GEMENGDE BEHXGTEN. FETJIXaXaETOlI. Eene vrouwelijke lijfwacht. door zijne gouvernante gedragen verschenen op liet baleon en werden niet luid gejuich begroet. Op ben die voor negen jaren ter zelfder ure het gejubel en de vreugdeschoten hoorden van dege nen die het koningschap uit de Tuilericn hadden verdreven, moet het gezigt dezer jubelende menigte een eigcuaardigen indruk heb- beu gemaakt. LI. Vrijdag heeft te Shields aan boord van bet met steen kelen geladen schip Priuce Philippe eene zoo geweldige gasont ploffing" plaats gegrepen, dat het schip zwaar beschadigd en de manschap deels gekwetst en deels in het water geworpen werd. Uit Tampico had men vernomen, dat de revolutionaire krijgs- magl onder aanvoering van Gar/a, een voormalig aanhanger van Santa Anna, in snellen aantogt tegen die stad was. De inwoners verkeerden in groote bezorgdheid voor plundering uit de woning van den britschcn consul was reeds voor millioen geroofd. Er zijn overlandberiglen ontvangen uit Bombay tot 2 Feb. en Hongkong tot 15 Jan. De gesteldheid van zaken in China had geeuc verandering ondergaan. De Chinezen hadden eene mislukte poging gedaan, om het fort Tea Totum te hernemen. 11 Euro peanen die zich aan boord van de stoomboot Thislle bevonden, waren door vermomde roovers vermoord. Het bestuur te Hongkong had de policie versterkt en maatregelen tegen brandstichting geno men. De uitvoer van thee naar Engeland had circa 41 millioen ponden bedragen, tegen 54 millioen verleden jaar. Het russisch-gezinde dagblad van Brussel, le Nord, berigt met opgave van nadere bijzonderheden, dat de gezant van Enge land en" die van Perzie te Parijs in het laatst der vorige week het eens geworden zijn over de grondslagen eener schikking tusschen de belde landen. Daarbij zou afgesproken zijn, dat de perzische regering Herat terug geven en den luitschen gezantbij zijnen te rugkeer in Teheranmet de gewone eerebewijzen ontvangen zou; Engeland zou Bushire teruggeven en niet langer aandringen op het ontslag vaji den Sadr-Azain of eersten staatsdienaar van den schach die als een werktuig van Ruslands staatkunde beschouwd wordt. Eindelijk zou Perzie engelsche consuls toelaten in alle plaatsen waar Rusland consuls heeft. BURGERLIJKE STAND Van 21 28 Februarij 1857. GEHUWDJ. Nieuwenhuizen en T. Coniju. BEVALLENK. Piquendaire geb. Dekker 2 Z. A. W. Phaff geb. Reigersberg Versluis Z. A. P. Haremaker geb. Feits Z. G. P. van Viegeu geb. Lariève Z. C. Wartenhorst geb. Pruim D. E. de Leeuw geb. Kunst D. T. Mooijman geb. Trap Z. H. D. Koning geb. Bangert D. B. Bommel geb. Lastdrager D. N. Thie geb. Papineau Z. M. J. Korper geb. Breebaart Z. A. van der Veen geb. Kolders Z. M. H. Flanekamp geb. de Bon Z. K. van de Rol D. OVERLEDENA. M. Garstenveld 4 m. L. Vos 75 j. H. Dekker 69 j. M. Swart 55 j. Bij het Tolhekhalfweg Enkhuizenis een man met paard en wagen in 't water gereden en verdronken. In Algiers heeft men eene proef genomen om de zachte wol van kameelhuiden te spinnen. Oostenrijk en Pruissen zijn als bemiddelaars opge treden in de napelsche kwestie. Prins Gortschakoff zal het stad houderschap van Polen nederleggen. De spaansche regering zet dc toebereidselen voor de expeditie naar Marocco met grooten ijver voort. In Engeland heeft eene groote uitbarsting plaats gehad in eene kolenmijn, waarbij 170 personen zijn omgekomen. Het legio rotten aan boord van de Doggersbank is nog niet uitge roeid, in weerwil van de krachtdadigste pogingen.In dc voor naamste russische steden zullen orthopedische instituten worden opgerigt. Te Luik zijn twee Hollanders gearresteerd met valsche credietbrieven en wissels, waarmede zij wapens kochten en betaal den. Een werktuigkundige van Boston zal de gezonken schepen in de haven van Sebastopol naar boven brengen. De koning van Denemarken ligt op het ziekbed in zijn kasteel Friedensborg. Te Deventer is eene bejaarde damenaar de avondkerk gaande, door eene vigilante overreden en met een gebroken arm en been en eene wonde aan 't hoofd t' huis gebragt. Te Bracschaat (Belgic) is een tweejarig kind onder 'l wiel van een hooiwagen verpletterd. Te Londen zijn verscheidene openluchtvergaderin gen gehouden van werkelooze ambachtslieden. De koning van Pruissen heeft een eigenhandigen brief aan den keizer der Franschen geschreven en hem benoemd tot bevelhebber over een regement der pruisische garde. In het zuiden van Frankrijk wil men trachten struisvogels te acclimatiseren, vermits deze vogels door hunne eijeren en vleeschinzonderheid door hunne vederenveel waarde hebben. De grieksche wetgevers hebben hel ontwerp tot finanlicle schikking met de beschermende mogendheden ver worpen. De koning van Beijercn is te Rome aangekomen. Te Parijs hebben twee redacteurs geduelleerd; na elkander eenige ligte wonden te hebben toegebragt, was de eer voldaan. Aldaar zullen twee mohammedaansche leerstoelen worden opgerigt. De soldaten van den perzischen schach zijn ontevredenomdat hunne achterstallige soldij niet uitbetaald wordt. In het verlichte Frankrijk heeft men den 16 Februarij van 3 uur tol zonsonder gang drie zonnen op eene lijn waargenomen. Te Antwerpen is een kind geboren, dat behalve zijne moeder, zijne grootmoeder, overgrootmoeder en overovergrootmoeder bezit. Nabij Schoorl is een dronkaard op den weg naar huis in eene sloot geraakt en levenloos opgehaald. In de prov. Drenthe is een jong kind door onvoorzigligheid der moeder in 't vuur gevallen en onder hevige pijnen bezweken. De keizer en keizerin van Oostenrijk hebben eene hertenjagt bijgewoond bij het kasteel Monza. Een welge stelde Purmerender is nabij zijne stad dood gevonden in de weg sloot. Op de pruisische grenzen zijn 5 valsche munters gear resteerd. Een 70jarige landbouwer der gemeente Willem heeft zijn leven geëindigd onder eenen boomdie omgehouwen op hem neerviel. De nationale schouwburg te Boston is andermaal afge brand. Dirkje Adaina is met 56 koppen uit Harlingcn gezeild, koers zetteude naar Groeuland. Te Boxtel is een persoon, in dronkenschap de herberg verlatende, van de trappen gevallen en aan de gevolgen overleden. Het britsche gouvernement heeft het Victoriakruis als een nieuw ridderteeken ingesteld. Graaf Wa- lewski heeft op het bal bij prinses Malhildc de mazurka gedanst. In het gebergte van Auvergne heeft eene lawine in haren val een gehucht bijna geheel vernield. In eene sloot nabij Appin- gadam is het lijk gevonden van een kleermakersgezelhij' had nog 12 centen en een jeneverglaasje met een lepeltje in den zak. Te Zaandam is eene stijfsclfabriek afgebrand. De grootvorst Kon- stantijn van Rusland is te Turijn gearriveerd. Onder de verschillende corpsen waaruit het leger in Siam za- mengesteld istreft bijzonder de aandacht het bataljon vrouwen dat de lijfwacht van den koning uitmaakt. Dit bataljon beslaat uit 400 meisjes, met de meeste zorgvul digheid uit de schoonslen en krachligsteu van het land gekozen. Dit corps is buitengewoon rijk bezoldigd en even volkomen ge disciplineerd. Met het 13de jaar treden de vrouwelijke gardisten

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1857 | | pagina 2