WEEKBLAD vin DEN BEIDER m BET MEEWEDIEP. 18. MAANDAG 1857. ,v.v»g** Dit Weekblad wordt eiken maandag-morgen uitge geven bij C. BAKKER Bz., te Nieuwediep. De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkantoren zijner woonplaats. ADVERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zendenuiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regpls is 60 centen, voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. VIJFTIENDE JAARGANG. 27 APRIL. ÜTIBUTTSTIJDinöSn. HELDER en NIEUWEDIEP, 25 April 1857. ji. Woensdag heeft alhier in het lokaal T i v o 1 i de openbare aanbesteding plaats gehad van de werken voor de voltooijing der kustbatterij Kaap hoofd, waarvan aannemer is geworden de heer A. Seret Jz., voor de som van ƒ55,500. In de zitting van den Gemeenteraad op jl. dingsdag den 21 April 1857 was de heer Schoon afwezig. De vergadering werd door den Burgemeester voorgezeten en de notulen der voorgaande vergadering werden gelezen en goedgekeurd. Overeenkomstig art. 182 der gemeentewet werd door Burge meester en Wethouders verslag gedaan omtrent den toestand der gemeente over het jaar 1856. Aan den heer D. A. Schretlin te Leiden werd verlof verleend het contract der gazverlichting van de gemeente over te doen aan den heer Mr. Charles Bosch ReitzDirecteur der duinwater leiding-maatschappij alhier. Een voorstel van den luslituteur den heer C. J. Blok om het plan van werkzaamheden voor zijne school algemeen te maken op de wijze als zulks bij art. 6 van het reglement voor die school voorgeschreven is, werd, niet wijziging van het daaromtrent in het vorige jaar genomen besluit, goedgekeurd, met magtiging aan den Onderwijzer de schoolgelden voor die leerlingen welke voor ecne of andere wetenschappelijke betrekking wenschen opgeleid te worden en daartoe, buiten de schooluren, bijzonder onderwijs er langen, op /T00 te behouden. Aan het Bestuur der Noorder Zeil- en Roeivereeniging ter dezer plaatse, werd bij meerderheid van stemmen, eene somme van ƒ200, toegekend lot het uitloven van eenen prijs of prijzen bij gelegenheid van den in dit jaar te houden wedstrijd. Tot regeling van eenige af- en overschrijvingen van en op sommige posten van uitgaaf der begrooling van '1856 werden de daartoe voorgedragen concept-besluiten goedgekeurd. Op voorstel van het dagelijksch bestuur werd met eenparige stemmen beslotende Ingezetenenten koste der gemeentetij delijk te ontheffen van de inkwartiering van militairendie bij kleine transporten alhier aankomen. Ten gevolge van het overlijden van den Opper-Commandeur van de brandspuiten den lieer/?. Verheijhechtte de vergadering hare goedkeuring aan het voorstel van het dagelijksch Bestuur om gezegde betrekking voorloopig te verdeelen en opledragen voor deu Helder tot aan het Postkantoor aan den heer K. J. Krul en van het Postkantoor over de geheele verdere bebouwing der gemeente langs het Heldersch Kanaal en de berasteriug van 's rijks werf enz.aan den heer J. S. Janzen. Na de mededeeling van het proces-verbaal der laalslgehoudene verificatie van de kas van deu Gemeente-Ontvanger, werd de vergadering gesloten. De vruchten in het Westland staan zoo gunstig, dat men gegronde hoop voedt dat de nieuwe aardappelen in het laatst van de maand Meizoo er geene nachtvorsten komenof zoo men ze daarvoor zal weten te beveiligen, in belangrijke hoeveelheid ter markt kunnen gebragt worden. In gewone jaren geschiedt dit zelden vóór midden Junij. Jongstleden donderdag nacht is bij den heer O Heidijk in de plantagie eene brutale poging tot diefstal gedaan. De dader, waarschijnlijk bekend met de afwezigheid van bedoelden heer, is, door het uitsnijden van eene glasruit en in- en overklimming binnens buis geraakt en had bereids eene pendule naar buiten aan de havenzijde gebragt, toen hij, door de vigilautie van de stads- wakers ontdektover de haven heeft willen vlugtendoch bij de poging daartoe verdronk. Men heeft zijn lijk opgevischt. Te Andijk, bij Medemblik, is een boerenknecht op eene ongelukkige wijze verdronken. Zoden halende in eene schuit, overlaadde hij die, zoodat zij, naauwelijks van wal gestoken, be gon te zinkeu. De ongelukkige knecht van deu wal toegeroepen wordende de schuit te verlaten en naar den wal te springen, gaf aan dien raad gehoor en geraakte in het riet, waar hij zoo diep in het slijk zonk, dat men hem, in weerwil van spoedig aange- bragte hulp, levenloos daaruit haalde. Men heeft te Praag den dader van een moord ontdekt, die vóór ruim 25 jaren gepleegd is. Een twist tusscheu twee echl- genooten is de oorzaak dezer onverwachte ontdekking. Het ge schreeuw der vrouw deed de buren toesnellendie de wederzijdsche beschuldigingen hoorden en daarvan aan de politie kennis gaven, welke zich onmiddelijk van de schuldigen meester maakte. Te Nebraska City kwam onlangs een pak dagbladen, de New-Yorker Tribune, aan, en bij het openen van het pak vond men een muizennest, met 5 levende jongen gezond en frisch da maar tevens ook 3 doodc muisjes, en bij nader onderzopiftilegt, het, dat de arme diertjes aan het beroemde hoofdar^kel vac

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1857 | | pagina 1