Zr. Ms. fregat Prins Alexaiuler, kommandant Stoffen, is van Vlissingen naar Madera vertrokken, ten einde de 22 Maleijcrs die voor het hof van Zuidhoiland zullen teregt staannaar Neder land over te brengen. Parijs is stil, maar velen zijn er ontevreden, vooral over de weelde, die hel hof ten loon spreidt en die een akelig licht werpt over de ellende van de behoeftige klasse. Eu de keizer wil weelde om 'l geld ouder de nijvere bevolking te brengen De ontevredenendie de pen kunnen voeren, ruijeu door ge schriften, 's nachts aangeplakt, het volk legen de regering op. Den Oden was Ie Freiburg een oproer, veroorzaakt door de duurte der aardappelen400 personen maakten zich van twee ladingen aardappelen meesier en plunderden eenigc andere op de markt aanwezige goederen. Weldra werden zij handgemeen met de policie, die, de orde niet kunnende herstellen, van de vuur wapenen moest gebruik maken. Twee der oproerige» werden ver woud en een gedood. Den volgenden dag werd de rust niet verder gestoord. De caoutchouc bewijst thans den smokkelaars voortreffelijke diensten. Zoo bemerkte een der ambtenaren van belasting te Parijs een uiterst corpulent persoon, die zeer dikwijls de banière pas seerde. Toen hij deze persoon jl. zondag toevallig in de stad ontmoette en ontwaarde, dal de dikke man plotseling in een schraal menseh veranderd was, noodigde hij den volgenden dag dezen heer, die weder even rond als een kogel de barièrre wilde pas seren uit hem in het bureau Ie volgen, waar men hein in wei nige oogenblikken van een eaoulchouc-buik met 20 kanneu besten wijn verloste en vervolgeus naar de prefectuur van politie zond. Te Philadelphia beslaat reeds sin is lang eene medische facul teit voor vrouwelijke studente», die thans 55 caudulalen lelt. Reeds vele sleden der Unie hebben gepromoveerde vrouwelijke artsen, die zich voornamelijk aan de verloskunde wijden Eene van haar te Philadelphia kondigt thans aandat zij een onfeilbaar middel tegen bartaaudoeninge» bezit. In de Alla Caüfornia leest men de volgende, door eene vrouw aan den afgevaardigde Brooks gezonden uitdaging: In de vaste overtuiging dat de lieer Brooks van Zuid-Caro- line gestraft behoort Ie worden wegens de» ophef, waarmede hij van zijnen moed heeft gesproken en wegens de verachtelijke laf hartigheid, door hem aan den dag gelegd in het onlangs afwijzen van een gevecht net een manspersoon, die hem ha i uilgedaagd, en zulks uit vrees van gedood te kunnen worden, zoo werp ik dien lagen snoever den handschoen toe cu noodig hem uit, om mij te ontmoeten op zoodanige plaats, als hij mogt goedvinden, met pistoolkarabijn of mes in de vuist. Koin aanmijnheer Brooks, loon een weinig moed! Gij hebt vrees gevoeld om tegen over een man te verscliijuenlaat eens zien o( het even zoo zal wezen tegenover eene vrouw? Ik ben weduwe en heb twee zonen in den oorlog met Mexico verloren, terwijl zij streden voor hetgeen zij de vrijhei l meenden te zijn; en ofschoon thans meer dan SO jaren lellende, ben ik innig overtuigd een dienst aan mijn land te bewijzendoor In kastijden en in hel niet te doen zinken dien nieligen lafaard, die de parlementaire tribune heeft durven be klimmen, om bet kostbaarste regl der Amerikanen de vrijheid van sprekenomver te werpen. Amelia R. M. Robiusou. De parijsche wereld houdt zich veel bezig met den zoon van prins Orlóff, die aldaar aangekomen is om den winter door te brengen. Deze jonge man, 25 jaren oud, werd in den oorlog in het Oosten 20 maal gewond en verloor voor Silislria een oog. Men verhaalt, dal een der schoonste meisjes van Frankrijk, aan zienlijk en rijk, aan de moeder van den graaf heeft doen welen, dat zij trotsch zou zijn, als vrouw, zijne wonden te mogen ver plegen. De heriglen uit Lapland luiden zeer droevig. Ten gevolge van de buitengewone koude, welke gedurende de maand Augustus aldaai geheerschl heeftis alle uilzigl op den eeiiigzins voldoen den oogst verloren; een onherstelbaar ongeluk voor een land als Lapland, waar gene gemeenschapswegen beslaan. De Laplan ders zijn wanhopend, daar zij een totalen hongersnood tegen den aanstaanden winter verwachten. Men heeft in Hamburg vier werfbureaux voor vrouwen op- gerigldie het naar de Kaap de Goede Hoop bestemde duitschc legioen willen vergezellen. Bij een dier lmreaux zijn reeds meer dan 50 meisjes, meestal naaisters, modisteu en zelfs actrices in geschreven. Er bestaat tegenwoordig een waterwerk te Hamburg, hetwelk als eenig in zijne soort op het vaste land mag beschouwd worden en waaraan de Hamburgers bij andere voordeden te danken heb ben da! zij op alle verdiepingen van hunne huizen loopend water kunnen hebben, even als in de woningen Ie Londen. Een kolos saal aluiosphcrisch stoomweikluig helt het water uit de Elbe in eenen ijzeren cylinder lol boven de 200 voet omhoog; deze cy- linder, gelijk de afloopcylinderstaan in de ruimte van eenen ronden toren vrij op hunne basis, zonder eenig verband met de torenmuren; lusscheu dezelve gaal een schoorsteen 250 voet naar boven. Hel geheel is even eenvoudig als veilig zamcngesteld. De dezer dagen op 7 mijlen afstand van Rome voorgevallen rooversgeschicdenis heeft groot, opzien gebaard en ook de paus heeft er zijne ontevredenheid over betuigd. Signor Arigna, een der welgestelde inwoners van Vellelribevond zich met zijne familie op zijn landgoed, toen in den vroegen ochtend ongeveer 20 van top lol leen gewapende kerels zijne woning binneud ougen, hem en zijne bedienden bonden en 15,000 scudi losgeld eischlen. Signor Arigna verklaarde op ver na niet zooveel geld ter zijner beschikking te hebben, waarop hij losgelaten werd met hel bevel om het aanwezige geld te geven. Dit geschiedde en nu moest Aiigna aan zijn broeder te Vellelrie schrijven om ten spoedigste het ontbrekende aan de geëischte som ov< r te maken, maar vooral de policie niet van de zaak te ouderrigleu Na verloop van 7 uren werd de som gebragl, en de roovers trokken af, zonder dat men hel geringste spoor van hen gevonden heeft. Een engelsch dagblad meldtdat het. schip Cuban op zijne reis van Denierara te Greenock op zekeren avond in de maneschijn eensklaps in zijne vaart niettegenstaande het bijna 10 knoopen per uur liep, werd gestuit, tengevolge waarvan alle matrozen omver tuimelden Weldra bleek het, dat het schip op een bui tengewoon glooien walvisch was geslootendie voor het schip noor boven kwam. Hoe groot de viscli was, blijkt daaruit, dat hij een schip van 500 tonnen in volle vaart kou tegenhouden. Gedurende den jongstcn oorlog nanreen zeker heer Tscletsky, attaché hij het commissariaat van het 4e corps d' armee in Rus land, de vlugl met den inhoud van de krijgskas, beloopende de verbazende som van G00,000 francs. Bij eene officiële bekend making in het Journal de St Pelersbourg wordt hij opgeroepen, om te verschijnen voor hel militair gereglshof te Warschaubinnen den tijd van zes maanden zoo hij zich in Europa bevindt, en van een jaar als hij zich in een ander werelddeel mogt ophouden. BURGERLIJKE STAND, Van 8 15 November 1856. GEHUWD: L. van der Heide en M. II. Ebell. J. van de Casleelc en T. Bruijn. G. Mangel en A. Scheffer. BEVALLEN: M. Souge geb. Dam Z. R. van Ziiijlen geb. Rieiiwerls D. N. Brust geb. van Vloten Z. M. Krul geb. Wurkurn Z. M. Klop geb. de Vroome D. L. Ossen Z. Levenloos aangegeven 1,

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1856 | | pagina 2