ATTENTIE. MODES. G. J. Wübbe M V A Z 1.1 MANUFACTUREN EN MODES. Een ooggetuige deelt bet volgende van hel voormalig foo- neel des oorlogs medeSebastopol draagt nog altijd het toonbeeld van verwoesting, die het ondergaan heelt. Naauwelijks treft men er bewoonbare huizen aan en die er zijnwerden door de Franschen nadat zij de stad ingenomen hadden tot eigen gebruik ingerigt. Van bevolking is geen sprake, de noordelijke forten alleen zijn bewoond door een garnizoenzamengesteld uit hen die van de marine-equipagie overgebleven zijn. De stralen zijn letterlijk overdekt met scherven van bommen en kanonkogels, en de omstreken geplaveid met houwitser-bommen. In een der wijken houdt een militair detachement, sints weken, zich onledig met het opzoeken van bommen, welke niet gesprongen zijn. Kamiesch en Balaklava liggen nog vol oud oorlogsmatericel welke de geallieerden niet de moeite waard geacht hebben mede te nemen, als teuten, barakken, rijtuigen enz. De barakken van Balaklava staan nog overeind en worden door russische sol daten bewaakt. Het is de eenige plaats, waar men de ruiten nog heel ziet want te Sebastopol of te Kertsch is dat volstrekt niet het gevaldaar maken ruiten eene soort van weelde uit. De scheepvaart beleckent thans zoo goed als niets. Onlangs reed een heer, bij helderen maneschijn, uit Taracon naar Brives. De weg was breed, de avond schoon, alles had een dichterlijk voorkomen. Halfweg zijne bestemming gekomen, bemerkt hij in het midden van den weg eene jonge vrouw, die met moeite scheen voort te gaan. Zij droeg een zwart hoedje, haar aangczigt was door een voile bedekt, welke zachtjes door den avondwind werd bewogen. Haar kleed paste op een wijden crinoline rok en zij droeg een koffertje onder den arm. Toen hij haar genaderd was deed hij zijn paard stilstaan en vroeg zeer beleefd, of hij mogt weten door welke oorzaak me- juffer zich in 't midden van den nacht geheel alleen op weg bevond. De aangesprokene antwoordde, dat zij met haren man in een rijtuig op weg naar Brives was. Ten gevolge van een twist, had de barbaar haar gedwongen het rijtuig te verlaten en was alleen verder gereden. Eindelijk vroeg zijof zij nog verre van Brives was. De heer antwoorddedat de weg daarhenen nog zeer lang was hij bood haar echter eene plaats in zijne chais aan. Na eenig aarzelen zette de dame zich naast hem neder en het paard ging vooruil. Hel, gesprek, eerst over het weder en de maan, begon allengs vertrouwelijker Ie worden. Eensklaps ziet de reiziger onder hare voile een paar valkenoogen en een schelmengczigt met rossen baard! Gelukkig verloor hij zijne tegenwoordigheid van geest niet. Zich houdende als of hij niets had gezienbrengt hij zijnen zakdoek aan den mond en laat hem, als bij ongeluk, builen hel rijtuig vallen, waarna hij de chais stil hield. Verschooning, mejufvrouw, zeide hij, maar ik zou dien doek niet gaarne missenik zal hem oprapenmaar het paard is zoo wild, zoo het eens op den loop ging. Och! heb de goedheiden raap hem eens voor mij op. "k Vraag u wel verschoouing zoo iels te moeten verzoeken, maar het. paard is zoo wild. De dame maakte geene zwarigheidzij zette haar koffertje op de bank, slapte uit de chais en haastte zich om den zakdoek op te rapen. Middelerwijl reed de heer in galop voort. Een kwartier uurs later kwam hij te Brives aan en vertelde in het logement wat hem overkomen was. Men opende het koffertje, dat de verkleede bandiet in de chais had achtergelatenen vond er ecu scherpen dolk en twee of drie koorden in. BURGERLIJKE STAND. Van 18 25 October 1856. GEHUWD: C. Verberne en T. de Beurs. II. van der Pol en A. Roodt.. G. W. van Opzeeland en N. Ewaldt. P. Karman en T. Mosk. BEVALLENT. van Waardenburg geb. Zaalman D. J. van Hert geb. Edelcnhosch D. G. Visser geb. van Slraaten Z. J. Swaen geb. Bakker D. E. Oudkerk geb. van Kreevelt D. P. Boon geb. Krijnen Z. T. Duinker geb. Bakker Z. A. van Driel geb. Veen Z. L. Gorter geb. Bijkers Z. T. Garstenveld geb. van Ilaarcn D D. Kosman geb. de Reus Z. P. Bommel geb. Daalder Z. A. M. C. Snel geb van Kooningsbrugge I). J. Schraver geb. de Graaff Z. M. van Oers Z. Levenloos aangegeven 1. OVERLEDEN: P. de Boer 5 j. A. Vermeulen 10 m. H. Damphorn 70 j. L. Spigl 88 j. Ambtshalve ingeschreven o. AD7BE7E 1T TIS 1T. Op den 1 oden September 1856overleed aan boord van het kofschip Mina, op de reis naar Engeland, mijn geliefde Echtgenoot H. II. A. van MEERBEEK, in den ouderdom van 26 jaren. C. C. de WIT, Wed. H. II. A. van MEERBEEK. Voor een welgevestigd, eenige duizende leden tel lend BEGRAFENIS-FONDS, worden BODEN gevraagd te AlkmaarHelder en alle in dien omtrek gelegene gemeenten in Alkmaar levens een AGENT. Soliede personen diedes gevorderd borgtogt kunnen stellen vele relaliën hebben en liefst met zoodanige zaak bekend zijnadresseren zich ten spoedigstcn franco met eigen handige brieven, waarin opgave van tegenwoordige be trekking, onder lett. B. F., bij den heer C. BAK KER Bz. Boekhandelaar te Nieuwediep. heeft de eer de ontvangst te berigteneener groote en rijke keuze der nieuwste Modellen van HoedenMutsen en Mantels, een fraai assortiment cachemire, pluche en tapis Chais en ChalongsBloemen en LintenBro deries en LingeriesPellerijeneen rijk assortiment Cachemirenzijden en wollen Stoffen voor Robes en vele voor dit saizoen nieuw uitgekomene Artikelen. N.B. Nog ontvangen voor Heeren-Pantalons, eene groote collectie zeer moderne Stoffen als Chinchilla's, Raglan's en Pélissiers, zoomede nieuwe Cache-Nez, Slips Cols en Overhemden. Nieuwediep, 27 October 1856. van W. GüNTHER heeft de eer te berigtendat hij van Parijs ontvangen heeft, de nieuwste model Mantels, Talma's, Hoeden, Mutsen en Coiffures; een groot

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1856 | | pagina 3