarschte van het voeder, gedurende den winter, vele schapen van gebrek omgekomen. Bij kouinkiijk besluit zijn bevorderd bij het vak der regis tratie en domeinen: tot ontvanger te Lochem, de heer M. '1 im merman thans ontvanger te Texel; te Texel, de heer D. Raven, thans surnumerair. Men verneemtdat het verslag van de commissie van rap porteurs van de Tweede Kamer der Slaten-Generaal over het ont werp nopens het lager onderwijs, in zoover gereed is, dat het gedrukt zal kunnen worden. Men kan de openbaarmaking daarvan dus eerlang te gemoet zien. Men verzekertdat de Tweede Kamer der Staten-Generaal tot het einde der maand Mei zal bijcenblijwentot afdoening van veelvuldige onderwerpendie aanhangig zijn. Men betwijfelt hel alzoodat het ontwerp van wet nopens het lager onderwijs, nog gedurende de tegenwoordige zitting zal worden behandeld. Eene hollandsche firma te Londen heeft dezer dagen stoombooiAVcst-bricsland ontvangen eene partij beenderen [3 tohs] van Sneek komendewelke bleken menschenbeenderen te iijn

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1856 | | pagina 1