WEEKBLAD van den 35. 1856. ÜET f AANBESTEDING. MAANDAG 25 AUGUSTUS. ITI E U 77 S T IJ D 11T g 3 1T. Dit Weekblad wordt eiken maandag-morgen uitge geven bij G. BAKKER Bz., te Nieuicediep. De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkantoren zijner woonplaats. VEERT IE NDE J AARGANG. ADVERTENTIES gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zendenuiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen, voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Helder, zijn voornemens onder nadere goedkeuring van den Gemeenteraad, op Maandag den 8sten September 1850, des namiddags ten één ure, aan het Raadhuis der gemeente, in het openbaar, alleen bij inschrijving, aanlebesteden 1. Het onderhoud der Rij- en Voelslraten van de Gemeente voor den tijd van zes achtereenvolgende jaren. 2. Het verlengen van den Sleiger tegenover de woning van Weduwe Jde Beurs aan het Heldcrsch Kanaal. 3. Het maken van een riool aan den Helder, en ten 4. Het dempen der zoogenaamde Oostgrootesloot aan de zuidzijde van het Helderscli Kanaal. Alles met bijlevering der daartoe benoodigde materialen. De bestekken en voorwaardenwaarop deze aanbestedingen zul len worden gedaanliggen van heden af, op de gewone kantoor uren, ter lezing aan de Secretarie der gemeente, terwijl op Vrijdag den 5den September 1856, des voormiddags ten 9 ure, de noodige aanwijzing in loco zal worden gedaan door den Plaat selijken Opzigter J. BORST Wz.bij wien inmiddels nadere inlichtingen te bekomen zijn. Helder, den 25 Augustus 1856. Burgemeester en Wethouders voornoemd STAKMAN BOSSEBurgemeester. L. VERHEIJSecretaris. HELDER en NIEUWEDIEP, 23 Augustus 1856. Ingezetenen der gemeente Helder, die genegen zijn voor eigen rekening eene PONT aan te leggen over het Hcldersch Kanaal, in de nabijheid der nieuwe Evang. Luthersche Kerk, zullen daarvan, ter verkrijging van de vcrcischle vergunningaangifte kunnen doen bij den Burgemeester der gemeente. Bij koninklijk besluit van den '15 dezer, is de luitenant ter zee 2e klasse titulair P. M. Brutel de la Rivieremet den lsten Oclober aanslaande benoemd en aangesteld tot leeraar in de wis-natuur- en werktuigkunde bij de inrigling lot opleiding der adelborsten bij 's Rijks zeemagt alhier. Bij koninklijk besluit van den 15 dezer, wordt de luitenant ter zee 2e klasse A. grave van Limburg Sliruinmet den laatsten October aanslaande, op zijn verzoek, eervol uit 's Rijks zeedienst ontslagen. De vice-admiraal sir G. Seymonropper-kommandant te Portsmouth, heeft jl. zaturdag het te Spithead liggende neder- landsche oorlogsfregat de Ruiter bezocht, waar hij met alle be hoorlijke eerhewijzingen werd ontvangen. Maandag jl. heeft genoemde vice-admiraal de bevelhebbers der bij Spilhead voor anker liggende nedcrlandsche en sardiuische oorlogschepen feestelijk onthaald. De berlijnsche bladen dceleu eene opgave mede van den tegenwoordigen stand der pruisische marine, welke volgens die opgave in het begin dezes jaars bestond uit: twee fregatten, van 48 en 58 stukkende Geflon (op de Denen veroverd) en de Thelis in Engeland aangekocht; twee stoomkorvetten van 12 stukken, Danlzig en Barbarossa (beide uit de duitsche rijksvloot aangekocht) de zcilkorvet Amazone, een oefeningsvaartuigtwee schooners, 56 kanonneeibooten en 6 kauouueerjollen. In aanbouw zijn twee schroefstoomkorvelten. Een brief uit Alexandrie dd. 9 Aug. behelst onder anderen het volgendeZijne Hoogheid heeft onlangs een drommedarissen regement gevormd, waarvan hij veel werk maakt. Het is 800 man en 400 drommedarissen sterk (2 man op elk dier) en moet den Onderkoning overal waar hij zich begeeft volgen. In de vorige week door een fransch koopman op diens buitenverblijf ter maaltijd genoodigdging hij met al zijne drommedarissen derwaarts. Wie zal zeggen welk eene verwoesting deze gasten in de velden en tuinen des gaslhcers hebben aangerigl. Eene verschrikkelijke ramp is de feestvreugde in België komen storen. In den avond van den 17 dezer kostte een spoor weg-ongeluk aan eenige menschen het leven, terwijl veel anderen min of meer ernstig werden gewond. De trein van Antwerpen naar Gent vertrok ten 8 ure gesleept door twee locomotieven en minstens 600 personen vervoerende. Tot Blokdijk, tusscheu Antwerpen en Zwijndrecht, ging alles in de beste orde, doch op dat punt ge raakten de beide locomotieven uil het spoor, ten gevolge van een beletsel, dat zich op den weg bevond. Dit beletsel was eemkne- beest. De eerste rijtuigen zijn op de locomotieven eovafieu en

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1856 | | pagina 1