dag wilde hij nog steeds drinken, maar kon niet meer; men moest hem de flesch met geweld uit liet bed nemenen terwijl bij naar water vroeg gaf bij den geest. Hij was 43 jaar oud en vroeger in militaire dienst. Bij de opening van de jagt in dit jaar had onlangs een zon derling voorval plaats. Zekere Nimrod was, wij weten niet zoo handig of zoo onhandig om een ouden advocaat, die zich in bet boseh van Versailles wilde ophangen, in plaats van wild, in den schouder te treffen. De hoop op een regt voordeelig proces, welke den ouden advocaat waarschijnlijk reeds lang ontbrak, deed bij hem alle gedachten aan zelfmoord verdwijnen en in plaats van den advokaat is nu de zaak li a n g e u d e. liet schijnt zekerdat franschc oorlogschepen in de turksche hoofdstad verwacht worden, daar reeds de aanneming der levens middelen daarvoor den 8sten op de kanselarij van het fransche ge zantschap heeft plaats gehad. De terugkomst der Fransehen schijnt veel ongerustheid bij de turksche ministers Ie verwekken en niet zonder reden, daar zij zich wegens talloozemoeijelijkhedenwelke zij zich wegens hunne aanmatigingen, kuiperijen en kwade trouw op den hals gehaald hebben, in een zeer nelcligeu toestand be vinden. Zekere handelsbediendeJoseph Crinobeijersch onderdaan, is op 50 Augustus jl.plotseling vertrokken uit het hotel du Louvre te Parijs, alwaar hij logeerde, in handen van den juwelier Dobbé edelgesteenten van eene aanzienlijke waarde achterlatende, welke hij voor een geringen prijs te koop had aangeboden en omtrent welker regtmalig bezit hij geenc aannemelijke opgaven kon doen. De bedoelde edelgesteenten bestaan ineen gouden geëmailleerd bracelet, waarop een vrouwenportret, met brillanten omringd, en twee bloemen van brillanten, robijnen en smarag den, geschikt voor een diadeem. UitWiesbaden worden ontzettende tijdingen bevestigd, wier oorsprong in de speelholen te zoeken is. Terwijl zeker logement houder met een persoon, die aan de speelbank al zijn geld ver loren had, eene reis naar diens woonplaats, Dusscldorf, deed, om daar voldoening van zijne vordering te bekomen, bragl een ander vreemdeling uit Parijs, die sedert maanden in zijn logement verblijf hield, zich op zijne kamer om het. leven. Ook hij had alles aan de groene tafel verloren, en behalve eene zeer slechte garde-robe liet hij niets anders na dan eenige zoogenaamde poin- teerkaarten. Voorts verhaalt men, dat een derde vreemdeling se dert eenige dagenmet achterlating van aanzienlijke schulden spoorloos verdwenen is, en dat eindelijk een Franschman, die geruimen tijd bij een koopman aldaar gewoond had, na het wei nige, dat hem nog overgebleven was, naar de homburger bank gebragt te hebben, in de nabijheid dier badplaats een einde aan zijn leven gemaakt heeft. Het aantal personen, die, door hel spel van alle middelen beroofdin den armocdigsten toestand rondzwervenis bovendien zeer grootdaaronder bevinden zich velen, die tot de aanzienlijkste familiën bchooren. Te Worcestcr heeft de ontdekking eener poging tot ver giftiging van vier getuigen in eene regtszaak groote ontsteltenis verwekt. De zaak heeft zich in de volgende omstandigheden toege dragen. De sergeant Marriot en de soldaat Barmbeide van het 52ste regement, en een koetsier, H. Tripper genaamd, zijn, benevens anderen, aangeklaagd van een oud gepensionneerdein het dorp Ilempsey woonachtig, 14 p. st. ontstolen te hebbenen moesten daarvoor eerlang voor de assises te Worceslcr Ie regt staan. De vier getuigen kwamen dingsdag aan en ontvingen in eene herberg het bezoek van Tripper, die voorloopigonder borg- togt ontslagen was. Heimelijk liet deze bij een droogist 45 greinen opium koopen, om daarmede, naar hij voorgaf, een paard te vergiftigen. Zoodra hij in het bezit van dit bedwelmend middel was, schijnt hij het in eene kruik met ale uitgestort te hebben, die de getuigen besteld hadden. Drie hunner dronken zonder den minsten argwaanmaar zoodra de vierde het glas aan den mond gezet had, trof hem de bittere smaak en riep hij uit dal er zeker iels in de ale moest geworpen zijn. Nu kregen ook de overigen achterdocht, het koopen van den opium kwam aan den dag, en de aanklagt volgde. Inlusschen liggen de drie getuigen ernstig ziek. Dezer dagen hield een rijtuig te Lyon aan den spoorweg op. Een zeeman klom er uit, die een menschelijk ligchaam zonder armen of beeuen op zijne armen droeg. De ongelukkige, Baruel genaamd was geboortig van St. Etienne en in 1849 naar Cali- foriiie vertrokken. De uitbarsting van een mijn had hem hoog in de lucht opgeworpen en bij zijn nederkomen bleek het, dat beide armen en beenen moesten afgezet worden. Hij stond die vreeselijke kunstbewerking moedig en gelukkig door. Sedert heeft die zeeman zich geheel dien ougelukkigen toegewijd. Hij heeft, 1 zoo men zegt, een fortuin van 200,000 francs uit Califoriiie me- degebragt en gaat zich met zijn oppasserwiens toekomst hij ver zekerd heeft, te St. Etienne vestigen. Men herinnert zich dat in het begin dezes jaarsmet me dewerking van liet engelsche gouvernement, een togt van de noordkust van Nieuw-Holland naar het onbekende binnenland on dernomen is met de hoop om in het binnenste van dat werelddeel vruchtbare en rijke landstreken te vinden, alwaar nieuwe woon plaatsen voor landverhuizers en een nieuw tooneel voor 's menschen bedrijvigheid gevestigd zou kunnen worden. Die hoop is, volgens de thans in Engeland ontvangen beriglenaanvankelijk te leur gesteld: de heer Grcgory, het hoofd der wetenschappelijke expe ditie, is met zijn reisgezelschap honderde mijlen zuidwestwaarts getrokken, maar heeft er een barre zandwoestijn rondom een groot meer van zout water gevonden. Hij gaf evenwel de hoop niet op en zou nu in eene andere rigling het binnenland gaan onderzoeken. Van de zijde der inboorlingen had hij steeds eene zeer goede bejegening ondervonden. De vruchten, welke deze logt voor de wetenschap opgeleverd heeft, zullen eerlang open baar gemaakt worden. Het Journal de Constanlinople, een onderhandsch orgaan der porte, zegt in zijn nomnter van den loden dezer: Daar de van Ruslands zijde opgerezen moeijelijkheden betreffende het bezit van Bolgrad en van het Slangen-eiland veeleer verergerd dan verminderd zijn, ontvangt het engelsche eskader onder bevel van den admiraal Lyons versterking, in plaats van met het eind der maand September Konstantinopel te verlaten, zoo als het over eenkomstig de bepalingen van het parijsche vredes-verdrag zou hebben moeten doen." Het schijnt dat de weslersche mogendheden te Napels vooral op eene amnestie aandringen. Een liberaal-gezind berigtgever, die zeer tegen koning Ferdinand ingenomen is, namelijk de na- pelsche correspondent van de londensche Times, erkent dat het voor Zijne Majesteit en voor de rust zijns rijks in de tegenwoor dige omstandigheden zeer gevaarlijk zou zijn aan dal verlangen niet te voldoen. "li. schrijft onder dagleekening van den 16deu dezer: De koning blijft even gerusten vermaakt zich met spotternijen ten koste der verbonden mogendheden. Zoo moet hij onlangs, zijnen vermocdelijken erfgenaam aan iemand voorstellende, gezegd hebbenZiedaar den koning der Beide Sicilicn hij de gratie van Engeland en Frankrijk." Op den spoorweg naar Soulhampton is jl. maandag namid dag eene losgeraakte locomotief, tot groote ontsteltenis van alle aanschouwers zonder machinist of stoker het station binnen ge stoven en heeft aldaar zoovele op de rails staande wagens vernield tot dat hare kracht was gebroken. De New-York Tribune zegt als stellig te kunnen melden, dat het verbranden van het stoomschip Niagara, op het meer Michigan, waardoor onlangs ruim 75 menschen het leven verlo ren, het werk van een booswicht is geweest.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1856 | | pagina 2