WEEKBLAD van den HELDER en dei NIEUWEDIEP. M 23. AANBESTEDING. MAANDAG Dit Weekblad wordt eiken maandag-morgen uitge geven bij C. BAKKER Bz., te Nieuwediep. De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkantoren zijner woonplaats. VEERTIENDE JAARGANG. A DVERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zendenuiterlijk Zaturdags des middags ten 12 urede prijs van 1 tot 4 regels is 6 0 centen voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. stat» Op Donderdag den 12dcn Junij 185G, des namiddags ten half drie ure, zal, onder nadere approbatie, door den Commissaris des Konings in de Provincie Noordholland, of door een der Leden van de Gedeputeerde Slalenin tegenwoordigheid van den Hooid-Inge- nieur van den Waterstaat, aan het lokaal van het Provinciaal Be stuur te Haarlemworden aanbesteed Het leveren van Brik- cn Zetsteenalsmede het doen van eenige Werkzaamheden, tot onderhoud en verbetering van de Heldersche Zeewering, in twee perceelen. Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrijvinggelijk is vermeld in art. 12 van het bestekhetwelk ter lezing zal lig gen, behalve aan het lokaal van het Provinciaal Bestuur voornoemd, in de Logementen en Koffijhuizen waar de bestekken van Water staatswerken gewoonlijk worden ncdergclcgd. Acht dagen vóór de besteding, zal, voor zooveel noodig, aan wijzing in loco worden gedaaninmiddels zijn verdere informatiën te bekomen hij den Ingenieur van den Waterstaat Strootman aan het Nieuwediepen bij den Hoofd-Ingenieur van den Water staat E. de Kruijff, te Haarlem. hieitwstijdiïtghet. HELDKR en NIEUWEDIEP, 51 Mei I83G. Z. M. instrucliebrik Zeehond is gister avond te 7 uur van hier naar den Moerdijk vertrokken om de adelborsten aan boord te nemen. Te 's Gravcnliage zijn aangekomen de heeren E. Simon bankier, en E. Petit cn Borchard, ingenieurs. Zoo gemeld wordt, zijn deze heeren belanghebbenden bij de aan den heer Morel, te Parijs, verleende concessie tot het aanleggen van een spoorweg van Amsterdam naar het Nieuwediep. Eergister is door den kerkeraad der Evangelische Luthcrsche Gemeente alhier, onder presidium van den weleerwaarden heer KoenUepredikant te Alkmaar, beroepen tot leeraar, onder nadere approbatie, den weleerwaarden heer J. Stephanusvan Amsterdam. Zoodat spoedig de inwijding der kerk wordt te ge- moet gezien. Z. M. stoomschip Mcrapikommandant kapt.-luit. ter zee J. D. Wolter beekhetwelk met den 1 sten Junij aanstaande in dienst gesteld wordt, zal niet Z. K. II. den prins van Oranje een zeetogt ondernemen naar Schotland, Noorwegen en IJsland. Z. M. stoomjagt de Leeuwis uit Hellevoetsluis naar Vlis- singen vertrokken om op een telegrafisch berigl naar Antwerpen te vertrekken, ten einde van daar af te halen Z. K. H. den aarts hertog Maximiliaan van Oostenrijk. Genoemd stoomjagt is tot beschikking van Z. K. II. gesteld, ten einde met hetzelve onze zeehavens te bezoeken, tot welk einde aan genoemden aartsher tog zijn toegevoegd de schoutbijnacht F. X. B. 't Hooftbui tengewoon adjudant des Konings, de luit. ter zee le kl. jhr. F. de Casembrootadjudant van Z. M.benevens een ordonnans officier. Z. K. H. zal overal met koninklijke ecrebewijzen wor den ontvangen. Den 27 dezer had eene vrouw in de gemeente Scharwoude het ongeluk, dal, terwijl zij een luciferstokje strijken wilde, haar het phosphorus onder den nagel van den duim kwamalwaar ze kerlijk eeue opening moet geweest zijn, zoodat het gif het bloed raakte en den duim oogeublikkelijk deed opzwellen. Daar het aan geneeskundige hulp op dit tijdstip ontbrak, besloot haar echtgenoot, als beducht voor erger gevolgen, haar het voorste lid van den duim aftesnijden, hetwelk hij ook terstond ten uitvoer bragt. Later is zij eerst onder geneeskundige behandeling gekomen. Een huisknecht hij een heer op een buiten te Rijswijk, die een kraaijcnnesl uit een boom wilde schieten, is door het sprin gen van het geweer, den geheelen arm verbrijzeld. Een verschrikkelijk ongeluk heeft dezer dagen te Gentin de katoenspinnerij van de heeren van Hecke en van der Heijden, slaande buiten het waterpoortje, plaats gevonden. Juist op het oogenblik dat de molens begonnen te werkenis de ketel der stoommachine gesprongenmet. zoodanig een gewelddal de muren der fabriek omver vielen en de overblijfselen tot op een grooten afstand heen geworpen werden; zware brokken van den ketel zijn tot over de Schelde gevlogen. De machine is in twee deelen gebroken; de eene helft is geslagen tegen een schip, dat in de Schelde lag, en de andere in den tuin teregt gekomen, ruim 100 meters van de plaats des ongelnks. Tot op 200 meters afstands heeft meu de overblijfselen der fabriek gevonden. Drie walenschependes nachts voor het gebouw gekomen, zijn zwaar beschadigd. Ten 10 ure 's morgens had men reeds 11 lijken van onder de puinhoopen en uit het water te voorschijn gehaaldep waren G gekwetsten opgenomen. Het grootste getal slagtoptfrs bevindt zich onder de meisjes, in een lokaal boven den ickc tf V f -

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1856 | | pagina 1