VERGADERING meen en positief Christendomeven als of het eerste het laatste buitensloot, wat wij die in onzen naam en in naam van zoo velenals ernstig en gemoedelijk op de scholen algemeen en christelijk onderwijs verlangen, ten sterkste ontkennen." BURGERLIJKE STAND. Van 8 11 October 1856. GEHUWDH. Daarnhouwer en G. Borst. H. Wilner en W. Visser. A. Potter en P. Woordeloos. F. van Thefelen en J. Mensen. M. II. van de Leemkolk en F. W. E. Matlhij- sen. A. Nicpoth en A. J. de Jong. W. Ran en E. Jager. BEVALLEN: M. Klees geb. Felex Z. M. Dienst geb. Schenkels Z. V. Bras geb. Muije D. N. Mooij geb. Visser Z. P. Leijen geb. de Graaf Z E. Suhrengcb. Iloogerheijde Z. M. ter Beek geb. Witte Z. T. Hemelrijk geb. Blom J. van der Wiele geb. Gomes D. M. E. Brutel de la Rivière geb. Schonenberg D. H. Vader geb. Nagelhout Z. N. Boon geb. Bakker D. J. Bak Z. Levenloos aangegeven 5. OVERLEDENP. Goes 58 j. R. Bos 4 m. P. Arends 31 j. C. J. Oele 54 j. Ambtshalve ingeschreven 2. GBME1TÖDE BBBISÏEÏT. De commiezen van de 5de en 4de kl. hebben ƒ60 opslag be komen. De grieksche wetgevers hebben een wetsontwerp aan geboden tot veredeling der olijfboomen. Keizer Napoleon heeft een brief van 8 pagina's aan koningin Isabella geschreven. In Montenegro is een wapenstilstand gesloten. Te Varna zijn op verscheidene plaatsen de fortificatiën door hevige stortregens ineen gestort. Omer-pacha is in ongenade gevallen en met een maandelijksch pensioen van 50,000 piasters afgescheept. De hertogin van Orleans heeft 4 weken de zwavelbaden van Stachcl- berg gebruikt met goed succes. Het garnizoen van Parijs zal versterkt wordenmen vreest voor ernstige wanordeer zijn 200 zamenzweerders gevangen genomen. In Kansas hebben de voorstanders der slavernij in een gevecht tegen de afschaffers het onderspit gedolven. De licrigten uit Friesland gewagen van menigvuldige dieverijen. In China wordt de oorlog met afwis selend geluk voortgezet. De keizer van Japan heeft de havens Nagasaki en Hakodadie voor europesche schepen geopend. De 231ste staatsloterij zal den 27 Oct. geopend worden en bestaan uit 10000 prijzen en 10000 nieten. De sultan heeft de ridder orde van den kousenband ontvangen. De cngelsche dagbladen verzekeren, dat de koning van Napels gedwongen zal worden te abdiceren. De n. amerikaansche couranten zijn opgevuld met verslagen van meetingsoptogten enz. ter zake van de naderende verkiezing van een president De verbannen maarschalk Narvaez is met permissie te Madrid aangekomen.De ministeriële bladen van Athene voeren een hevigen toon tegen de wcstersche mogend heden en klagendat zij in Griekenland eene ondragelijke dwin gelandij uitoefenen. Pélissier wordt op een feestmaal te Dublin verwacht. Te Moskau heerscht de typhus. De wervingen voor de napelsche krijgsdienst worden in Zwitserland op groole schaal gedreven. De redacteurs der franschc dagbladen zijn uitgenoodigd zich met omzigligheid uit te laten over de financiële crisis. Keizer Alexander heeft den 4den dezer zijn inlogt te Pelersburg gedaan. Maaneclips maandag den 13deudes avonds van 9 nur 45 min. tot des nachts 12 uur 51 min. De graaf de Morny kan het russische klimaat niet goed verdragen en zal binnen eene maand repatriëren. De schach van Perzie heeft nabij zijn paleis te Teheran eene militaire school opgerigt. De koning heeft aan de Willemskerk te 's Gravenhage een prachtigen preekstoel en zilver voor 't nachtmaal geschonken. Te Bergen op Zoom heeft een jongeling van 21 jaren de koorts met jenever afgedronken, zijnde aan de gevolgen bezweken.In de residentie heeft eene vrouw eene hoedendooswaarin een pas doodgeboren kindje, heimelijk in een boschje neergelegd; de policie doet on derzoek. In Koustantinopcl is eene burgerlijke stand ingevoerd. Te Haarlem zijn verschillende valsche guldens in omloop ge- bragt, kenbaar aan den doffen klank en blaauwe kleur. Het landgoed de Scheer, vroeger verkocht voor ƒ55,000, is nu in andere handen overgegaan voor ƒ560,000. De Singapore Free Press behelst klagten over de nederl. autoriteiten in Indie In Groolbrillanje en Ierland bestaan 10498 postkantoren. TeOld Calabar hebben de inlanders een scheepskapitein mishandeld. De ooslenr. aartshert. Albrecht is met zijn rijtuig omgevallen en aan den voet gekwetst. In Napels zijn de batterijen der haven in staat van defensie gebragt. Het russische rijk bevat thans eene bevolking van 65000000 zielen. De keizer van Frankrijk heeft eene groote revue gehouden in presentie van de keizerin en den kroonprins. Het Marcus-paleis te Venetie is verhuurd voor 4000 fr. per dag. De stad Galacz is door 4000 Oostenrijkers plotseling bezet. Zeker gelukzoeker, die met zijne in zijde, bont en fluweel ge- kleede vrouw en dochter in het rijtuig stapte, zeide tot een dag- looner, die juist in den kelder bezig was kolen te scheppen: »Jan als je geen jenever gedronken hadzoudt ge nu ook in een koets kunnen rijdenwant alleen dit kan een man van uwe opvoeding en talenten beletten rijk te worden." Hierin bebt ge volkomen gelijk," was het antwoord, en als gij geen jenever verkocht en mij en anderen aan den drank gebragt hadt, dan hadt gij nu mijn koetsier kunnen zijn, want jenever verkoopen is hel eenige waar mede ge ooit een cent gewonnen hebt." van den RAAD, op Bingsdag den 14 October 1856, des avonds ten 7 ure. AD TE B. T E 1T IE 1T. Bevallen van eene DOCHTERM. E. BRUTEL de la RIVIÈRE, geb. SCHORRENBERG. Willemsoord, den 8 October 1856. Door verandering van woonplaats zalvan af wA4— Maandag den 15 October aanstaande, de WINKEL van L. J. T. SCHILLING geheel worden UITVERKOCHT, tegen fabrieksprijzen. Wordende tevens het HUIS te HUUR aangeboden, te bevragen bij hem zeiven. ATTENTIE. Voor eene gevestigde en reeds uitgebreide Begrafenis- maatschappijwordt ter verdere uitbreiding, voor den HELDER en OMSTREKEN, ÉÉN CORRESPONDENT en eenige AGENTEN gevraagd. De Correspondent staat aan het hoofd van zijn ressorten is ook vooral belast met het aanstellen van de noodige Agentenzij die door hunne rclatiën hiertoe de geschiksle gelegenheid hebben zullen de voorkeur genieten. Aanvragen in den loop van 8 dagen met franco eigenhandig geschrevene brie ven met opgave van maatschappelijke betrekking en met duidelijke vermelding of men voor Correspondent of Agent verlangt werkzaam te zijn, Lelt. 00., bij den Uitgever van dit Weekblad.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1856 | | pagina 3