AANBESTEDING. Heluer, den 12 Julij 1836. 1TI 5 TT W S T IJ D 11T 3 E 1T. moeten zijn, zich op gcmelden tijd bij het huisje, waarin de spuit geplaatst is, moeten vervoegen. Zoo wel bij de rollezing als bij de exercitien zullen de man schappen met den BAND OM DEN ARM inoeten verschijnen. Men wordt dringend aangemaand aan deze oproeping zonder verzuim te voldoen. De Burgemeester voornoemd STAKMAN BOSSE. Op Donderdag den 17dcn Julij 1836, des namiddags ten half drie ure, zal, ouder nadere approbatie, door den Commissaris des Konings in de provincie Noordholland, of door eender Leden van de Gedeputeerde Slaten in tegenwoordigheid van den Hoofd-Inge- nieur van den Waterstaataan het lokaal van het Provinciaal Be stuur te Haarlemworden aanbesteed: Het versterken van het Paalschermwerk der Pettemer- Zee wering. Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrijvinggelijk is vermeld in art. 7 van het bestek hetwelk ter lezing zal lig gen behalve aan het lokaal van het Provinciaal Bestuur voornoemd, in de Logementen en Koflijhuizenwaar de bestekken van Water staatswerken gewoonlijk worden nedergelegd. Acht dagen vóór de besteding, zal, voor zooveel noodig, aan wijzing in loco worden gedaan; inmiddels zijn verdere inforniatiën te bekomen bij den Ingenieur van den Waterstaat Hayward te Alkmaar, en bij den Hoofd-lngenieur van den Waterstaat J. G. van Gendtte Haarlem. HELDER en N1EUWED1EP, 12 Julij 1836. In de zitting van den Gemeenteraad van den Helder, op jl. dingsdag den 8 dezerwaren de heeren K. MetzelaarJ. Schoon en J. van Herwerden afwezig. De vergadering werd voorgezeten door den Burgemeester en de aantcekeningen van het verhandelde in de vorige bijeenkomst werden gelezen en goedgekeurd. Naar aanleiding eener missive van heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie, werden geringe wijzigingen gebragt in de veror dening op het bouwen en sloopen. Ten gevolge der afschaffing tot het heffen van bruggeldendie tot den 1 Mei 11. door de brugwachters werden genoten, werd, op voorstel van liet dagelijksch bestuur, aan elk dezer ambtenaren T. MendelsohnA. Kraak en de weduwe L. van Baaien, cene vaste jaarwedde toegekend van f 130. Op voorstel van de commissie voor de onderhoudswerkenwerden Burgemeester en Wethouders gemagtigd, onder nadere goedkeuring van den Raad, overtegaan: 1. tot de aanbesteding van het zes jarig onderhoud der straten van de gemeente, daaronder begrepen eene geheele vernieuwing van den straatweg langs het Heldersch Kanaal, van het marktplein aan den Helder tot de zoogenaamde viersprong; en ten 2e tot gelijke aanbesteding eener verbreeding van den steiger bij de weduwe de Beurs. Aan de vergadering werd overgelegd de rekening van de in komsten en uitgaven der gemeente over 1853, welke overeen komstig de voorschriften der gemeente-wet, ter secretarie der ge meente ter lezing werd nedergelegd. Tot onderzoek dezer rekening splitste de raad zich in drie com- missien, onder voorzitting van den Burgemeester en de beide Wethouders. Tot leden der le commissie werden aangewezen, de heeren: J. Bakker, JanzenReeringh en van Herwerden. Tot leden der 2e commissie, de heeren: BeetsHaremaker, Sevenhuijsen en Lastdrageren Tot leden der 5e commissie, de heeren: van Kelckhoven VerweijdeSchoon en Metzelaar. Aangezien de sollicitant, die ter vervulling der vacature van hulponderwijzer op de openbare lagere school aan den Helder, door de commissie van plaatselijk schooltoevoorzigt was voorgedra gen, reeds eene andere plaatsing had bekomen, werd besloten, cene nieuwe oproeping van sollicitanten te doenmet magtiging op Burgemeester en Wethouders, spoedshalve, in overleg met voor noemde commissietot eene benoeming overtegaan. Na de mededeeling van iugekomene stukkenwaaronder de goed gekeurde begrooting voor 1856, het proces-verbaal der op den 7 dezer gedane opneming der boeken en kas van den Gemeente ontvanger, en de vastgestelde dagen der in dit jaar te houdene exercitiën met de brandspuitenwerd de vergadering door den Voorzitter gesloten. Naar wij vernemenheeft men hier het plan gevormd om een yacht-club tot stand te brengen en in eene onlangs daartoe belegde vergadering eene commissie voor de uitvoering benoemd. Wij hopen, dat zij moge slagen en verheugen ons in het vooruit- zigt, dat weldra eene hardzeil- en roeipartij op de reede of het Marsdiep zal gehouden worden. De kermis is jl. maandag hier begonnen en heeft aan de wandelingen en uitspanningen eene bepaalde rigting gegeven. Een paardenspel, een honden- en apen-lhéater, een kabinet royal met tentoonstellingen van interessante veldslagen en zeegevechten een wonder der natuur (een jongeling met 24 vingers aan handen en voeten), een eleclrieke spiegeleen diorama voorstellende de gebeurtenissen van den oorlog, tusschen de beide laatste eene fraaije poffertjeskraam en ter regter zijde van 't paardenspel een j met geestige carricaturen en vlaggen versierden draaimolen beslaan I de ruimte op het plein aan hel Hoofd. Dan volgen in eene regie lijn tot aan den kruisweg de kramen, stalletjes en hakblokken. Het pruissisch rijdersgezelschap bestaat uit 22 heeren en dames en 19 gedresseerde paarden, die verschillende manoeuvres, exer citien, dansen, sprongen enz. uitvoeren en bij hunne eerste op treding hier de algemeene goedkeuring wegdragen. Het groot beroemd honden- en apen-lhéater van den heer Bruckmann met 50 viervoetige kunstenaars, waaronder ook miniatuur-paarden, is mede zeer vermakelijk om te zien. Afgescheiden van het kermisgewoel staat, in het midden der gemeente, de salon des variétés van de heeren Boas en Judels. Deze schouwburg handhaaft steeds zijnen roem en wordt, even als in vorige jaren, eiken avond door een talrijk en aanzienlijk publiek bezocht. Zr. Ms. fregat de Ruijter, kommandant van Maldeghem is den 7 dezer hier binnengeioopenkomende uit de Middelandsche Zee. Z. M. heeft den luitenant ter zee 2e kl. G. F. C. Rose op zijn verzoek, eervol ontslagen. Het ter reede liggende oorlogsfregat Doggersbank had op zijne te-huis-reis een legio rotten aan boord, welke vrijpostig hun rantsoen van de victalie namen en een goed leventje hadden. Buitcnsgaats werden ruim 200 gevangen en over boord geworpen. De vangst wordt dagelijks door Jan-maat voortgezet, aangemoe digd door cene premiebestaande in een extra oorlam voor elke rot. De minister van binncnl. zaken heeft de Slaten-Gcneraal met, eene rede gesloten, waaruit wij het volgende onllcencn»De koninggetroffen door de gemoedsbezwaren van velénverlangt dat men met betrekking tot de regeling van het lager onderwijs het middel zoeke ter regeling dezer zaak in dier voege, dat niemands

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1856 | | pagina 2