van den M 47. MAANDAG 1846. HELDER en bet MEtWEDIEP. 17 NOVEMBER. 1TIS U 77 S T i: D I i.T 3 3 11. Dit Weekblad wordt eiken maandag-morgen uitge geven bij C BAKKER Bz., te NiauweAiep. De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkantoren zijner woonplaats. ADVER fENTIEN gelieve men ongeregeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zaterdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regels is bü centen/' voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 cenlen zegelregt voor elke plaatsing. VEERTIENDE JAARGANG. HELDER en NIEUWEDIEP, 15 November 1836. In de zitting van den gemeenteraad op jl. dingsdag was afwezig de lieer K. Metzelaur. üe vergadering werd door den burgemeester voorgezeten en de notulen van bet verhandelde in de vorige bijeenkomst werden ge lezen en goedgekeurd. In behandeling werd gcbragt eene door de commissie voor de strafverordeningen ontworpen concept polilie-verordeniug op de stra ten en wegen in de gemeente, welke na gchouilene beraadslagin gen met geringe wijzigingen werd vastgesteld 0111 vóór de al kon diging aan heeren gedeputeerde staten Ie worden medegedeeld. Tot leden der commissie van onderhoudswerken voor bel jaar 1857 werden herkozen de lieer K. MetselaarJ. S. Janzen S. Lastdrager en P. A. Heets. Naar aanleiding eener voordragt van de commissie van plaatse lijk schoolioevoorziglwerd, zonder gevolgtrekking, besloten aan twee kweekeliiigeu op de openbare scholen eik eene gratificatie te verleenen van 50 in plaats van /35 over liet loopemle jaar. Op voorstel van de commissie voor de onderhoudswerken werd besloten op de nieuw gebouwd wordende aanlegsteiger aan het Heldersch Kanaal eene kraan te doen plaatsen. Naar aanleiding van bestaande voorscluifteiiwerden, staande de vergadering, door verbranding vernietigd, vier afgeloste obli- gaticn 1 elk ad ƒ500, in de geldleening van ƒ25000, benevens de daarbij behoorende en betaalde coupons, lot een bedrag van 1125, gediend hebbende als bijlagen bij de gemeente-rekening van 1835. Aan de vergadering werd voorgelezen een besluit, van heeren gedeputeerde staten dezer provincie van den 25 Oclober 1836, No. 19, tot vaststelling van bet bedrag der ontvangsten en uit gaven der gemeente over '1853, als: ontvangsten op 96712.97 en uitgaven op 80898 565 en liet batig saldo op 158U.605 Na de mededeeling van andere ingekomene stukkenwelker behandeling in deze zitting niet koude plaats hebbenaangezien dezelve eerst voor of op den dag der vergadering waren ontvangen, werd de bijeenkomst gesloten. -J- Naar men verneemt zijn bij het voorloopig onderzoek der gemcentebegrooting voor het jaar 1857, tegen bet toestaan der voorgedragen som voor huishuur aan gehuwde onderofficieren en manschappen der infanterie en mariniers alhier in garnizoennog al bezwaren gerezen, vooral tegen de toelage dier gehuwden au hel korps mariniers, omdat deze, naar men meende, wel geheel of ten deele in de kazerne zouden kunnen wonen. L)c gemeenteraad heeft echter besloten, vooreerst, althans in afwachting der vol- looijing of io gebruik stelling van de gebouwd wordende kazerne voor de infanteriein het fort Erfprins, voor het volgende jaar in voorschreven uilgaaf nog geene verandering te brengen. de afdeeling van den Helder en Door hel bestuur van omstreken der hollandsche maatschappij van landbouw is dezer dagen een adres aan de Tweede Kamer der Stalen-Generaal ge zonden, onderleekeiid door ruim honderd landbouwers, tol ophef fing der tienden cu vervanging daarvan door eene vaste grondrente, welke afkoopbaar zou zijn. Een en ander naar aanleiding v.iii liet voorstel te dier zake van den heer baron Sloet tot Oldhuis Uil het verslag, wegens de voorloopige overweging van liet voorstel van den heer Stoet tot Oldhuis, tot verandering der tienden in grondrenten blijkt dal men eenstemmig lieeli verklaard geen bezwaar te hebben legen bel onderwerpen van dit voorstel aan een opzettelijk onderzoek; terwijl vele leden reeds vooraf lubben te kennen gegeven, liet indienen van dit voorstel met genoegen te hebben vernomen. Naar men verneemt is de voordragt tot bet op pensioen stellen van den vice-admiraal E. G. van der Plaatdoor den minister van marine aan den Koning ingediend, omdat, zoo men beweert, die vlootvoogd, als oudste vice-admiraal der nederlandsehe zeemagl, eene wederlegging aan den minister Lolsy beeft inge diend omtrent de circulaire van 1 Augustus jl gcrigl aan de kommanderende en verdere zee-officierenen daarin de blaam van insubordinatie heeft getracht te wederleggen. ArnhCour.) Heden is het eergislren met verlies van anker en ketting en meer andere schade binnengekomen schip Slad 's Gravenliageko mende van Akijab, het laatst van Falmoulh in de haven gezonken liggende tot aan de verschansingen onder water. Men is druk be zig, zooveel als mogelijk is, de lading, beslaande uil rijst, Ic lussen. Bij Zr. Ms besluit wordt de kuilkoi vet Prins Maurits der Nederlanden met den 1 sten December a s. in dienst gesteld,, met bestemming naar de West-Indien, eu bet. bevel daarover opge dragen aan den kapitein ter zee G. Yogelpooten die lioofd>- officier tevens benoemd tot bevelhebber van 's rijks zeemagl ijvtlc West-Indien. f t:

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1856 | | pagina 1