FBITILtLSTOlT. Eene onderneming in het groot voor het ontvoeren van jonge dochters. In Silezie maakt de zijdeteelt groote vorderingen. Graaf Kisse- leff is benoemd lol russisch gezant te Parijs. De beijersche prins Adalberl is naar Spanje vertrokken om met de infante Amelia m den echt te treden. liet residenlieblad beweert, dat de I tweede kamer onder de parapluie des volks loopt. Acht Nieinv- Yorkers hebben door een zonnesteek bet leven verloren. De Curacao is buiten'dienst en bet élat-major op non-activiteit ge steld. Te Zalt-Bommel is een kind van 18 maanden in een meslkuil gesmoord; de moeder had het aan de dienstbode toe vertrouwd. Ken landbouwer te 's Gravezande verwacht eerstdaags zijn 29ste nakomeling. De koning van Pruissen heeft met ver scheidene ministers gearbeid. Te Schleiz (Pruissen) zijn ruim 500 huizen afgebrand. Te Parijs is een gruwelijke moord ge pleegd op een jong meisje. De grieksche troepen hebben ecne ontmoeting gehad met de rooversbenden. De postwagen van Namen is door 't overladen omgevallen5 passagiers gekwetst. Kermis te Amsterdam 8 20 Sept. Onder de gemeente Nijensoort zijn 40,000 pd. hooi door de vlammen verteerd. De gewigtigsle man van Frankrijk is gestorveneen paardenkoo- per van 297 ned. ponden. Oostenrijk heeft besloten vestingwerken aan te leggen op de sardinische grenzen. De proeven in N. Amerika en Engeland genomenom boomschors tot de fabrica tie vau papier te bezigen, zijn goed uitgevallen. In Mexico is een nieuwe constitutie gemaakt, naar 't model van die der Ver. St. De keizer van Oostenrijk heeft een groote gemzenjagt bijgewoond. Men verzekert, dat de min. van binnenl. zaken de adminis tratie van de jagt en visscherij aan zijn collega van justitie zal overdoen. Kolonel Lane is met Güü man Kansas binnengerukt. De hertog van Alba, zwager vau keizer Nap., is tot eerste burgemeester van Madrid benoemd. Rothschild laat in het park van Boulogne eene residentie bouwen, waaraan dagelijks 500 j menschen bezig zijn. Uit de diergaarde te Amsl. is een groote zwarte beer losgebroken en zwemmende in de gracht met bijlen j en stokken afgemaakt. Koningin Victoria beeft zich een fraaije uniform doen vervaardigen voor de inspecties. In Deventer is een J opperman in een brouwketel met heet water gevallen en aan de gevol- j gen overleden. De erfgroothertog vau Toskane slaat naar de hand van de zuster van Oostenrijks keizerin. De opvoering van den Fechter von Ravenna is in Rusland verboden. In het bemsche bovenland wemelt bet van vreemdelingen. De keizer van Frank rijk is van zijne badreis op de Tuilerien aangekomen, waar de keizerin hem wachtte. In de fransche straf kolonie van Cayenne is 4 der kolonisten aan de gele koorts bezweken. In de binnen landen van Rembang heeft een Javaan zijn opperhoofd vermoord. Te Winterswijk houdt men zich onledig met het opsporen eener steenkolenmijn. In Italië blijft de gisting aanhouden behalve in Sardinië. De raad der gem. Meppel heelt besloten om het vonder over liet mallegal niet weder te leggen. De koning van Denemarken is met zijn vrouw naar Bornholm ver trokken. De zuidzijde vau Sebastopol is nog onbewoond. Suzanna Evans, ecne londensche jonge jufvrouw en een liarer vriendinnen ontmoetten onlangs op eene wandeling in de stad eene belgische vrouw die hare vriendin scheen te kennen, en de meisjes op zeer vriendschappelijken toon uilnoodigde, baar naar twee of drie jonge meisjes als zij, en die in Lamberstrcet woonden, te vergezellen. Zij stemden hierin toe, en stegen met de vrouw in eene cap, die haar naar gemelde straat reed, waar zij op de tweede verdieping aan twee jonge dames werden voorgesteld. Het huis en de vrouwen bevielen Suzanna niet, en zij gaf haar levendig verlangen te kennen om te vertrekkendoch werd daarin door de vrouw verhinderd, die haar deed blijven dineren. De twee nieuwe kennissen deelden haar toen mededat zij den vol genden morgen naar Hamburg vertrokken, waar zij een prachtig verblijf hadden en in grooten stijl woondengouden horologies juweelen droegen en hunne ouders niet alleen het noodige, maar zelfs de genietingen van den rijkdom verschaffen konden. Hoe meer Suzanne verlangde te vertrekken, des te meer drongen zij bij haar aan om te blijven, en eindelijk kregen zij hel zoover, dal zijna een vruchlelooze poging óm het huis te verlaten zich ter ruste begaf. Des morgens hoorde men reeds zeer vroeg veel gerucht in huis; men plaatste haar ijlings in een cap, met de twee meisjes, aan wie men haar had voorgesteld, en bragl haar aan boord eener stoomboot. Al deze bijzonderheden werden den ougclukkigcn vader medegedeeld, door bare vriendin, wie bet gelukt was liet huis te ontkomen. Deze haastte zich het voorgevallene aan de overheid mede te doelen, welke terstond twee politiebeambten per stoomboot naar Hamburg deed vertrekken om het koste wat het wilde, bel meisje bij hare ouders terug te brengen. Tc Hamburg ontscheept, vonden zij bet meisje onder de hoede der overheid, maar zagen ook dat de belgische vrouw vast beslo ten was, hare prooi te behouden, ondanks de tusschenkonisl der politie, en dal zij reeds eene formele verbindlenis had aangegaan. Om meerder kracht aan de plaatselijke politie te gevenwaarmede zij op goeden voet scheen te slaanbeschuldigde zij het meisje, hare ouders 5 (f GO) ontstolen te hebbenen maakte gewag van een brief, dien zij bij zich bad, maar welker inhoud bare eerlijkheid het minst niet in verdenking kon brengen. Toen de politiebeambten verklaarden, dat deze beschuldiging een ellendige logen was, hoorde men hen niet dan met een ongeloovig gezigl aan; zij slaagden er niettemin in, hunne zeudig geluk kig te volbrengen en het meisje met de eerste de beste" gelegen heid naar Londen terug te brengen. liet meisje dat aldus door de tijdige lusschcukomst van de londensche magistraal van wisse eilende en ondergang gered werdbeklaagde zich zeer over de onbetamelijkheid vaneen persoon, die, naar men zeide, de ge neesheer was, belast niet het onderzoek van alle meisjes, die deze ellendige vrouw aanbragl. Men vernam weldra dat er nog meer verwacht werden, en dat dit stelsel op groote schaal werd toegepast. De toestand van ecnige engelsche meisjes, die ondanks zich zelve daar gehouden werden, en welke weder bij hare familie wenschlen te komenmoest ieders hart met mededoogen vervullen. De londensche overheid verzekerde dan ookdat alle maatregelen zouden genomen worden, om spoedig den schandelijkst en handel, dien men zich denken kante doen ophoudenof voor het minst ernstige beletselen in den weg te stellen. Hoe men in Amerika een redacteur aanbeveelt, bewijst de volgende aankondiging in den American Banner, een in Missisippi verschijnend, aan den heer Herrict Prevel tocbehoorend dagblad: «M ij hebben het genoegen aan de lezers van den American Banner mede te declcu, dat de heer John T. Smilh een bekwaam auteur en een ijverig Amerikaan, die sedert 14 jaren met de drukpers van Missisippi in betrekking staat, hel politiek gedeelte van ons blad gedurende de verkiezing vau eencn president zal redigeren. De heer Smilh heeft, ofschoon hij een bijzonder be leefd en voorkomend gentleman is, reeds vijf tweegevechten ge had en in elk daarvan zijn tegenpartij gedood. Behalve een alge- meenen voorraad van politieke kennis en zijnen ijver voor de zaak, brengt bij bij de verkiezing nog mede twee Bovvicmcsseneen van Scharpe s buksentwee pistolen met 6 loopen en verscheidene stokken en knuppels, van een paar ijzeren vuisten niet te spreken. Wij verzoeken den journalisten een gunstig onthaal voor den heer Smilh. P. S. De heer Smilh draagt een ruwe bakkebaard en een dui

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1856 | | pagina 3