WEEKBLAD van den HELDER en het MEEWEDIEP. M 20. 1856. SCHUTTERIJ. AANBESTEDING. MAANDAG 1TIEUWSTIJDI1TÖE1T. Dit Weekblad ivordt eiken maandag-morgen uitge geven bij G. BAKKER Bz.te Nieuwediep. De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkantoren zijner woonplaats. VEERTIENDE JAARGANG. ADVERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zendenuiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen, voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. De BURGEMEESTER der gemeente Helder, vestigt bij deze de aandacht op de publicatie betrekkelijk de oproeping ter in schrijving voor de schutterij, welke heden heeft plaatsgehad, met herinnering aan zoodanige ingezetenen, welke in den jare 1851 zijn geboren, of ouder zijnde, zich in vorige jaren'niet hebben aangegeven, dat de inschrijving op den eersten Junij a.s. wordt ge sloten, en de nalatigen aan de inschrijving, de daaruitvoortvloei- jende nadcelige gevolgen zich zeiven zullen te wijten hebben. Heldeh 2 Mei '1856. De Burgemeester voornoemd, STAKMAN BOSSE. Op Donderdag den 15n Mei 1856, des namiddags ten 2j ure, zal, ouder nadere approbatie door den Commissaris des Konings in de provincie Noordhollandof door een der leden van de Gedeputeerde Staten, in bijzijn van den heer Hoofd-Ingenieur van den waterstaataan het lokaal van het Provinciaal Bestuur te Haarlemworden .aanbesteed 1Het onderhoud der Bakens in het IJ en in de Voorzaan en het eventueel herstellen van gebreken aan de Oever werken van het Westzaner Buitenland tot ultimo April 1857. 2. Het driejarig onderhoud van de Duinbeplantingen enz. langs de Noordzee op den vasten wal dier Provincie, in drie perceelen. 5. Het driejarig onderhoud der Duinbeplantingen enz. op Texel. Deze aanbestediHgen zullen geschieden bij enkele inschrij ving gelijk is vermeld in de bestekken, welke ter lezing zullen liggen, behalve aan het lokaal van bet Provinciaal Bestuur voornoemdin de Logementen en Koffijhuizen waar de bestekken van Waterstaatswerken gewoonlijk worden neder- gelegd. Acht dagen vóór de besteding, zal, voor zooveel noodig, aanwijzing in loco worden gedaan; inmiddels zijn verderein- formatiën te bekomen bij de Ingenieurs van den Waterstaat Stroolmanaan het Nieuwediep, Haywardte Alkmaar en van üiesente Haarlem, ieder voor zooveel zijn arrondis sement aangaat, en bij den Hoofd-Ingenieur van den Water staat E. de Kruyffte Haarlem. HELDER en NIEUWEDIEP, 10 Mei 1856. Den kiezers wordt, voor zoo veel noodig is, herinnerd aan de op dingsdag den 15 dezer, in het lokaal Tivoli, te houden stem ming ter benoeming van 2 leden voor de Provinciale Stalen van Noordholland, voor liet hoofdkiesdistrict den Helder. De aftredende ledenzijnde de heeren J. Schoon en J. L. Kikkert, zijn weder verkiesbaar. Den 8 dezer arriveerde te Texel, tot grooteblijdschap van zij" nen reeds ouden vader, broeders en verdere betrekkingen, zekere heer P. Logmanwelke voor vier a vijfjaren dit eiland verliet om, zoo veel mogelijk in het bewuste Melbourne (Goudland) zijn fortuin te maken, betgeen hem wel degelijk goed schijnt gelukt te zijn. Binnen eenige maandeu hoopt deze lieer zijn reis weder naar die plaats te hervattenom zijne zaakwelke nog al be langrijke uitbreiding verkregen heeft, daar verder te regelen. De woning des vaders wordt als hel ware overweldigd van ver schillende belangstellenden en nieuwsgierigenom zooveel mogelijk deu bewusten persoon te zien en de verbalen aantehooren. Hoogst genoegelijk was deze terugkomst voor den reeds bejaarden vader en verdere fair.ilienmaar werd tevens nogmaals verdubbeld dooi de heugelijke goede tijding van het schip Iris v. Zamerenwelke bodem den 19 December 1855, uit Texel naar New-York vertrok en op welk schip de schoonzoon Huip de Ruiter als stuurman aan boord was, van welke bodem men tot lieden niet de minste tijding had vernomen. Men verbeelde zich de vreugde van vrouw eii kinders welke zich onder weduwen cn weezen telden. Als een bijzonderheid wordt gemeld dat het nederlandsch schoonerscliip de Victoria, kapitein de Haan, te Texel thuis behoorende, deu IJ April jl. uitgezeild eu reeds den 22 April daaraanvolgende te Gibraltar is gearriveerd. Ingevolge art. 81 der grondwet en art. 100 der kieswet zal de helft der leden van de Tweede Kamer der Staten-Gcucraal dit jaar aftreden, eu zullen, ter vervulling van de plaatsen der aftre dende leden, op den tweeden dingsdag der maand Junij, zjjzrtfë* dit jaar den 10 Junij, de verkiezingen plaats hebben. Htft af-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1856 | | pagina 1