Grcelcy over het bloedige Kansas geknaagd hadden en dit met den dood hebben bekocht. Dezer dagen kwam een bakker te Londen, eigenaar van huizen, bij een zijner huurders Trip genaamd, en eischte betaling van een vicreudeelsjaars huurpenningen, verschenen lo April. Hoewel in deze vordering niets laakbaarslag, scheen Trip er anders over te denkeu zonder een woord te zeggen nam hij een soort van bajonnctdat aan den muur hing, en stiet dat wapen in den buik des bakkers, die oumiddelijk dood nederstorte. IN'a de inhechtenisneming van Trip deed de policie eeue huiszoeking iu zijne woning, en vond in eeue kast een kistje, waarin bewaard lagen het hoofd, een deel van de schouders en armen van het ligchaam eener naar bel schijnt dertigjarige vrouw. Bij deze ijzingwekkende overblijfselen bevonden zich een shawl, een vrou- weuhoed en keurslijf. Over de aanwezigheid van een en ander ondervraagd, antwoord ie Trip met eene onbegrijpelijke koelbloe digheid: »dat het ecu aandenken was." De justitie doet onderzoek. Onlangs werd te Coblentz een zoogenaamde zielverkooper gearresteerd, die op het punt stond 14 meisjes naar Amsterdam over te brengen, die hij gedeeltelijk van hare familien had gekocht. BURGERLIJKE STAND- Van 18 25 April 1837. GEHUWD: W. de Haan en G. Farjon. J. C. Moorman en A. Bruin. L. Pippijn er: T. Wijs. D Lammers en H. Bijl. BEVALLEN H. de Vries geb. Beneker Z. G. Hoogschagen geb. Bruin Z. C. A. Koussou geb Zomer D. A. Klerk geb. Kwast Z. M. C. F. van Leeuwen geb. Bcnrath Z. A. M. D. Sturk geb. Schmidt Z. Levenloos aangegeven 1. OVERLEDENG. Douwes 6 w. A. Bouwen 57 j. M. Snooij 54 j. G-EMS1TÖD3 3Sni3TSlT. HH. MM. zijn met gevolg uit Amsterdam in de residentie te ruggekeerd. De Circassiers hebben weder eeue overwinning behaald: 1000 dooden700 Russen eu 500 bergbewoners. Te Rome heeft een dief een raadslid van zijne portefeuille met geldswaarde beroofd en door dolksteken om 't leven gebragt. lu de gem. Brandwijk is eene boerin door den zolder gevallen en overleden. De stad Colmar heeft magtiging erlangd om een standbeeld op te rigten voor den admiraal Bruat, die daar is geboren. De gele rivier is tot op eene lengte van meer dan 200 engelsche mijlen opgedroogd. In onderscheidene tapperijen langs den hollandschen spoorweg is de verkoop van sterken drank ver boden. Het prov. geregtshof van Noordholland heeft 5 deugnie ten wegens 4 diefstallen van vee uit de weide veroordeeld tot 7 jaren achter de traliën. De houding van 't britsche kabinet is nog twijfelachtig. Van Newfoundland wordt gemeld, dat tusschen de fransche en engelsche visschers ernstige moeijelijkheden zijn ge rezen. Keizer Napoleon heeft op het plein der Tuilerien eene wapenschouwing gehoudenin presentie van den generaal Todtleben. De wervingen voor de nederl. dienst worden in Zwitserland ijverig voortgezet. In de stad der paleizen is een man met paard en chais in 't water geraakt en na veel moeite gered. In Peru wint de- opstand meer en meer veld. De Rijnvalspoor weg is onder 't luiden der klokken en 't gebulder der kanonnen geopend. In Wallacbije heerscht eene groote spanning en in Moldavië is de stemming niet beter. Een aphotheker te Lodi heeft de belanrijke uitvinding gedaan om zijde reglstreeks uit de moerbeziebladen in plaats van door zijdewormen te verkrijgen. De soldaten van Walker deserteren in massa. Schele is afge treden als president van den deenschen ministerraad. In Nieuw Mexico hebben de Indianen oenen amcrikaanschcn rcgler vermoord. Op eene verkooping te Londen is eene schilderij, voorstellende de schaking van Europa door Titiaan, voor 5!)Ü c£ verkocht. In de kamer der afgevaardigden te Lissabon hebben zeer onstui mige looneelen plaats gehadverscheidene wetgevers raakten band- gemeen. Men wil welendat de koningin van Spauje in geze gende omstandigheden verkeert. Twee officieren van de luxemb. jagers zijn vertrokken om deel te nemen aan de expeditie tegen de Kabylcn. Te Oude Pekela is overleden Anlje Pieters in den ouderdom van ruim 99 jarenzij was een halve eeuw gealimen- tcerd. Te Waverveeu (Utrecht) is de woning van den oud-bur gemeester afgebrandeeue gezelschapsdame is op vermoeden ge arresteerd. De Engelschen verbruiken meer thee dan alle overige volken der wereld te zaïnen. De hertog van Modena is hersteld en volbrengt zijne gewone bezigheden. De zaak van Neufchatel bepaalt zich thans tot afdingende koning van Pruissen eischt 2 millioen schadevergoeding, Zwitserland acht deze som te hoog. Perzie heeft den keizer van Frankrijk tot scheidsregter gekozen in het grensgeschil met Turkije. De maarschalken van Frankrijk hebben eene bijeenkomst gehouden. De groothertogin van Saksen-Weimar-Eisenacli wordt in de residentie verwacht. Koningin Victoria is volkomen hersteld. In de omstreken van het vorstelijk 's Gravenhage heeft men reeds den nachtegaal hooren slaan. De Mormonen maken in Zwitserland groote vorderingen. Bij het kerkhof te Dieren hebben eenige spelende kinderen het lijkje van een pasgeboren kind gevonden onder eenen denneboom. Te Haulerwijk is een beschonken jongeling in de vaart geloo- pen en levenloos opgehaald. De vrede tusschen Haïti en de dominicaansche republiek is geteekeud; keizer Soulouqne doet af stand van zijne regten op Dominica. De generaal Vivanco heeft de Chiuca-eilanden bemagtigd eu verkoopt guano a contant. PETTILIaETOlT. LOCOMOTIYEN noemt men stoommachines, welke in staat zijn zich zeiven met of zonder aangehechte belasting, met groote snelheid voort te be wegen. Zij worden bijna uitsluitend op ijzeren spoorwegen gebruikt; bij wijze van uitzonderingmaar tevens zonder goed gevolg, heeft men ze ook op andere wegen willen loepassende groote wrijving, welke de last, door den locomotief voortgetrokken, op die andere wegen ondervindt, maakt dat zij op straat- of keiwegen niet met voordeel aan te wenden zijn. Zal eene stoommachine als locomotief gebruikt kunnen worden zoo moet zij op een wagen gesteld zijn eu deze kunnen voortbewegen, en dus in de kleinst mogelijke ruimte de meest mogelijke kracht moeten kunnen ontwikkelen. Elke locomotief bestaat voornamelijk uit: 4® een stoomketel met daaraan verbonden vuurhaard en schoorsteen2° de eigenlijke machinerie, aaugebragt onder den zoo even genoemden stoomketel. Het geheele toestel van stoomketel, machinerie enz. rust op een houten of ijzeren raam, dat op zijne beurt, door tusschenkomst van verenbevestigd is op de assen der onder dit raam geplaatste raderen of wielen. De stoomketel is geheel ïngerigt om in zeer korten tijd eene groote hoeveelheid stoom te kunnen ontwikkelen, van daar dat door de geheele lengte van den ketel heen een groot aantal ijzeren of rood koperen pijpen loopen. De rook en warmte, in den vuurhaard ontwikkeldtrekken door deze pijpen heen en verwarmen aldus het rondom die pijpen staande'watcr. De vuur haard zelf is verder ook geheel door het water van den ketel omgeven. Het groot aantal naauwe pijpen, waardoor de ioik moet trekken, is natuurlijk een beletsel voor de goede trekking van den overigens lagen schoorsteen; door echter de afgewerkte stoom uit de cylinders in den schoorsteen te blazenwordt in dit bezwaar ruim voorzienzoodat men eeue zeer snelle verbran ding kan te weeg brengen en das veel warmte ontwikkelen. De

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1857 | | pagina 2