«Indien ik binnen de veertig dagen stierf zou dan bet contract ongeldig zijn?" »Ja' antwoordde de advocaat, «zoo is de wet.' De arme vrouw offerde zich op voor bare erfgenamen en ver moordde zichom hun hare fortuin achter te laten. De aaukoo- per dacht dat die wijze van contractverbreking door het burgerlijk wetboek niet voorzien was. Hij hield staande, dat de zelfmoord, volgens de piemonlesche wet, eeue misdaad was, en men niet kon aannemen, dat degene, die er zich aan schuldig maakte, hierdoor zijn toestand of dien van zijne erfgenamen kon verbete ren echter heeft hel. hof van appel beslistdat de wet ten dien opzigtc geene uitzondering maakt, en dat het contract vernietigd is, als men binnen de veertig dagen sterft. De grootste goudklomp, die immer is gedolven, is met het schip Centuriou uit N. Z. Wallis te Londen aangevoerdhij weegt tusschen de 4- en 500 pond en ofschoon aan de oppervlakte weinig goud bemerkbaar is, vleit men zich met de hoop, dat liij- verbiijzeld zijnde, ccne waaide van 20,000 c£ zal uitleveren. —Dezer dagen bevonden zich twee vrienden bij een omnibus- station. De een had 22,000 francs bij zich die hij even te voren voor verkochten grond had ontvangen. De andere, op hel punt om hem te verlaten, recommandeert hem toch vooral op het geld te passen. Daarna nam de man uiet het geld plaats in de omnibus. Eene vrouw kwam naast hem zitten, terwijl een heer, die haar man scheennaast haar plaats namwaarna de omnibus vertrok. Eensklaps kregen de beide laalslen twist. De nran wilde de vrouw slaan. Deze retireert naar haren buurman en roept zijne hulp in. De twist werd hoe langer hoe heviger, lot de conducteur eindelijk genoodzaakt is de beide echtelingen op straat te zetten. De passagier met de 22,000 1'r. komt te huis en verhaalt het avon tuur, hetwelk hij heeft bijgewoond. Daarna zocht hij zijn geld om het in de secretaire te bergen, maar de bankbillelteu waren verdwenen, en de verdediger der onschuld bemerkt, dat hij de dupe is geweest van een paar gaauwdieveudie waarschijnlijk de recommandatie van zijn vriend gehoord hadden. De jongste tijdingen uit Hongkong melden, dat de bakker, die aan het hoofd der zamenzwering tot vergiftiging der Europeanen stond, gearresteerd is. Hij is voor een krijgsraad gesteld en ter zake van poging tot vergiftiging van den engelschen gezant en zijne familie ter dood veroordeeld en met drie zijner medepligtigen ge- fusileerd. Dezer dagen is bij het geregt te Osnabruck eeue criminele zaak behandeldwelke groote deelneming bij de ingezetenen heeft verwekt. Het gold de vergiftiging, door cenen man op zijne hoog zwangere vrouw gepleegd. In weerwil van de hardnekkige 1 loochening van den beschuldigde en zijne hemelhooge verzekerin gen van zijne onschuld, hebben de gezworenen hem schuldig ver klaard en is hij door het geregtshof tot de doodstraf veroordeeld na vooraf op eene koehuid naar de geregtsplaats gesleept te zijn. De veroordeelde is een slagtoffer zijner losbandigheid, die van stap tot stap hem tol de misdaad heeft gevoerd. Ambtenaar der belastingen met een inkomen van 230 thaler, heeft hij het ver inogen zijner vrouw verteerd, en toen hij zich ten laatsten op den rand van het bankroet bevond, zich aldus van zijne vrouw ontslagennadat hij vooraf vergeefs getracht had haar door schrik *i angst te (iooden, of althans eene ontijdige bevalling bij haar te kt-erken, li ij was daartoe in zijne woning als een spook rond §es«n en had gedurende verscheidene nachten zijne vrouw, wier vreesc,hijgheid en bijgcloovigheid hij kende, op eene schrikkelijke w'jze &kweld. En toen dit het gewenschle gevolg niet had, heelt hij zjc|, ongclooviger wijzeondanks de strenge wetten op- ziglens hevgrwen van vergif uit de apotheken van eenen beëedig- den provisoi 480 grein arsenicum weten te verschaffen en het grootste gedeïlte daarvan aan zijne ongelukkige vrouw inge geven. BURGERLIJKE STAND- Van 1421 Maart 1837. GEHUWD: C. de Boer en D. Haak. W. F. Kok en A. Zaattnan. BEVALLENA. Breet gcb. Enzlin Z. T. Arpeau geb. Spigl Z. P. Beek geb. Meijer D. J. van Gunst gcb. Appel Z. V. J. Minneboo geb. Fortuijne Z. A. E. Corel geb. Bangering 1). G. Vader gcb. van der Oord Z. C. Lccweus geb. Snrit D. M. Houtkoop geb. Faber Z. H. deKoeijer geb. Koogman Z. Levenloos aangeven 1. OVERLEDEN A. Haakmeester 16 j. J. Langerhorst 12 j. A. Pal 62 j. N. J. Jansseu 79 j. D. Edelcubosch 10 d. E. Dogger 68 j. ÖEME1T3DE BEB.X3TE1T. De miliciens van 1856 moeten den 1 April onder de wapens komen. De zijdeoogst in Frankrijk heeft in het vorige jaar 7\ millioen ned. ponden cocons, ter waarde van 57,000,000 fr. opgeleverd. Tot president der jonische republiek voor den tijd van 5 jaren is verkozen de regtsgeleerdc Damaskinozoon vaneen armen Corfioot. De bekende reiziger in Afrika, dr. Vogel, heeft in de hoofdstad van Waldaï zijn dood gevonden; nadere bijzonderheden zijn nog niet bekend. De spaansche min. van financien heelt in de begrooting voor 'l volgende jaar de uitgaven gesteld op 1800 millioen en de ontvangsten op 1562 millioen realen, -n- Prins Daniclo van Montenegro is wegens staatszaken met een schitterend gevolg te Parijs aangekomen; hij draagt een rood flu- weelen met goud geborduurden mantel en roode laarzen met gou den sporen. Berigten uit Palernto melden, dat de toestand op Sicilië voortdurend hoogst treurig is. In de hoofdstad van Frank rijk wordt een monsterkoffijhuis voltooid, dat 51 billartcn en 1200 gaspitten zal bevatten. Een ingezeten van Vledder heeft 7 zonen, waarvan de laatste, even als al zijne broeders, voor de nationale militie heeft vrijgeloot. Eenen inwoner van Parama ribo is hel gelukt uit de melk van den bollelrieboom eene zelf standigheid te bereiden, welke in kleur en hoedanigheid zeer veel overeenkomst heeft met gulta percha. Walkers toestand wordt als hopeloos afgeschilderd. 8 engelsche oorlogstoomschepeu zullen naar China worden gezonden. De moeder van koningin Victoria, de hertogin van Kent, is gevaarlijk ziek. Peking ver keert in een ontredderden toestand; alle 'wisselaars en bankiers hebben de stad verlaten. De russische regering heeft verschei dene stoomschepen van ongeveer 400 paardenkracht bij de scheeps timmerlieden van Havre besteld. Op den spoorweg van Orleans is een goederentrein uit het spoor geraakt, de chef van den trein is op de plaats gedood. Te Lyon zijn 8 personen, mannen, vrouwen en kinderen die de kolonie lcarie verlaten hebben, in tamelijk berooiden staat aangekomen. Z. M. wordt dit voorjaar, vroeger dan gewoonlijk, op het Loo verwacht. Het fransche bezet tingscorps te Bome zal versterkt worden.Aan de vestingwerken te Alessandria zijn dagelijks meer dan 2500 arbeiders werkzaam. Denemarken wil een niewen maatregel van geweld tegen Slees- wijk tot stand brengen. De keizer van Frankrijk heeft Feruk- Khan en Mirza Malcolm Khan bij zich ten eten gehad. Pater Veutura heeft op de Tuillerien gepredikt. Te Hoornsterzwaag is een 12jarig doofstom kind bij afwezigheid der ouders in brand geraakt en overleden. De wetgevers der Ver. Stalen hebben eene originele tariefwet aangenomen. De keizer van Oostenrijk wordt met zijne gemalin den 4 Mei te Pesth verwacht. Het territoir van Kromrath is officieel en op eene pleglslatige wijze aan de russische autoriteiten overgegeven. De beroemde compo nist Meijerbeer lijdt pan eene ernstige oogziekte. Te Zeven huizen heeft men bij het graven een zilveren oorijzer met gouden stiften in den grond gevonden. Te Horsten is een dronken

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1857 | | pagina 2