WEEKBLAD van dün HELDER e\ het ïMEliWEDIEP. Vg<« htt BEKENDMAKING. 4 AUGUSTUS. JIs. 32. Dit Weekblad wordt eiken maandag-morgen uitge geven bij C. BAKKER Bz., te Nieuwediep. De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkantoren zijner woonplaats. MAANDAG ■e r 1856. VEERTIENDE JAARGANG. A DVERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den üitgever in te zendenuiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. De BURGEMEESTER der gemeente Helder, brengt bij deze, naar aanleiding eener ontvangene missive van den heer Luitenant Kolonel, garnizoens-kommandant alhier, ter openbare kennis, dat de Artillerie alhier in bezetting, practische schietoefeningen zal houden, op het strand, vermoedelijk aanvangende op Maandag den 18 dezer, en welke dagelijks, gedurende 5 a 4 dagen zul len worden voorlgezet, waardoor gedurende die oefeningen hel strand van af Kijkduin tot op eenen afstand van ongeveer 2000 ellen in eenc zuidelijke strekking onveilig wordt. Zullende er ge durende het vuren van een der duinen, en wel het meest in de nabijheid van Kijkduin een roode vlag geheschen worden. Wordende elk en een iegelijk ter voorkoming van ongelukken ernstig gewaarschuwd, zich niet in de nabijheid der voormelde punten te begeven. Helder, den 2 Augustus 1886. De Burgemeester voornoemd STAKMAN BOSSE. 1TXETJWSTIJDIITG-BIT. HELDER en NIEUWEDIEP, 2 Augustus 1856. Naar wij vernemen zullen de schoolonderwijzers van het Ode district dezer provincie in hunne algemeene vergadering, welke den 8 Augustus a.s. aan de Schagerbrug zal gehouden worden, het vijftigjarig bestaan van de schoolwet van 1806 met veel pleg- tigheid vieren. jl. Maandag middag werd alhier, in de nabijheid van de batterij Kaap Hoofd, eene executie-parade gehouden doorliet gar nizoen van de infanterie, artillerie en marine. Den ter dood veroordeelden kanonnier B. van Buurenwiens vonnis door den Koning in 20jarige tuchthuisstraf is veranderdwerd door den auditeur-militair zijne sententie en de koninklijke gratie voorge lezen, terwijl de manschappen een quarré vormden en eene groote menigte zich verdrong om den veroordeelde te zien. Na het voorlezen van zijn vonnis, werd hem de policiemuts afgenomen, de knoopen van het mouwvest afgesneden en een zwart lakensche muts op het hoofd gezet. Vervolgens geboeid werd hij door geregtsdienaars voor het front der krijgslieden heengeleid en regelregt naar de kantonnale gevangenis overgebragt tusschen eene patrouille van de infanterie en vergezeld door de terugkce- rende menigte, welke zich nu nog meer verdrong om den onge lukkige van nabij te zien en hem eene gift in de muts toe te werpen. Des anderen daags is hij per as, onder escorte van drie ge wapende dragonders, naar Schagen gebragt. Aldaar aangekomen, had een der dragonders, bij hel afstijgen van het paard, het ongeluk, dat zijn karabijn afging. De kogel vloog tegen de steenen en terug langs het been van een mans persoon rakelings voorbij het aangezigt van een meisje, dat daar door eene ernstige wonde heelt bekomen. Z. M. heeft den heer Mr. J. S. Lotsylid van de Eerste Kamer der Stateu-Generaal en burgemeester van Dordrecht met ingang van den lsten Augustus aanslaande, benoemd tol minister van marine, en tot directeur-generaal van marine, met ingang van den lsten Augustus aanslaande, den met dien dag tot kapitein ter zee bevorderden kapitein-luitenant ter zee B. G. Eschcr. Naar men verneemt is eindelijk ook een minister voor de zaken der R. K. eeredienst gevonden. De nieuwe titularis is de heer Mr. J. W.van Romunderaadsheer in het hof van Noord holland. Z. M. heeft de kapiteins ter zee IE. Stort en P. Sauvage pensioen verleend, met dankbetuiging voor hunne langdurige en goede dienstenden lande bewezen. Z. M. heeft bevorderd tot kapitein luitenants ter zee de luitenants ter zee le kl. JU. A. de Gelder en C. P. de Brauw en tot luitenants ter zee le kl. de luitenants ter zee 2e kl. jhr. F. E. von Weiier en G. II. Bakker. Tot ridders van de orde van den nederlandschen leeuw zijn door Z. M. benoemd de heeren GobiusBuys en Kroe/flui tenants ter zee 1ste klasse. Z. M. heeft benoemd bij het le regement vesting-artillerie, tot lsten luitenant den 2den luitenant jhr. II. J P. van der Wijck van hel corps. En bij het 6c regement infanterie tot lsten lui tenant den 2den luitenant K. F. A. van Eindevan het corps. Naar men verneemt, heeft de officier-machinist II. Hardes een buitenlandsch verlof van 5 jaren van het ministerie van marine verkregen om naar Japan te vertrekkenten einde aldaar omtrent het stoomwezen onderrigt. te geven. Naar men verzekert, zal die om zijne kundigheden zoo zeer geachte officier derwaarts vertrek ken met de schroefschooncrwelke voor rekening van hel japau- sche rijk te Amsterdam wordt gebouwd en in September aaiyA gereed moet zijn.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1856 | | pagina 1