ca spek en in 185-1 50,155 stuks slagtvee en 59,840 ponden vleesch en spekterwijl gelijktijdig door de heerschende long ziekte werden aangetast: in 1855, 5155 en in 1854, 2655 run deren. Uit Genua wordt aan den parijschen Constitutioneel ge schreven, dal het oosleurijksche garnizoen jiu Piacenza thans tien duizend inau sterk is, en dat het sardinische gouvernement de werken tot hetere versterking van Alcssaudria met kracht heeft doen aanvangen. Aan de londensche Times wordt uit Weenen gemeld, dat het ooslenrijksche leger in Italië, hetwelk acht of tien weken geleden omstreeks 90,000 man sterk was, thans uit 115,000 of 120,000 man beslaat. Volgens berigt uit Maagdenburg is de heer von Rochow, door wien de pruisische president van policie von Hiuckeldey voor cenige maanden in een duel is neergeveld, dezer dagen op de citadel aldaar overgebragt, ten einde de vijfjarige vestingstraf te ondergaan, waartoe hij wegens dat tweegevecht door dqu krijgs raad is veroordeeld geworden. Het proces te Leedstegen William Doverbeschuldigd zijne vrouw door middel van strychnine om het leven gebragt te hebben is geëindigd. De jurij heeft hem schuldig verklaard en het hof hem daarop ter dood veroordeeld. Hij is aan de genade der Koningin aanbevolen, op grond dat hij zich niet in het volle bezit zijner geestvermogens bevindt. Ten bewijze van deze zinsverbijstering haalde de advocaat van den beschuldigde onder anderen aan dat William Dover in de ge vangenis met zijn bloed een brief aan den duivel geschreven had, die aldus luidde Waarde DuivelZoo gij wilt dat ik vrijge sproken wordt en mij gezondheid en fortuin wilt verzekeren, zoo dat ik tot den leeftijd van zestig jaartabakbier en betere en meer spijzen ontvang dan men mij hier geeftkom het mij dan dezen nacht even zeggen. Ik blijf uw trouwe onderdaan, enz.» Voor het hof van assises te Amiens is dezer dagen een echtpaar ter dood veroordeelddat schuldig verklaard is vijf per sonen eu wel naastbestaande bloedverwantendoor arsenicum vergiftigd te hebbennamelijk reeds in 1847 den vader en de moeder der vrouw, hare zuster en haren man en een zoon uit dit huwelijk. In weerwil dat zij deze ontzettende misdrijven ble ven ontkennen, zijn beiden ter dood veroordeeld, met bepaling dat de vrouw blootvoets en in een zwarten sluijer als moordenares harer ouders naar het schavot zal worden gebragt. De overdreven breedte van de rokken der dames vindt al- gemeene afkeuring. Voor eenige dagen predikte een zeer bemind geestelijke in eene der kerken van Parijs onder het gehoor van een aantal elegante dames het volgendej van den kansel. »Denk er aan, dames, dat de poorten van het paradijs heel naauw zijn, zoo naauw zelfs, dat ik inderdaad begin te vreezen, of gij er wegens de ontzaggelijke breedte uwer rokken wel door 'kunt komen." Te Antwerpen is een stoomrijstpelmolen afgebrand, die voor 170,000 francs was verzekerd. Door het instorten der balken werden 2 militairen gedood en 9 gekwetsteen officier werd aan het hoofd gewond door een meubelstukdat uit een venster werd geworpen en een ander militair verdronk met hel aandragen van water. Macedonië wordt tegenwoordig bijzonder hard door roovers geteisterd. Dorpen en opene sleden worden ingenomen, geplun derd en verbrand, vrouwen en jonge dochters geschondenknapen en jongelingen mishandelden de mannen naar het gebergte ge sleept en door martelingen tot betaling van losgeld gedwongen. De rooversbenden bestaan daar geheel uit Turken en in den regel worden dan ook alleen Christen-huisgezinnen door hen aangevallen. Het hoofd der turksehe wetgeleerden de bekende Sheik-ul- Islam, is zeer verlangend naar het vertrek der bondgenooten en heeft onlangs te dien opzigte zich aldus uitgelaten ti als de heer de yvoote heer ter jagt gaat, neemt hij natuurlijk houden christen honden mede maar als de jagt is afgeloopen i dan behoeft hij de honden niet meeren zendt ze waar zij behooren. Zeer juist geredeneerd turksch-consequent,en een staaltje van cynische dankbaarheid. Een duitsch geïllustreerd bladdat de gevolgen van den vrede beschouwtstelt een tegenhanger voor in de belangelooze houding der geallieerden een engelsch ma troos en een fransch soldaat, zittende te rooken op eene monsterslak. In Londen de wonderstadzal men voortaan niet alleen met een spoorwagen om de stad henen kunnen rijden of over de huizen, tot in haar midden, men zal niet alleen door den tunnel onder de Theems kunnen loopen, voortaan zal men onder den grond zich per spoortrein van hel eene eind der stad tot het andere laten sloomen. De spoorbaan zal 4£ eng. mijlen lang wordenen de drie verslafgelegen stations van bovenaardsche 'spoorbanen met het postkantoor verbinden. Het benoodigde ka pitaal voor de ouderneming (ad 1 mill. of 12,000,000) is reeds gevonden. (Harl. Ct.) De engelsche bladen vermelden als eene bijzonderheid dat het engelsche clipperschip met hulpstoomvcrmogen the Roijal Charter de reis van Plymouth naar Melbournc heeft afgelegd in den onge- loofeiijk korten lijd van 59j- dag. Aan boord van dit schip bevindt zich de nederlandsche luitenant van marine Af. H. Jansen, door ons gouvernement aangewezenom de reis met dit schip mede te maken, ten einde ten aanzien van den bouw en de vaart van dat schip zijne bevindingen te vernemen. In den Piraeus hebben bij de geallieerden groote militaire oefeningen te water eu te land plaatswelke door eene groote menigte menschen bijgewoond worden. De Franschen gaven ouder anderen eene voorstelling van hunnen veldslag tegen het leger van Marocco, in welken zij met 15000 man 45000 Maroccanen over wonnen hebben. De vijanden waren bij dit spiegelgevecht in maroccaansche kleedcrdragl eu alle monoeuvres van den veldslag werden zoo naauwkeurig mogelijk herhaald. De Triester Z. meldt, dat de engelsche ingenieur Lionel van den sultan magtiging verkregen heeft, om een onderzeesche tele graaf van de Dardanellen naar Alexandrie met aanraking van de eilanden Chios en Ilhodus en voorts van Alexandrie naar Suez aan te leggenterwijl hij nu een firmau verlangt om die telegr. linie voort te zetten tot Dschedda, van waar zij over Aden naar Oost-Indie zal gaan. De concessie zal voor 99 jaren zijn en de oost-indische compagnie moet aangeboden bebbende kosten te dragen. TEXEL, 25 Julij. Z. Exc. de heer Commissaris des Konings l dezer provincie vereerde Texel gisteren met een bezoek en werd ontvangen door het gemeentebestuur, hetwelk Z. Exc. in het het rijtuig vergezelde. Na op het Raadhuis aan den Rurg eenige ververschingen gebruikt te hebbenbegaven zij zich naar den eijerlaudschen polder, alwaar Z. Exc. de uitmuntende rijke ge wassen niet genoegen bezigligde. Rij de lerugkcering heeft Z. Exc. zich overtuigd van de gebrekkige situatie der haven nabij het Oudeschiid en beloofd medetewerken tot eene spoedige verbetering derzelve. Dit zoude zeer belangrijk voor Texel zijn Men gelooft hier algemeen dat er spoedig een batterij of vesting op de Hors zal worden gemaakt, aangezien men alhier bij herhaling wordt bezocht door eene commissie, welke zich naar die plaats begeeft en aldaar hare plannen schijnt te beramen.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1856 | | pagina 2