WEEKBLAD van den HELDER en het NIEUWEDIEP. Jfë. 38. 1856. KENNISGEVING. BEKENDMAKING. AANBESTEDING. MAANDAG 15 SEPTEMBER. 1TI S "J ir S T IJ D 11T 3 3 1T. Dit Weekblad wordt eiken maandag-morgen uitge geven bij G. BAKKER Bz.te Nieuwediep, De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkantoren zijner woonplaats. VEERTIENDE JAARGANG. A DVERTENT1EN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zendenuiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centeu, voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. De BURGEMEESTER der gemeente Helder, brengtterkennisse van de ingezelenendat in de eerste dagen der volgende week, door middel van een gesloten bus, eene inzameling van liefdegif ten langs de buizen zal worden gedaantot leniging van den nood der overgebleven slagtoffers bij de rampen die bel eiland Groot Sangir in Nederlandsch Indie, hebben getroffenen waar- j' van de bijzonderheden zijn te lezen in de Staats-Couraut van den 1 sten dezer maand. Uithoofde van den deerniswaardigen toestand waarin de overgc bleven bevolking van dat eiland is geraaktvertrouwt de onderge- teekende, dat de ingezetenen ook nu gaarne iels tot verzachting van bet lot dier hulpbehoevende bevolking zullen willen bijdragen. Helder, den 11 September 1856. De Burgemeester voornoemd STAKMAN BOSSE. De BURGEMEESTER der gemeente Helder, maakt bij deze aan alle de daarbij belanghebbenden bekend, dat de voljaars-paienibladen over de dienst van 1856/57, aan de Secretarie der gemeente te bekomen zijn van Maandag den 15den tot Dingsdag den 25steu dezer maand, van des morgens 9 tot 1 en des namiddags van 4 tot 6 ure, den invallenden zondag uitgezonderd. Helder, den 15 September Ï856. De Burgemeester voornoemd STAKMAN BüSSE. Op Donderdag den 23 September 1856, des namiddags ten 2| ure, zal, onder nadere approbatie door den Commissaris des Ko- nings in de Provincie Noordholland, of bij deszelfsafwezen, door een der Leden van de gedeputeerde Stalen iii bijzijn van den heer Hoofd ingenieur van den Waterstaat, aan het gouvernements gebouw in de St. Jausstraat te Haarlemvoor rekening van kerkvoogden worden aanbesteed: Het ainoveren der bestaande en bet bouwen van eene nieuwe Pastorij voor de Hervormde gemeente van Oudendijk. Deze aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod. Het bestek waarnaar deze aanbesteding zal plaats hebben, zal boven en belialven aan bet gouvernementsgebouw Ie Haarlem bij kerkvoogden te Oudendijk en op het raadhuis aldaar, op de gewone plaatsen ter lezing worden gelegd. Zullende vijf dagen vóór den dag der aanbesteding en alzoo op Zalurdag den 20 September aanslaande door den lieer civiel Inge nieur II. Linse te Hoorn de noodige aanwijzing worden gedaan, bij wien even als bij kerkvoogden, de vereischle inlichtingen te bekomen zijn. HELDER en NIEUWEDIEP, 15 September 1856. In de zitting van den Gemeenteraad op jl. dingsdag den 9 dezer was afwezig de heer Jvan Herwerden. De Burgemeester opende de vergadering en de notulen der voor gaande werden gelezen en goedgekeurd. Door Btirgcmcesler en Wethouders werd aangeboden de begroo- ting der plaatselijke inkomsten en uitgaven voor bet jaar 1857, vergezeld van de noodige inlichtingen en bescheiden, en besloten, dezelve, bij openbare kennisgeving, op de secretarie der gemeente voor ieder ter lezing neerteleggen en tegen betaling der kosten, algemeen verkrijgbaar te stellen. Tot voorloopig onderzoek dezer begrooting splitste zich de ver gadering in drie commissien, onder voorzitting van den Burge meester en de beide Wethouders. Tot leden der le commissie werden benoemd, de hoeren Ila- remakerSchoon, Verweijde en van Herwerden; tol die der 2e commissie, de heeren lieeringhLastdragerJanzen en j Sevenhuijsenen tot die der 5e commissie, de lieeren Bakker BeetsMetzelaar en van Kelckhoven. De zittingen dezer com missien werden bepaald op 2225 en 24 dezer maand. Op verzoek van den kerkeraad der Evaug. Lulhersche Gemeente alhier, werd aan die gemeente, in evenredigheid van helgeeu aan andere kerkbesturen is toegestaan, eene toelage verleend van f 10 voor het verleenen van zitplaatsen aan heeren officieren der marine en liet garnizoen. De weger en brander van het slagtvee C. de Boer, werd bij vernieuwing aangesteld tot ambtenaar voor de afgifte van plaat selijke biljetten van in-, uit-, door- en vervoer, ouder bepaling dat hij zijne woning, zoo na mogelijk, zal moeten vcsjj nabijheid van bet kantoor waar hij zijne zittingen hoi

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1856 | | pagina 1