GEHEEITGDE BEBXGTE1T. D G. E. Wolter beek MullerG. C. C. ThierensJ. M. Brevet, H. P. K önigjhr. .4lloëllK. W. E. von Leschen A G -V. z>a» Emde 6*. Gobe'e(7. ABosch, jhr. 7. 4/. ClilTord Kocq van Breuqel en jhr. 6'. O. van Heemskerk van Beest. Bij koninklijk besluit van 2 December 185G, zijn benoemd tot ontvangers der directe belastingen en accijnsen: te Hoogwoud c. a., de beer AII. Grap Hellingmanthans ontvauger der zelfde middelen te Wieringerwaard te Wieringerwaardde heer G. Ovcrhoff, te Oudewater. H. M. de Koningin heeft den I dezer in een bijzonder ge hoor ontvangen den russischen admiraal Glasenapp en den heer Fehleisensecretaire des coinmandementa van II. M. de Koningin- Weduwe. De admiraal Glasenappzoo als men weet door zijne regering belast met liet in oogenschouw nemen van het zeewezen van onderscheidene statenis tien 2 dezer uit de residentie ver trokken en heeft zich naar Vlissiugeu begeven. De hollandsche schepen Antje Sleeswijk, kapt. de Jong, van Chesme naar Stettin en Hendrika Anncgina, kapt. de Boer van Koningsbergen naar Londen, zijn op 26 November op de hoogte van Doggersbatik tegen elkander opgezeild en gezonken. De equipage, behalve 5 man die verdronken zijn, is opgenomen door kapt. Smitvoerende bet schip Autjc, en te Antwerpen aaugehragt. Men schrijft uit 's Hertogenboschdd. 1 December: In deze stad wordt eene oecouomische broodbakkerij op groote schaal opgerig. Allenbehalve de bakkersverheugen zich daarover. De reden hiervan is eenvoudig deze. In onze gemeente is de belasting op het gemaal, voor zoo veel de stad betreft, gelijkelijk met de op heffing van den rijks-accijns op het gemaalbeuevens de brood zetting, afgeschaft. Sedert die afschaffing bepalen de bakkers nu zelf onderling den broodprijs cn blijven het vrij goed eens. Con currentie doet zich wel eens op in eenige ongelijkheid van prijs bepaling, maar eendragt maakt magt; een enkele kan niet tegen allen. Ettelijke dagen zijn voldoende om den afgevallene terug te brengen. Over de hoedanigheid der broodsoort willen wij niet eens spreken doch opmerken, dat wij vernomen hebben, dat in onze nieuwe oeconomische bakkerijwaarvan wij boven sprakenbet brood niet slechts tegen veel verminderden prijs zal zijn te verkrijgenmaar dat men daar ook geen wit of tarwebrood zal bakken, zoodat de rogge zuiver van den molen hier zal verbakken worden van welke ge malen rogge men niet zelden in gewone bakkerijen de bloem voor het witbrood afzondert. Aangaande de verschrikkelijke schipbreuk van het fransche stoomschip le Lyonnais, kapt. de Vaix, verneemt men nog de volgende bijzonderheden. In den nacht vau 2 November, daags na zijn vertrek, werd de Lyonnais, die nagenoeg 150 passagiers en schepelingen, benevens 20,000 dollars en verdere lading aan boord haddoor een onbekend schip aangevaren met zoodanige kracht, dat de Lyonnais weldra in zinkenden staat verkeerde en de opvarenden zich in de zes booten, alsmede op een in der haast zamengesleld vlot begaven. Nadat men nog eenige uren bij het wrak was geblevendat alsloeu in de diepte verdween cn ook niets verder van het vreemde vaartuig had ontwaard, besloot men te trachten den wal te bereiken waarin tot op den 17 November slechts eene der booten met 16 personen was geslaagd, die door het bremer schip Elise werden opgenomen en liefderijk verzorgd. Het lot der overige ongelukkigen is niet niet zekerheid bekend. De agenten van de Lyonnais hadden een sloomvaarluig uitgezon den om de vermiste booten op te sporen. Het Slangen-eilandwaarvan in den laatsten tijd zooveel gewag gemaakt is, dat kleine eiland ligt op eenen afstand van 6 mijlen tegen over de monding van de Sulina. De lengte bedraagt van het N.O. naar het Z.W. 600 ellen, van het N.W. uaar het ZO. 625, zijn omtrek 1960. In bet N.O. vormt hel eene soort van schiereiland, waar eene gunstige landingsplaats is. Met uitzondering van deze landtong zijn de oevers overal met steile kalkrotsen bezet. De grond bestaal uit goede zwarte aarde. De russische regering beeft op het eiland eene vuurbaak opgerigt. De Russen weigeren den afstand vau dit eilandje, omdat het niet bij name vermeld is. Dezer dagen voelde de heer R. op de beurs te Parijs, te midden van hel gedrang, eene hand in zijn zak tasten en ont waarde, daarop dal hem 1000 francs in goud ontvreemd waren; hij deed terstond een welgekleed heer in hechtenis nemen, die zich nevens hem bevond, doch deze betuigde voor den commissa ris van policie ten sterkste zijne onschuldte meer daar slechts 51 francs 16 centimes bij hem gevonden werd, toen twee andere personen voor den policie-beamble gebragl werden, waarvan de een 1000 francs overlegde, welke men in zijn zak gestoken had, ter wijl de ander zich beklaagde, dat men 51 francs 15 centimes uit den zijnen ontvreemd bad. Door een en ander werd de schuld van den gearresteerde genoegzaam bewezen, die daarop bekende. Het engelsche weekblad de Punch is voor eenige dagen door de policie le Parijs in beslag genomenwegens zijne karikatuur, voorstellende Lodewijk Napoleon als een kruideniermet een voorschoot versierd. De Moniteur figureert als grootboek, op den achtergrond ziet men jaglhoed en hoornen daaronder leest men Lodewijk Napoleon, le Parijs teruggekeerdhoopt dat zijne begun stigers zullen voortgaan hem met hun vertrouwen te vereereu. Te Petersburg duurt de vorst steeds voort. De schepen, die door het ijs bezet zijnhebben contracten gesloten om zich naar zee le doen brengen tegen 150 zilv. roebels per schip. De bepalingen van het vredes-verdrag van Parijs worden door de Krimbcwoners ter goeder trouw opgevolgd. Te Sebastopol zijn nog geene pogingen aangewend om de werken van defensie of de vloot le herstellen. Het eenige wat gedaan is, bestaat in bet toegankelijk maken van de haven voor koopvaardijschepen. Van de 70 gezonken schepen, die in de laatste jaren gediend heb ben zijn sommige op den bodem der zee omgekanteld en daar door onbruikbaar geworden. Anderen waaronder het linieschip Chabrij, de stoomschepen Wladimir, Bessarabië, Odessa Krim, enz. slaan overeind en zijn nog geschikt-om boven water gebragt te worden. BURGERLIJKE STAND. Van 29 November 6 December 1856. GEHUWD: D. G. Bal en S. A. Porcclein. G. Meijer en E. Schram. BEVALLENT. van Grunningen geb. Westerboff Z. C. Solinger geb. Klaassen Z. J. Captein geb. Spandau Z A. Leewens geb. Esbach Z. L. van der Brugh geb. Duinker Z. E. Smit geb. Bakker Z. J. Brouwer geb. Langedijk Z. W. Blokker geb. Boot Z. A. OllbolT Z. Levenloos aangegeven 1. OVERLEDENN. Saaf 78 j. A. M. Kroeb 55 j. F. Lastdrager 8 m. M. A. Potnia. 54 j. A. Houtman 50 j. H. Mulder 19 m. Prins Frederik heeft een groote jagtparlij gehouden met de leden vau het corps diplomatique cn den russischen adm. Glazenap. De telegr. draad tusschen Assen en Zwolle is gebroken. De enkhuizcr visschersvaarluigen zijn met avarij uil zee teruggekomen. Het maatschappelijk kapitaal van 5500Ó0 p. st. vcreischl voor

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1856 | | pagina 2