WEEKBLAD vu den HELDER en bet MELWED1EP. M 34. iü tn 18 AUGUSTUS. MAANDAG 1TI B U S T IJ D 11T O 3 1T. ADVERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen, voor eiken regel meer IS centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. Dit Weekblad wordt eiken maandag-morgen uitge geven bij G. BAKKER Bz., te Nisuwediep. De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkantoren zijner woonplaats. VEERTIENDE JAARGANG. HELDER en NIEUWEDIEB16 Auguslus 1836. Ia de vergadering van den Gemeenteraad op Maandag den Hdcn Augustus 1856, waren afwezig de heereu MetzelaarLastdrager en Sevenhuijsen. De Burgemeester opende de vergadering en de aanteekeningen van het verhandelde in de vorige bijeenkomst werden gelezen en goedgekeurd. Na voorlezing van het eindverslag der commissie van rappor teurs, betrekkelijk hel onderzoek der rekening van de inkomsten en uitgaven der gemeente over 1834, werd het bedrag der ontvangsten vastgesteld op cene som van 112.97 en der uitgaven op eene som van »80898.565 Batig Saldo 15814.GO3 Ook werden de rekeningen en veiantwooidingen van het algemeen Weeshuis en het algemeen Armbestuur over 1855, goedgekeurd en bleek dat bij het Weeshuis de ontvangsten bedragen f 10094.95 en de uitgaven 9412.545 Saldo f 682.405 En bij het algemeen Armbestuur de ontvangsten f 14911.03 en de uitgaven »14584.52s Saldo 526.505 Aan Jacob Sevenhuijsen en Co. alhier, werd vrijdom van plaatselijke belasting verleend voor de turf en steenkolen ten be hoeve hunner zoutziederijlot hetzelfde bedrag als bij den rijks accijns toegestaan. Óp daarloe gedaan verzoek werd aan den hulponderwijzer P. Visser eervol ontslag verleend, terwijl de vacature van den on derwijzer D. C. Grinwerd vervuld door de benoeming van 31. Dauvillierwonende te Utrecht. Het suppletoir kohier der belasting op de honden, over hel eerste halfjaar 1856, werd tot. een bedrag van fo8 vastgesteld. Een adres van eenige handelaren of neringdoenden in turf, houdende bedenkingen tegen het afschaffen der tegenwoordige meting van turf bij tonning, wordt aangehouden tot de behande ling der begrooting voor 1857. Op voorstel van de commissie voor dc onderhoudswerken werd besloten, de zoogenaamde Ooslersloot, achter de huizen aan de westzijde van het Ilcldersch Kanaalonder nadere goedkeuring der vergadering, bij publieke aanbesteding, te dempen. Na de mededecliug van eenige ingekomen stukken werd de vergadering gesloten. De rederijkerskamer Olyinpia alhier vierde jl. woensdag het feest van haar tienjarig bestaan. De ruime zaal van Tivoli, met groen en vlaggen versierd, en prijkende met de namen van onze vaderlandsche dichters, was des avonds met een talrijk publiek bezet. Ten zeven ure werd de vergadering door den voorzitter met eene gepaste rede geopend, waarin door ZEd. kortelijk werd herinnerd, liet ontstaan der vereeniging en de wijze waarop zij verder haar bestaan had voortgezet. Na het houden van deze toe spraak was er muziek in den tuin tot achl uur. Nu werd de dramatische schels: een goede geest van A.J. de Buil op eene uitmuntende wijze voorgedragen. Dc Tombola voor dc dames wisselde deze voordragt al en gaf tevens eene aangename uitspan ning. De uitvoering van de dramatische schets: vanonder open van boven neer, van N. Donker, werd daarna met het meeste genoegen aangehoord. Inlusschen was de tuin fraai verlicht, en de heerlijke loonen der muziek lokten nu allen naar builen. Be gunstigd door het heerlijkste zomerweder, verschatte die avond ook daar een waar genot. Voor een oogenblik werd nog eens de aan dacht der aanwezigen in de zaal gevraagd. De werkende leden der kamer boden hunnen voorzitter een fraai geschenk in zilver aan, als een bewijs van hoogachting en erkentelijkheid voor dc wijze, waarop door ZEd. gedurende verscheidene jaren de belan gen der kamer waren behartigd. Verrast door dit onverwacht blijk van toegenegenheid, betuigde de voorzitter daarvoor zijnen harlelijken dank, en met den wensch, dal de kamer voortdurend bloeijen en in den bestendigen bijval der kunstlievende leden deelen moge, werd door ZEd. de vergadeiing gesloten. Het onverdeeld genoegen, dal deze feestviering schonk, zal zeker bij alle aanwezigen nog lang in aangename herinnering blijven. Jl. Zondag had de inwijding plaats van het nieuwe kerk- gebouw der Evangeliseh-Lulherscbe gemeente alhier, en Iegelijk j werd dc beroepen predikant JSlephanus in zijn lcci aarsambt l bevestigd, door den MelEerw. heer A. A. Meppenpredikant te 's Gravcnhagedie daartoe tot tekst had gekozen Hand. IX vs. 51. Des avonds aanvaardde de WelEcrw. heer Stephanus zijn dienst werk met eene toepasselijke rede, naar aauleiiliug van jl Cor. 1 vs. 24. Met groot genoegen werden beide godsdienstoefeningen door een talrijk gehoor bijgewoond. De Koning van België heeft het commandeurskruis Leopoldsorde toegekend aan den schout-bij-nacht Coerlzen1 inspecteur van het loodswezen in Nederland.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1856 | | pagina 1