JONGELIEDEN ||jl Eene Keuken- en Kindermeid S™ gevraagd. BURGERLIJKE STAND. Van 19 26 Julij 1836. GEHUWD: J. Foo.ij ,en M. de Bunjc. H. W« Lastdrager en J. Bommel. BEVALLEN: H. Hin geb. Ran Z. A. Ran geb. Jager Z. C. P. van Os geb. Huijbens D. A. Kruger geb. Laffertu Z. A. M. G. T. Günlher geb. Janzen D. G. Feuchl geb. Wiegers D. A.BÖn'selaar geb. Boerdijk D. N. Fasol geb. Bruin Z G. Smils'geb. Karsten Z. H. Vrieslander geb. de Beer Z. F. Ktöëb geb. Selijii Z. C. Buijs geb. Kerrewijker D. N. de Jongh geb. Oeslerman Z. D. J. Heeres geb. van Hert D. OVERLEDEN: P. de Graaf 7 w. K. Ekhart 18 m. Ambtshalve ingeschreven 5. GEMEITODE BBBX3TEXT. De Circassiërs hebben Sefero pacha tot erfelijk vorst benoemd en besloten den oorlog tegen Rusland tot den laatsten man toe vol te houden. Te Ultii is een doofstom paar in den echt ge treden. In Heidclberg zijn twee compagnien militairen binnen gerukt om de ongeregeldheden der studenten te beteugelen. Puceta, de aanvoerder der oproerlingen te Madrid, is gevallen. Te Mascara (Algérie) is in den nacht van 5 Julij ccne hevige aardbeving bespeurdde kazerne werd zoo sterk bewogendat de soldaten uit hunne bedden sprongen en in het open veld vlugttcn. Koningin Victoria heeft, in presentie van haren man en 140 parlementsleden, eene wapenschouwing gehouden over de troepen te Aldershottwelke 4 uren duurde. De koningin van Grie kenland houdt met eene vaste hand de teugels der regering in de tegenwoordige moeijelijke omstandigheden. In de gemeente Rheden heeft een gegoed ingezeten zich opgehangendoor iemand afgesneden heeft hij nog een geruimen tijd geleefd, doch is later aan de gevolgen zijner wanhopige poging overleden. De min. van oorlog heeft zich naar Aken begeven om de baden te gebrui ken. Te Scharwoude is de smederij afgebrand. De groen- landsvaarder Dirkje Adcma is te Harlingen binnengeloopen met 2300 robben. De jagt op noordhollandsche ganzeneenden en watersnippen zal den 1 Aug. beginnen. ln de russische stad Samara zijn 130 huizen in de asch gelegd. Te Philadelphia is eene op palen rustende landingsplaats, waarop zich ruim 200 per sonen bevonden, eensklaps ingestort: 10 dooden. I NlG E Z O N D E N. Eindelijk na lang wachten en dralen nadat van wege het Gouvernement reeds sedert maanden uitspraak was gedaandoor welke administratie de brug bij de R C. kerk te Schagen moet gemaakt worden zal dezelve den 28 Julij dan worden aanbesteed om gemaakt te worden maar hoe Nadat dezelve langer dan een jaar tot schande van de besturen in een bouwvalligen en gevaarlijken ja verwaarloosden toestand gestaan heeft, wordt er nu een brug neen een loopplank, zoo als naar de landpaden ligt, aanbesteed te maken. Daar de zigtbare achteruitgang der gemeente ons ter harte gaat, en wij dan niet met stilzwijgen voorbij kunnen laten gaandaarom is het dat wij onze gedachten kenbaar makenom ware het mogelijk de gestelde magten attent te maken, dat zij hier verder toestaan dat door verschillende besturen (Gogge en Polder) de gemeente wordt benadeeld. Onder een oud bestuur is Schagen door het digten der Valkooger sluis aan die zijde geheel afgesloten van de naburige gemeenten; onder een vorig bestuur is zulks het geval met de lolle brug welkeofschoon reeds sedert lang bekend, dat die laatste water-comminucatie eens weder geopend moet wordensteeds zoo blijft hangen dat men er misschien aan gewoonof geheel vergeten is nog twee .punten en Schagen is geheel geïsoleerd dit laatste is nadeelhet eerste gevaarlijk, wanneer men des Zondags bij het aan- of uitgaan der beide kerken de passagie op die brug ziet waarvoor eerder een breeder brug zoo als die bij de Wed Ooijevaarnoodig was en althans eao....lQQP}ïltuA~-I1ooit vol doende kan geacht worden. Eenige liberalen welke het wezentlijl: goed meenen, vragen daarom aan het gemeente-bestuur of dat hier niet tusschen beide kan of moet treden, het is aan hun dat de belangen en veiligheid der gemeente en ingezetenen zijn toe vertrouwd, om daarvoor te zorgen en te waken en dezelve te behartigen, dat met stilzwijgen niet verkregen wordt en met deze brug weder schromelijk be nadeeld wordter moest een rijbrug zijn even als vroeger een breede steenen brug was. Schagen, 24 Julij 1856. X. AD7S3.TSITTIS1T. V Getrouwd T. ANDRINGA df. CARPENTIER, Visiteur op het fort Bath met Jonkvrouwe E. M. van de LANDE. Groningen, 19 Julij 1836. Eenige en algemeene kennisgeving Heden beviel van eene DOCHTERTh. GüNTHER JANZEN. Nieuwediep 19 Julij 1856. Nieuwediep, den 22 Julij 1856. Heden verloste voorspoedig van een welgeschapen ZOON, ESTER de BEER, Echtgenoote van L. II. VRIESLANDER. En beluigen hierbij onzen hartclijken dank voor de belangstelling hierbij genoten aan vrienden en bekenden. Bij den Drukker dezes is gelegenheid ter plaatsing van twee JONGELINGEN om als Boekdrukker en Letterzetter te worden opgeleid. Er wordt ten spoedigste verlangd of gevraagd eene vlugge KEUKENMEID, goed kunnende koken en eenig huiswerk verrigtenalsmede een knap MEISJEgoed met kinderen kunnende omgaanen geschikt voor in het huiswerk behulpzaam te zijn. Degenenwelke bewijzen van goed en eerlijk gedrag kunnen overleggen, zullen het meeste in aanmerking komen. Men adressere zich bij den Uitgever van dit Weekblad. SS?* Er wordt gevraagd eene DIENSTBODE, goed met de WASCH kuunende omgaan tegen de maand October. En tevens een JONGEN in eene Kruideniers- en Ta baks- Affaire, goed kunnende lezen en schrijven, om dadelijk in dienst te treden. Vereischten zijn goede getuigen. Men adressere zich franco bij den Uitgever van het Weekbladonder de letters G. P. Op Maandag den 28sten Julij 1856, des voormid dags ten elf ureten huize van J. BERGERKastelein aan het Zand in de ZijpeOpenbare Verkooping van de te veld slaande ErwtenHaverGarst en Paarden- boonen van ongeveer 64 Bunders Landin den Anna Paulowna Polder. Breeder bij Biljetten omsehreven. Nadere informatiën zijn te bekomen bij den heer J. L. T. GRONEMAN aan het Zand in de Zijpe.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1856 | | pagina 3