Hg DIENA PR1NSELOO. Op voorstel van het dagelijkseh bestuur werd beslotenonder zekere voorwaarden aan C. Belhlehem vergunning te verlceuen, tot het aanleggen eener pont tot overzetting van personen over hel Heldcrsche Kanaalin de nabijheid der Evang. Lulhersche Kerk. De Voorzitter deed mededeeling nopens een onderzoek omtrent den staat der gronden de Nieuwst ad genaamd, in verband tot den door hel Gemeentebestuur gcvraagdeu onderhandschen verkoop en de waarde dier gronden bij overdragt aan de gemeente. Het voorstel te dezer zake door Burgemeester en Wethouders gedaan, werd met eenparige stemmen aangenomen. Aangezien door de Begering thans een terrein lot hel bouwen eener fabriek voor de verlichting der gemeente door middel van gas, nabij de Nieuwstad zoude worden afgestaan, werd, na ge- houdene beraadslaging, besloten, Burgemeester en Wethouders te inagtigenoinna verkregene goedkeuring van Hecrcn Gedepu- rcerde Slaten, overtegaan lot eene onderhandsche aanbesteding dier verlichting en daartoe een contract te sluiten met de heereu D. A. Schretlin Sp Co nip.fabriekanten te Leijden. Op voorstel van Burgemeester en Wethouders, werden goedge keurd de op den 8 dezer gehoudeue aanbestedingen van de na volgende werken a. Het onderhouden der rij- en voetstraten van de gemeente voor den tijd van zes jaren, voor de som van 21600, aange nomen door JE. Janzen. b. Hel verlengen van een steiger aan het Heldersch Kanaal voor de som van 2717, aangenomen door C. Venni/c. c. Het maken van een steenen riool aan den Helder, voor de som van f 519, aangenomen door H. J. Hippensen d. Het dempen der Ooslgrootslootaan de zuidzijde van het Heldersch Kanaal, voor de som van /"1300, aangenomen door J. E. Jan zen. Naar aanleiding eener missive van de commissie van plaatselijk schoolloevoorzigt alhier, werd besloten, de vacante hulponderwij zers betrekking op de school van den heer II. Daaruhoawcr tijdelijk opledragen aan den kweekeling Jan Kosterop eene beiooning van f 150 per jaar. Werd besloten eeuige voor militaire fournituren onbruikbare beddelakens en dekens, ten dienste van de behoefligen, tol de administratie van hel burgelijk armbestuur bchoorende, afteslaan. Na de voorlezing eener missive van het bestuur der Pi oor der Zeil- en Roeivereenitjing Ier dezer plaatsewaarbij van de op- rigling dezer vereenigiug werd kennis gegeven, besloot de verga dering voor de in dit jaar te houden wedstrijd eene toelage uit de gemeentekas te verleenen, ten bedrage van /"100. Een verzoek van den veerschipper S. Buis te Wielingen, om de toelage van f 100, tot instandhouding van zijn veer, welke hem slechts voor 2 jaren is toegekend, voortdurend te blijven be houden, werd, met 10 legen 2 stemmen, afgewezen, terwijl zich twee leden aan de stemming onthielden. Voorts werden eenige ingekomeuc stukken medegedeeld en daarna de vergadering gesloten. Op den 8 Sept den dag waarop de schutters van Texel nu 21 jaren gele den uit Noordbraband terugkeerden, verzamelden de in 1830 tot 1835 uitge trokken schutters van dit eiland zich op het gemeentehuis aan den Burg, in bijzijn van het bestuur en eunige genoodigden. Nadat allen bijeen waren geko menwerd door eene commissie van 4 oude korporaals uit de schutters, de heer J. L. Kikkert, destijds vrijwilliger en 2e luit. bij de comp. schutters van Texel, thans lid der prov. st.uitgenoodigd op het gemeentebuis te komen. Onmiddelijk daarop verschenen, rigtte de korp. J. Wuis, namens de schutters van Texel, tot den voormaligen luit. eene hartelijke aanspraak en overhandigde ZE. een cadeau in zilver met eene toepasselijke inscriptie voorzien, als een bewijs van hoogachting en tot aandenken aan den gemeenschappelijken diensttijd. De heer Kikkert betuigde zijne erkentelijkheid voor dit bewijs van hoogachting en belangstelling. Na eenigen tijd op het gemeentehuis vertoefd te hehbenvereenigden zich de schutters en allen die da bijeenkomst hadden bijgewoonddoor den heer Kikkert uitgenoodigd, tegen 6 ure des avonds in het logement de Lindeboom, alwaar zij als oude kameraden en wapenbroedershet overige gedeelte van den dag vriend schappelijk in de versierde zaal doorbragten. De illuminatie van het logement de Lindeboom met 250 lampions strekte tot opluistering van het feestterwijl de uitvoering van muziekstukken door het gezelschap Vriendschap en Toonkunst van de gem. Helder de feestvreugde verhoogde. BURGERLIJKE STAND. Van 6 '15 September 1856. GEHUWD: Geene. BEVALLENG. Graaf geli. Friskus Z. J. Deus geb. Sin- jewel D. G. van Zoonen geb. Jes Z. T. Goos geb. Dege- ling D. G. Gomesgcb. de Waard D. J. Franke geb Kikkert Z. A. Koch geb. Quak Z. T. van Leeuwen geb. Dekker Z. Levenloos aangegeven 5. OVEBLEDENJ. M. Haverkamp 14 j. II. Steenman 58 j. 3EME1TÖDE BEHIG-TEÏT. Eene rcnleniersche te Oenkerk (Friesl.) is door 5 gewapende per sonen van geld en kostbaarheden beroofd. De onderkoning van Egypte wordt te Konstantinopel verwacht. De fransche min. van landbouw beeft de wilde kastanjes tot het maken van stijfsel aanbevolen. Uit Parijs zijn 2 kassiers van de noord, spoorw. maatsch. aan de baal met 1,800,000 fr. Onder de gemeente Slcdum is eene boerenmeid door twee mannen aangegrepen en op eene gruwelijke wijze onteerd. Een waarnemer in Rusland heelt opgemerkt, dat de kikvorschea zich gedurende hel heerschen der cholera zelden doen hooren. De speelbank op Helgoland is op hoog bevel plotseling gesloten. In het koningrijk der beide Sicilicu worden belangrijke maatregelen van defensie genomen. De bevolking van Parijs is tot 1,178.262 inw. geklommen. De groote heer heeft eene revue gehouden over de egyptische troepen. Z. M. beeft den min. van oorlog, baron Forslner van Dambenoy, benoemd tot ridder ,der orde van den nederl. leeuw met het groot kruis. De min. van builenl. z. heeft op zijn buitenverblijf een groot diplomatiek diner gegeven. Generaal Cass heeft in eene buitengewone zitting van liet congres der unie verklaard, dat de dagen der noord-amerik. republiek geteld zijn. In de prov. Santa Fe heelt Juan Lopez den gouverneur verdrongen eu de teugels der regering in handen genomen. De krooning van keizer Alexan- der heeft met buitengewone pracht en onder begunstiging van het schoonste weder plaats gehad. Wegens de vijandige houding van het grieksche leger heeft de fransche adm. versterking aangevraagd. AD7SETB1TTIS1T. VIJFENTWINTIG-JARIGE ECHTVEREENIGING Hl van «H® F. VAN DEK BEN O-<51 en Njeewediep 14 September 1856. Heden beviel voorspoedig van een' welgeschapen ZOON JOH. CATH. PRINS, geliefde Echtgenoot van Noord-Sciioewen N. J. LEIJER, 11 September 1856. Opz. van Marit. Werken. BS?" De Weduwe D. BERGHUIJS, Handelaresse in Wijnen en Steenkolen, aan het Nieuwediepvraagt een bekwa men KNECHT, goed kunnende lezen en schrijven.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1856 | | pagina 2