derden rang. die reeds met de tijdelijke waarneming dier betrek king waren belast. Een verzoek van mejufvrouw S. Elders, Institutricealhierdat van gemeentewege worde voorzien in de behoefte aan meerdere ruimte in hare school, werd afgewezen. Dia gehouden beraadsla ging werd besloten genoemde Institutrice te kennen te gevendat zijvoor de aan haar toegekende toelage voor huishuurvoor eigene rekening in die behoefte zal moeten voorzien. Naar aanleiding van een door de Commissie van plaatselijk schooltoevoorzigt alhier ingezonden adres van de wed. Vergragt houderesse eener kleine kinderschool, waarbij deze zich beklaagde over gebrek aan ruimte in hare woning, werd besloten, aan die weduwe tijdelijk tot schoolloeaal afleslaan, de zoogenaamde Oude School aan den Helder, thans in gebruik lot berging van militaire goederen benevens de aan die school verbondene woning, onder bepaling evenweldat door het dagelijksch bestuur in overleg niet voornoemde Commissie, zal worden onderzocht of gezegd locaal tot opgemeld doel dienstbaar kan zijn. Een verzoek van den kerkeraad der doopsgezinde gemeente alhier, om eenige subsidie uit de gemeentekas voor het bouwen eener nieuwe predikantswoning, werd afgewezen. Ook werd afwijzend beschikt op twee adressen van eenige voer lieden in deze gemeente, houdende verzoek hunne tegenwoordige vrachtwagens, in strijd met de politieverordening van den 9 Fe- bruarij II., te mogen blijven bezigen. De Raad was eenparig van oordeel dat de redenen die voor het behoud dier verbondene vrachtwagens werden opgegeven, geen grond opleverdende ver ordening te wijzigen. Onder de medegedeelde ingekomene stukken, bevonden zich: a Eene resolutie van den heer Minister van Financiën, waar bij de heer directeur der registratie en Domeinen te Amsterdam werd gemagtigd niet Burgemeester en Wethouders in onderhande ling te treden over den onderhandschen verkoop van hel aau het domein toebehoorend perceel grondNieuwstad genaamd. b Het door hecreu Gedeputeerde Staten dezer provincie goed gekeurd raadsbesluit van den 9 Junij 11. tot den openbaren ver koop in kleine perceelen, van den grond door de demping van de zoogenaamde Oostgroolsloot verkregen. c Procesverbaal van de op den 4 dezer gehouden opneming der boeken en kas van den Gemeente Ontvanger. Deze en eenige andere werden voor Kennisgeving aangenomen, waarna de vergadering werd gesloten. Wij herinneren onzen lezers aan de op dingsdag den 21 Julij aanstaande te houden verkiezing der leden van den Raadom te voorzien in de vervulling van de plaatsen van hen die met den eersten dingsdag van September 1857, volgens den daarvan gemaakten rooster, moeten aftreden, doch dadelijk weder ver kiesbaar zijn. De aftredende leden zijn de heeren A. BOOMSMA. S LASTDRAGER, J. VAN HERWERDEN, K. METSELAAR en J. SCHOON. Men verneemt, dat het vertrek van H. M. de Koningin bepaald is op Maandag 15 dezer, per koninklijk stoomjagt de Leeuw, uit Rotterdam naar Ilellevoelsluis en van daar per stoom schip Cycloop, kommaudant jhr. Kierde naar Londen. Het bestuur der Koninklijke Nederlandsche Zeil- en Roeiver- eeniging heeft in zijne jongst gehouden algemeene vergadering het voorstel gedaan om nogmaals een prijs uit te loven, bestaande uit een zeevaartkundig instrument of Boekwerk, ter waarde van twee honderd guldenaan dien gezagvoerder der Nederlandsche koopvaardijvloot, welke in de eerstvolgende twee jaren na de uit schrijving bet beste scheepsjournaal volgeus de bepalingen van het Koninklijk Nedcrlandsch Meteorologisch Instituut zal hebben inge leverd, naar de beoordeeling en beslissing van gezegd Instituut. Dienvolgens brengt het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut ter kennis van alle gezagvoerders der Nederlandsche koopvaardijvloot, dat de extract-journalen, welke van den 1 sten Julij 1857 tot den 1sten Julij 1859 aan het Instituut worden ontvangen, naar dezen prijs zullen dingenwanneer zij gehouden zijn overeenkomstig de voorschriften, welke in de verklaring van het universeel extract-journaal door het Instituut gegeven zijn, en wanneer de instrumenten, tot het volbrengen der waarnemingen gebezigd, met standaard-instrumenten zullen vergeleken zijn. Voor het hof te Edinburg staat eene jonge zeer schoone dame teregt, die beschuldigd is haren beminde te hebben vergif tigd om haar engagement met hem te breken. Haar naam is miss Hamilton Srnilh; haar beminde E. 1'Angelier is, na tweemaal de verschijnselen van rattekruid-vergiftigiug te hebben opgeleverd, den 25 Maart overleden; miss Smith heeft herhaaldelijk rattekruid aangekocht, en wilde tegen den zin harer ouders een ander huwen. In deze zaak worden 80 getuigen gehoord. De beschul digde ontkent en zoo kalm als mogelijk. Het hof heeft van de iu beslag genomen brieven gebruik gemaakt. De gezworenen hebben haar vrijgesproken. BURGEHLIJKE STAND- Van 4 11 Julij 1857. GEHUWD: A. Goedkoop en F. Westennk. J. H- C. Grobecker en A L Tieman. BEVALLEN: U. Sterk geb. Pluilaart Z. E. J. Cohen geb. Tabak D. N. de Klerk geb. Groot 1). V de Beer geb Swart D A. Dienaar geb. Kooij Z. A Kaptein geb. Veldevers Z. M. van Driel geb van HertD, M. Bouw geb. Visser D. N. Prins geb. Bons D. N. Troost geb. Kotidenburg D. M Ileijning geb. van Geldrop D H. J. Tinimner geb. Pauw Z. A. Mangel geb. Scheffer Z. C. Peereboom geb. Dekker D. P. de Reus Z. LEVENLOOS AANGEGEVEN- 1. OVERLEDEN J. Weijmer 49 j. J. Siersma 21 j. G. Sweeris 72j. G-EMEHGDE BEBIGÏEN. De kermis is, even als het vorige jaar, iugeluid met een frissche koelte uit het Z. W. In Californie is de grootste goudaar ontdekt. Te Groningen is een huwelijk voltrokken tusschen twee doofstommen. De fransche politie heeft op de grenzen een wapendepot ontdekt en in beslag genomen. In het hertogdom Nassau heeft men den 5 dezer de eerste rijpe druiven geplukt. De sardinische wetgevers hebben aangenomen het wetsontwerp tot doorgraving van den berg Cenis. De zwarte koningin van Oude is op audiëntie geweest hij koningin Victoria. Te Parijs hebben 2 officieren met de sabel geduelleerd: beide werden gewond. De miliciens van 1855 mogen met 1 October trouwenmits zij vooraf hunne schuld op het kleeding- en repa ratiefonds hebben aangezuiverd. Calcutta is in staat van beleg, de bruggen waren opgehaald en 7 europesche regemenlcn lagen in de stad. Het duizendjarig bestaan van het russische rijk zal in 1862 op pleglige wijze gevierd worden. De schah van Perzie heeft bevolen, dat de prinsen en prinsessen van zijne familie (ruim 2000) zonder zijne permissie niet mogen trouwen. Bc- ranger is aan de beterhand. Uit Algérie wordt gemeld dat twee khalifaten met de vijanden van Frankrijk gemeene zaak hebben gemaakt. In de hoofdstad van het koningrijk der Nederlanden wordt jaarlijks /1995000 besteed aan sterken drank! Men denkt, dat koning Oscar van de regering zal afzien. Eene duif den 28 Junij des morgeus te 4 uur te Lyou opgelaten, kwam 9£ uur later op haren duiventil te Mechelen aan. De mexi- caansche minister van financiën heeft de eigendommen met eene oorlogsbelasting van 6 pet. bezwaard. Z. M.Kamehameha IV, koning der Sandwichseilanden is bevorderd tot meester vrijmetse laar.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1857 | | pagina 2